Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Milénium, Stieg a já Milénium, Stieg a já Marie Françoise Colombani

V rámci žánru dost čtivé. Pro fanoušky Milénia dost přínosné, takové nakouknutí do kuchyně. Musím přiznat, že pasáž, kde byla popisována Stiegova smrt mě opravdu dojala. Některé životní příběhy jsou opravdu neuvěřitelné....

05.10.2013 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Hodně jsem s hodnocením váhala, knížka byla docela čtivá, celý nápad mě zaujal. Ale neměla jsem na nic dost času, tak mi to trvalo o něco déle. Mezitím mi některé charaktery opravdu přirostly k srdci. Ale prostě jsem po Zlodějce čekala něco "víc". Neumím to nijak popsat, nebyla jsem zklamaná, ale prostě to bylo málo.

29.09.2013 3 z 5

Cvičení a hry se psem Cvičení a hry se psem Gerd Ludwig

Pár zajímavých nápadů by se našlo, ale většinou nic nového pod sluncem.

27.09.2013 3 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Pravda, napsané to nebylo nijak závratně, ale to asi u takové knihy není úplně nejdůležitější. Asi nepatřím k těm, které by mohla anorexie potkat- ještě dlouho ne :-D Ale je to dokonale odrazující. Nejvíc šokující pro mě asi bylo popisování chování její matky, hlavně když byla Isabelle dítě, a nevšímavost jejího okolí. Nechápu, jak v dnešní době může žít někdo takhle izolovaně.

19.08.2013 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jo, je to překombinované. Jo, je to neuvěřitelné. NO A CO? Bylo to čtivé, napínavé. Ke konci jsem už četla se zatajeným dechem, opravdu mě to bavilo. Chápu ty negativní komentáře, všechny jsou v podstatě pravdivé, jen jen otázkou, jak moc to komu vadí :-) Mně skoro vůbec! A považuji to za lepší knihu než Hypnotizéra.

18.08.2013 4 z 5

Šibeniční písně Šibeniční písně Christian Morgenstern

Čteno už před dlouhou dobou. Myslím, že mě ke knize přivedl jeden z textů skupiny Chinaski, ale už si nevybavuji konkrétně který.

Výtvarné umění Zeměplochy Výtvarné umění Zeměplochy Terry Pratchett

Obrazová publikace s texty Terryho Pratchetta a ilustracemi Paula Kidbyho. Až neuvěřitelné, jak se některé postavy od Paula podobají těm mým v hlavě.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Tentokrát si autor vzal na paškál Čínu a opět to byla velká sranda… :-)

Pravda Pravda Terry Pratchett

Výborná Zeměplocha, Gaspoda mě začíná bavit víc a víc :-)

12.08.2013 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Možná mě nepobavila jako jiné, ale Smrť, Válka, Mor a Hlad byli výborní!

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Velmi napínavý díl, pořád se něco děje. Hodně se mi líbila „hra“, kterou hrají bohové jakoby na pozadí celé knihy.

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Pro příznivce tohoto autora je to jakási povinnost, sáhnout i po jeho básnické tvorbě. Mainstream to asi nenadchne, což vlastně žádné Bukowského dílo :-)

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavý, poutavý příběh. Jen možná pro jinou generace než jsem já…

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Moc krásná poezie! Pan Hrabě si mě opravdu získal.

12.08.2013

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Poutavý román o krvavé hraběnce Alžbětě Báthoryové… Film Bathory naštěstí nemá s touto báječnou knihou skoro nic společného.

12.08.2013

Krásná Hedvika Krásná Hedvika Jožo Nižnánsky

Další z Nižnánského skvělých románů…

Žena dvou mužů Žena dvou mužů Jožo Nižnánsky

Volné pokračování Čachtické paní, ale neřekla bych, že nestojí za přečtení.. což já bych ale neřekla o žádné knize, kterou jsem četla :-D

12.08.2013 3 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Útok na všechny moje smysly! Skvělá kniha, po romantice moc často nesahám, ale tohle byla trefa do černého!

12.08.2013 5 z 5

Čtyřnohá vrána a nové taškařice Čtyřnohá vrána a nové taškařice Daniil Charms (p)

Velice zábavné povídky a básně. Nejvíce mě zaujala Čtyřnohá vrána, ještě teď se směju… ale není to kniha pro každého.

12.08.2013 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Zajímavý námět, dobře napsané. Jen mi občas lezla krkem naivita hlavních hrdinů.