Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Na tuhle knihu velice ráda vzpomínám, dojemný a neokoukaný příběh. A film se podle mě velmi povedl!

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Asi jsem byla tolik namlsaná povídkou, kterou jsem četla kdysi, že jsem čekala to samé i od ostatních. Občas to byla zábava, jindy ne. V celku průměrné. Rozhodně vyhrála matematická povídka o pánech A, B a C… :-D

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Dobré, ale co se absurdního divadla týče, více se mi líbila Plešatá zpěvačka od Ionesca.

04.04.2014 4 z 5

Sofiin lexikon: dějiny filozofie v kostce Sofiin lexikon: dějiny filozofie v kostce Otto A. Bohmer

Vcelku užitečná knížka pro studenty a zájemce o filozofii. Jedná se o pokračování bestselleru Sofiin svět, tentokrát pouze stručný slovník jednotlivých filozofů a filozofických směrů. Pro rychlé zopakování to pravé.

Buď in! Buď in! Jamie Rix

Opravdu zábavná knížka, jen si nejsem jistá, jestli měla být tak zábavná. Jedná se o příručku pro dospívající chlapce, jak si zařídit pokoj (nejlépe vymalovat na černo, aby nebyly vidět mouchy), jak chodit nakupovat s matkou a především, jak zvládnout holky. Protože jak zní podtitulek- Holky jsou taky lidi… :-D Pro frajery od 13 let… :)

Kouzlo náklonnosti Kouzlo náklonnosti Rainer Maria Rilke

Moc hezké básně, fotografie jsou příjemným zpestřením.

04.04.2014 3 z 5

Jména z českých dějin, která byste měli znát III. Jména z českých dějin, která byste měli znát III. Felix Krumlowský (p)

Velmi užitečná kniha, která vás provede nejdůležitějšími jmény od doby pobělohorské po dobu nástupu průmyslového věku.

04.04.2014 5 z 5

Anglické pohádky / English Fairy Tales Anglické pohádky / English Fairy Tales Joseph Jacobs

Jedná se o dvojjazyčnou publikaci, kterou sestavil Joseph Jacobs. Myslím, že je velmi zajímavé dozvědět se, jaké pohádky se vypráví dětem v Anglii, řekla bych, že je to dokonce součást poznávání kultury.

04.04.2014 4 z 5

Francouzské pohádky / Les Contes francais Francouzské pohádky / Les Contes francais Charles Perrault

Dvojjazyčná publikace, dobrá k poznání francouzské kultury a rozšíření slovní zásoby. Zarazilo mě, že např. Šípková Růženka zasahuje v ději dál než ta naše, a je dokonce víc morbidní.

04.04.2014 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Jedna z mála sbírek, ve které se mi líbili jen ty „profláknuté“ básně. Těšila jsem se na Maryčku Magdonovu, ale ta byla bohužell vytržená…

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, dojímavé verše.

Pochyby Pochyby Karel Kryl

Dobré.. ale píseň je píseň…

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Soubor povídek, které vydala Stokerova manželka po jeho smrti. Kniha obsahuje povídky, které byly již dříve otišteny v anglických a amerických periodicích. Čtivé, ale zdaleka nedosahuje kvalit Drákuly.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Nádherný příběh! Moc mě to bavilo, i když je to knížka pro děti, má něco do sebe i pro dospělé. Pěkné jazykové obraty… Ale bez čokolády to nešlo :-)

04.04.2014 5 z 5

Báseň mého srdce  (poezie jako výraz osobnosti) Báseň mého srdce (poezie jako výraz osobnosti) Vladimír Křivánek

Hezký výlet za novějšími autory české poezie…

04.04.2014 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Naprosto dokonalá kniha plná lyrických obrazů. Velice zajímavý příběh. Na tuto knížku dlouho nezapomenu, už málo co mě dokáže takhle chytit za srdce.

Libidárium Libidárium Nicholson Baker

Šílené, až úchylné dílko... Nicméně, má to svoje kouzlo, vymyslet takovou ptákovinu, to chce nápaditost. A jak už psali někteří přede mnou, musel to být opravdu překladatelský oříšek!

03.04.2014 3 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Neuvěřitelně mě baví tenhle styl psaní!! Čtu si, čtu si... a najednou konec. Už dlouho jsem nezůstala s pusou otevřenou "cože jakože to má bejt". :) Těším se na dalšího Jarouše.

03.04.2014 4 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Přelouskáno během víkendu. Pohodové čtení, zajímavý detektivní příběh. Když jsem zjistila, že půjde o náboženství, trochu jsem se zděsila, nejsem moc fanda. Ale nakonec to všechno proběhlo v pohodě, žádné zbytečné informace. Trochu nechápu zařazení jednoho čtenáře zde v komentářích do "ženské" detektivky. Nechápu, co by na tom mělo být tak ženského.
Z jiných severských krimi jsem zvyklá věnovat až přehnanou pozornost detailům, které mají nakonec docela důležitý význam. Tady jsem se bohužel s tímto nesetkala, takže jsem si do hlavy ukládala až příliš mnoho podrobností a na konci jsem byla mírně zklamaná, že jsem je nijak nevyužila a nic neznamenaly. Ale k autorce se někdy určitě ještě vrátím.

30.03.2014 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Velice neotřelý humor, trošku asi morbidní. Ale myslím, že po tolika letech už si to trochu zlehčení zaslouží. V současné německé politice se moc neorientuji, ale i tak to byla legrace. Ale v momentě, kdy mi začalo být strýčka Dolfiho trochu líto, mi došlo, že je asi něco špatně :-) Originální dílo!

28.03.2014 4 z 5