Vox

Vox https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70236/vox-70236.JPG 4 26 6

Nebezpečná kniha o bezpečném sexu. Kniha, jejíž obsah tvoří dialog muže a ženy - dialog po telefonu. Jde o intimní rozhovor dvou neznámých lidí, kteří vytočí číslo pro sex po telefonu, které jako inzerát najdou v porno časopise.

Novely Erotika
Vydáno: , Volvox Globator

Vox , 1992

Lenka.Vílka
21.02.2021 4 z 5

Ke knize jsem se dostala přes mého oblíbeného autora. Tak proč ne, že?

Vážně milá novela. Chápu, slovo "milá" asi není asi to první, co člověka při pohledu na anotaci napadne, ale je to tak. Což je mimochodem obsah celé knihy. Plus to, co si po telefonu řekli. A občas to byla vážně neskutečná sranda. Číst déle, absence děje by vadila každému, ale tahle konverzace, přiznání, příběhy z minulosti, představy, přesně tohle řeknete, jenom když nevíte, kdo je na druhé straně.

Ano, na první pohled to může působit jednoznačně. Jako plochá erotická novela. Ale ono to vážně tak není. A to je dobře. Protože autor na povrch postupně vyškrábnul mnohem víc pocitů než jenom ten jeden, který od textu očekáváte. A mě se to přesně takhle líbilo.

Velice zdařilý příběh, který je silný právě svou krátkou formou, protože potom neočekáváte příběh, který ani nedostanete. Doporučuji :)

Knišíl
17.12.2018 4 z 5

Zajímavá novela. Jedná se o něco více než jen prostý pornografický text. Autor ukazuje stránku lidské povahy, která je často tabuizovaná navzdory jejího univerzálního výskytu.

nefernefer
23.08.2018 3 z 5

Kratičká črta, jejímž nesporným plusem je právě její délka, takže se nestihnete začít nudit, což u knih s absencí příběhu dost často hrozí. Taková kniha musí být hodně dobře napsaná, aby udržela nit čtenářovy pozornosti napnutou, a skončit právě včas na to, aby nepovolila a nerozbředla do ztracena. Telefonický rozhovor dvou cizích lidí, jimž anonymita dává jistou svobodu a odstraňuje zábrany, takže jsou jeden druhému schopni otevřít ta nejtajnější zákoutí svého nitra. Naprosto plynulý proud nahodilých myšlenek, přání, vzpomínek a fantazií, a to nikoli pouze erotických. Jako když nasednete na dlouhou skluzavku a spustíte se dolů. Je to opojný pocit, kolem vás se míhají šmouhy okolního světa, který vnímáte jakoby vzdáleně, pouze v náznacích. A najednou vás to dole vyplivne, kontury se zaostří, všechno se zklidní a vám se možná ještě chvilku trochu motá hlava, ale jinak už jste zase nohama pevně na zemi. Netvrdím, že to není erotická kniha. Ale rozhodně to není porno. A co se fantazie týče, tak mě tohle bavilo mnohem víc, než Alenka v říši divů. :-)

alef
16.07.2018 5 z 5

Hmm ... tahle útlá knížka, od které jsem neočekávala nic jiného než lehké dovolenkové a především odpočinkové, nebo řekněme relaxační, čtení ... docela překvapila :-). V žánru erotiky jsem nečekala (navzdory níže komentáři oksalakky, je to totiž přesně tak, je to chytrá erotická kniha) nijak extra vytříbené čtení, a ono ejhle, hned od první stránky jsem věděla, že je něco jinak a říkala si, páni, ono to je dobré ... ne, je to výborné, je to vlastně přesně to, co slibují recenzní články na konci knihy ... perverzně něžná, technicky dokonale napsaná erotická novela :-). To, co čtete je vlastně upřímný, citlivě napsaný příběh, ve kterém zjistíte, jak moc důležitá je lidská vzájemnost. Příběh dvou duší, které se navzdory ohromně nepravděpodobné náhodě, zvláštním způsobem potkaly a „zapadly do sebe jak dva čtverečky puzzle“ ... tedy, zpočátku jen jejich sexuální fantazie :-) ... jenže, kdo ví :-). Nechci prozrazovat ... přečtěte a uvidíte :-) ... samozřejmě určeno pro ty čtenáře, které tento žánr nijak nepobuřuje :-).

Oksalakka
03.02.2017 5 z 5

Kdybych měl vybrat jedno adjektivum, jakým příběh charakterizovat, vybral bych "šťavnatý" :) Kam se hrabe Crossfire nebo 50 odstínů, jestli chcete chytrou erotickou knihu (no dobrá, spíš porno), Vox je ta pravá volba. Přitom je to naprosto civilní příběh ...

HAL
26.01.2017 4 z 5

Tak akorát kratičké aby to ještě zůstalo zajímavé.

erotika sexuální fantazie telefonická komunikace

Nicholson Baker
americká, 1957