Výtvarné umění Zeměplochy

Zeměplocha - nejoblíbenější série v žánru humoristické fantasy - má svůj původ v představivosti Terryho Pratchetta, ale během těch více než třiceti knih začala žít svým vlastním životem. V této výpravné obrazové publikaci se malíř Paul Kidby pustil na svou vlastní cestu Zeměplochou a ztvárnil v ní množství postav, které si získaly nadšené čtenáře po celém světě. První sbírka Kidbyho zeměplošských ilustrací byla uveřejněna ve sborníku Terry Pratchett portfolio. Další zeměplošský příběh, který napsal Terry Pratchett a Paul Kidby ilustroval, Poslední hrdina, se stal skutečným bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17177/vytvarne-umeni-zemeplochy-17177.jpg 4.7123

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Art of Discworld, 2004

Kniha Výtvarné umění Zeměplochy

mia.com

Opravdu nadherna doplnkova kniha pro fanousky Zemeplochy. Ilustrace jsou uzasne a k tomu komentare autora, kdy a jak co vymyslel a jeste doplnujici komentare ilustratora, jsou velmi zajimave.

zuzana4291
08.03.2020

Hezké doplnění a ztvárnění postav Zeměplochy. Zaznamenaný pohled jak autora tak i výtvarníka, který se trefil přesně do autorovo představ. Jen mi tam některé postavy chyběly.

Banny_L
10.06.2019

Někdy si člověk říká, zda by nebylo lepší zůstat u svých představ..NE :)! Smrť jako vždy vede..

Eorin
31.10.2017

Zbožňuji styl Paula Kidbyho a když se spřáhne s Pratchettem, je to jednoduše geniální počin.

girdi
18.09.2017

Moc příjemné počtení i pokoukání. Ráda jsem tak trochu nakoukla pod pokličku, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí a hlavně jsem si ilustrace vážně užila. Překrásná kniha, která nemohla chybět v mé zeměplošské sbírce.

AndyTheReader
16.03.2016

Víceméně mé první a dlouho očekávané dostaveníčko se Zeměplochou a jejími reáliemi. Dle mého názoru je v knize velmi příjemně vyvážena obrazová i textová složka - čtenář se může kochat naprosto parádními černobílými i barevnými ilustracemi (převážně postav) Paula Kidbyho, a zároveň se v doprovodném textu dozví mnoho zajímavých informací a postřehů od zmíněného ilustrátora i samotného Terryho Pratchetta. I jako člověk takřka "Zeměplochou nepolíbený" jsem si knihu velice užil a byl díky ní patřičně navnaděn na další setkání s tímto nepochybně velmi originálním univerzem.

Eigis
05.01.2015

Dát zeměplošským postavám vizuální podobu je zajímavá myšlenka a je pravda, že řada ilustrací mě opravdu pobavila, ale dávám přednost svojí fantazii. Jiná věc jsou Terryho poznámky o vzniku některých postav, toto nahlédnutí do mistrovi kuchyně bylo pro můj, celkem mlsný, čtenářský jazýček skutečná delikatesa.

Kaštaka
27.10.2014

Krása :)
V mých Doporučených knihách není jen kvůli Kidbyho ilustracím, ale taky proto, že jsem se dověděla, jak vznikly některé postavy.