Libidárium

Libidárium https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172392/libidarium-172392.jpg 3 22 6

Tato erotická groteska se odehrává v prapodivném fantazijním světě zvaném Libidárium, kde je možné splnit si jakoukoli touhu, byť za nemalou cenu: kupříkladu větší, tlustší úd je k mání za pravou ruku. Díky výměně pohlavních orgánů můžou pánové konečně poznat, jaké to je být přeříznut vlastním penisem, zatímco ženy kopulují s roztouženými stromy, holdují romantickým projížďkám na masturbárkách či klitorisurfují po jezeře, v jehož hlubinách se ukrývá chujochneská příšera. Nejedná se o typicky maskulinní pornoromán, neboť ženy nejsou v Libidáriu pouhými sexuálními objekty, nýbrž náruživými klientkami, jež se zde bezostyšně oddávají svým nejtajnějším erotickým fantaziím. Poslední román Nicholsona Bakera dosti výrazně vybočuje z autorovy dosavadní tvorby a nabízí bláznivou sexuální frašku, jakýsi zvláštní mix surrealistické chlípnosti ? la Salvador Dalí, grotesknosti ? la Charlie Chaplin a jazykové vynalézavosti ? la James Joyc... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

House of Holes: A Book of Raunch , 2011

Layyen
04.01.2020 3 z 5

totální úlet, úchylnost 110%, občas to dává celkem smysl ale jinak uplně mimo realitu :)

jaroiva
13.07.2019 3 z 5

Dostala jsem, co jsem od tohoto žánru čekala, nic víc, nic míň. Celkem dobře ujeté nápady, začátek mě bavil a ke konci už jsem byla ráda, že to končí.

Ali71
24.02.2016 5 z 5

Bylo to příjemné čtení, pan překladatel se opravdu vyřádil a nebylo to asi lehké přeložit. Chci si přečíst i jinou knihu od pana Bakera.

Verrrunka
03.04.2014 3 z 5

Šílené, až úchylné dílko... Nicméně, má to svoje kouzlo, vymyslet takovou ptákovinu, to chce nápaditost. A jak už psali někteří přede mnou, musel to být opravdu překladatelský oříšek!

lovemika
23.03.2014 2 z 5

Zpočátku osvěžující čtení, hlavně asi proto, že o nic podobného jsem dosud nezavadila. Ke konci už mi ale kniha přišla nudná a že mi nemůže nic nového přinést. Dobré je, že povídky na sebe v podstatě nenavazují a mohla jsem číst jen když jsem na to měla náladu. Co mi tam asi nejvíc scházelo byl nějaký příběh, a tak si myslím, že k této knize už se asi nikdy nevrátím. Vzdávám hold překladateli, protože tato kniha musel být celkem oříšek.

MissBlack
27.11.2013 3 z 5

Ani nevím, co k tomu napsat. Líbilo se mi to, bavilo mě to. A kloubouk dolů před Bobem Hýskem, který překládal.

sex erotika groteska

Nicholson Baker