Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Skvěle vymyšlený a strhující příběh.

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Konec velmi, velmi zklamal....

07.04.2014 3 z 5

Báječné a vtipné čtení. Hledání zajímavostí v obyčejných věcech. Čtení, které člověka uklidní a pohladí na duši.

07.04.2014 5 z 5

Fulghum je prostě nepřekonatelný. Snad nikdy nezklouzne k patosu a opakování sebe sama...

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Příběhy, které dojmou i mě, starého cynika.. :-)

07.04.2014 4 z 5

Slova, která jsem si přál napsat sám Slova, která jsem si přál napsat sám Robert Fulghum

Některé z těchto citátů bych si také přála napsat sama..

07.04.2014 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Už si toho zas tak moc nepamatuju, ale jako nápad na knihu mi to prostě přijde pořád úžasné.

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Velmi zajímavý autor, pořád přemýšlím, co mě vlastně donutilo tu šílenost dočíst do konce :-D

Kudlanky Kudlanky Jackie Collins

Tomuhle ještě třeba přijdu na chuť, mamka má celou sbírku, někdy se do toho pustím. Třeba až se mi jednou poblázní hormony.

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Známé i neznámé..Zhu­debněné často lepší.

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Na Barbuchu snad nikdy nezapomenu a na ty pěkné ilustrace jakbysmet.

Nechci rajskou, chci lásku Nechci rajskou, chci lásku Jana Bryndová

Tak hloupý název, že jsem po tom musela sáhnout:-D další autorka píšící o vztazích a lásce, pořád stejné..

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Sbírka povídek, plno sexu a alkoholu, jak jinak u Bukowského.

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Knížku jsem četla na dovolené, takže forma povídek je naprosto ideální.

07.04.2014

Canterburské povídky (24 povídek) Canterburské povídky (24 povídek) Geoffrey Chaucer

Byly tam i slabší kousky, ale celkově mě to prostě bavilo.

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Deborah Chiel

Četla jsem až po shlédnutí filmu, ale stejně mě to moc bavilo. Celé to bylo takové příjemné, mám ráda téma umění v beletrii.

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Vynikající absurdní drama, pořád jsem čekala, co bude dál, co to všechno má znamenat.. Ono to má znamenat přesně to nic, který jsem nečekala :-D

Muž na vlastní stopě Muž na vlastní stopě Ivan Kraus

Zábavné, nenáročné čtení, ale ještě jsem Krausovi nepřišla 100% na chuť.

Bim, bam, bum Bim, bam, bum Christian Morgenstern

Docela zábavné. Knížku jsem četla hlavně proto, že některé básně inspirovali mou oblíbenou skupinu Chinaski.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky jsou lepší, jiné horší. Ale rozhodně to nepovažuji za nějakou stoprocentní českou kvalitku.