Panoptikum přehled

Panoptikum
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1336/bmid_panoptikum-zDP-1336.jpg 4 313 313

Jeffery Deaver už dlouhá léta přivádí ke čtenářům geniální zločince, jejichž podlé skutky nezůstávají nepotrestány díky brilantnímu úsudku profesionálních strážců zákona. Duchovní otec detektiva Lincolna Rhyma se tentokrát rozhodl vydat sbírku svých povídek, v nichž je všechno trochu jinak - ale přesto, nebo snad právě proto, vám bude při jejich čtení běhat mráz po zádech a vaše představivost nabude netušených rozměrů. V každé ze šestnácti povídek na vás čeká moment překvapení. Nezáleží na tom, je-li hrdinkou krásná žena odhodlaná jít do krajností, jen aby se zbavila svého pronásledovatele, či dcera zapřisahající svého otce, aby nešel rybařit do míst, kde se odehrála série brutálních vražd. Hlavní postavou je zde i Shakespearův současník spřádající pomstu za krutý osud, jenž stihl jeho rodinu, ale také legendární Lincoln Rhyme, který zde řeší záhadu jednoho zmizení o vánočních svátcích. Deaverovy povídky jsou různorodé, provokativní, děsivé - a samozřejmě nabité dějovými zvraty, tak příznačnými pro tohoto autora.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Domino
Originální název:

Twisted , 2003


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panoptikum. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (41)

luksky
10.04.2024 3 z 5

Některé povídky mi přišly takové stejné (oi nájemných zabijácich). Některé mě nebavily (Prázdná pohlednice). Některé mě mile překvapily (Spolu). Ale hlavně mám rád Lincolna s Amélii, takže nejlepší povídka byla Vánoční dárek :-)

leny.wood
24.10.2023 3 z 5

3,5 hvězdy, převažovaly povídky, které mě až nudily a nemohla jsem se dočkat jejich konce.


Gibis
03.10.2023 4 z 5

Povídky a ještě k tomu hlavní hrdinové převážně padouchové. Ani jedno z toho mi moc nevyhovuje. Ale Deaver to prostě umí! Sice po několika povídkách už jste připravení na to, že nějaký takový zvrat v jeho stylu prostě přijde, ale přesto mě v několika povídkách dokázal překvapit.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Panoptikum v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených558x
ve Čtenářské výzvě22x
v Doporučených22x
v Knihotéce264x
v Chystám se číst79x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech4x