Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Možná kdyby si odpustil tu Čínu a ten konec, tak by to bylo lepší. Takhle to bylo až moc překombinované. Jinak mě ten nápad bavil, ať si říká kdo chce, co chce, Viewegh se čte prostě dobře, i když to často sklouzává až k braku.

22.04.2014 3 z 5

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Nejradši bych dala tak 3,5 hvězdičky, ale když to nejde, tak šoupnu víc. Už jen za to neobvyklé téma a styl vyprávění. Chvíli jsem totiž byla nadšená, jak je to vyprávěné z pohledů "ctitelů" a pak najednou mě to zas hrozně vytáčelo a pak zase super a tak dokola. Škoda, že to nemělo trochu větší spád, nebo ty sebevraždy nebyly nějak víc rozložené do celé knihy, takhle to bylo šup šup a hotovo.... Hned se taky chystám na film, tak doufám, že nebudu zklamaná.

21.04.2014 4 z 5

Mělo to něco do sebe, ale extra zábavné mi to nepřišlo. Moc si nedovedu představit, jak tohle budu číst jednou dětem a ještě je u toho přesvědčím, že se jedná o pohádku... :-) Místy dobrý vtípek, ale to je tak vše.

16.04.2014 2 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Asi jsem Agátě nepřišla zatím moc na chuť. Spousta postav, spousta informací. Nakonec se sice vše vysvětlilo, ale byla jsem celou dobu dost zmatená. Někdy možná zkusím něco dalšího...

16.04.2014 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Dobrá kniha, místy nudnější pasáže, které se ale dají rychle přelouskat. Na svou dobu velice kvalitní a zajímavý román (lepší než jsem čekala), škoda jen, že děj byl tak snadno předvídatelný (alespoň pro mě).

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Působivý děj, nečekané vyústění, zajímavé prostředí, dobře zachycená atmosféra doby a dialogy, ze kterých běhá mráz po zádech.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Dobrý horor se zajímavým námětem, tisíckrát lepší než jeho hloupá filmová adaptace z roku 2004.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Dobrý kriminální román, čtivý a napínavý. Ani filmové zpracovaní není k zahození.

Totem Totem David Morrell

Hororový nádech..s úplňkem přichází smrt…co se skrývá v lese za tajemství… dobrý a poutavý příběh, při kterém naskakuje husí kůže… docela jsem se i bála :-) a teď přemýšlím, jestli to celé vlastně nebyla kravina:-D

08.04.2014 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátká novela o dvou zamilovaných… Pro mě moc romantiky,ale je to krasná kniha… a jsou v ní nádherné citáty.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Báječná kniha, na kterou nejde zapomenou, zejména na některé její pasáže :-) Kupříkladu, jak byl Garp počat mi v paměti utkvělo dodnes, přesto, že jsem knihu četla už na základní škole.

Blues Blues Václav Hrabě

Opravdu nádherná všeříkající poezie…

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Stará dobrá klasika… Jednoduché básně,snadné porozumění a přesto velká umělecká kvalita…

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nádherné příběhy, se kterými jsme strávila dětství… Ostatní dětskou literaturou jsem pohrdala a raděj četla Garpa..:-D

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Zajímavý příběh, jedna z mála knih, kde mi nevadily zdlouhavé popisy všeho kolem, příjemné čtení.

Muž za vlastním rohem Muž za vlastním rohem Ivan Kraus

Moje první knížka od Krause. Baví mě to, ale prostě mi to nějak neutkví v paměti.

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Další z Irvingových románů, průměrný děj, přesto zajímavé čtení. Ale Garp je Garp…

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Havran - troufám si říct, že tohle je jedna z nejlepší básní, co jsem když četla. Ta atmosféra, kterou dokázal Poe vykreslit je neopakovatelná.

07.04.2014 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Škoda, že tak krátké čtení. Ale jazyk, kterým je to psáno, mě zaujal velmi.

07.04.2014

Rok krysy Rok krysy Ivan Martin Jirous

Tomuhle jsem taky prostě nepřišla na chuť...