Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Celkově mi asi nevyhovuje ten koncept, kdy znáte vraha už od začátku a celou situaci sledujete z více pohledů. Tím to totiž bylo trochu chaotické. Jazyk je takový jednoduchý,u čtení se nemusí moc přemýšlet. U mě tahle detektivka jednoduše nefungovala.

23.11.2014 3 z 5

Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Éric-Emmanuel Schmitt

První dva příběhy mě bavily maximálně, Pan Ibrahim a květy koránu už tolik ne, ale stejně to bylo poučné. Přirozeně vyprávěné prříběhy bez vnucování jakéhokoli náboženství. Tak to má být. Celá kniha je napsána velmi čtivě a Oskar a růžová paní je i přes svůj smutný podtext vtipně podaný příběh.

15.11.2014 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Ze začátku mi to přišlo super, i když jsem se pořád nemohla sžít s tím, že česká autorka píše o New Yorku. Námět byl zajímavý a vtipy překvapivě dobré. A pak se z toho najednou začala klubat taková ta klasická romance s nadlidsky výkoným milencem. Jak to dopadne jsem prokoukla poměrně brzy, takže jsem byla docela naštvaná. Celkově slušný, ale jestli je to na zfilmování bych si tvrdit netroufla.

14.11.2014 3 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Strašně milé překvapení! Po knize jsem sáhla úplnou náhodou, aniž bych předem četla nějaké recenze. Prostě mě zaujal název a obálka. A po přečtení pár prvních stránek jsem nestačila valit oči. Příběh je trochu absurdní, trochu vtipný, ale zároveň vážný, smutný a neuvěřitelně lidský.
Jak už zde někteří psali, postava Alex trochu připomíná hlavního hrdinu z knihy Podivný případ se psem a lehce mi kniha také připomněla Staříka, ale určitě nešlo o nic tak komického.
Po dočtení mi bylo smutno, ale takové to hezké smutno, když víte, že to tak má prostě být a je to správné.
Navíc se člověk dozví spoustu zajímavých informací o vesmíru, Kurtu Vonnegutovi a mozku. Zdánlivě jsou to témata, která nemají nic společného, ale kniha vám ukáže, že tím pravým pojítkem je právě hlavní hrdina Alex.

Opravdu jsem okouzlená!

11.11.2014 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Nějak si nejsem jistá, co by mi takhle kniha měla dát. Nijak mě nepoučila, nepobavila, nedojala... Ale na druhou stranu ani nepohoršila. Od začátku do konce stejné, pořád omílání stejného problému dokola. Opravdu docela zbytečná věc...

08.11.2014 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Musím říct, že Studie v šarlatové se mi líbila o něco víc. Spíš příběh mi přišel lepší, protože po jazykové stránce je to pořád skvělé. Takže dobré, napínavé, ale rozuzlení a celá pointa mi nepřišly až tak zajímavé.

06.11.2014 3 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Hodně veliké překvapení! Nejdřív mě trochu zaskočil styl vyprávění, ale pak to vlastně byl jeden z aspektů, proč byla kniha tak skvělá. Konec mě trochu zlamal, bylo to mírně uspěchané, ale jinak kniha celou dobu krásně gradovala a byla napsána hrozně citlivě.

04.11.2014 5 z 5

Hovězí kostky Hovězí kostky Emil Hakl (p)

Ach jo... Tohle bylo vcelku šlápnutí vedle..... Hakl tedy asi nebude můj šálek kávy. Našlo se pár výjimek, jmenovitě Monolog, Rychlá verze a Návštěva. Jinak mi to psaní ve druhé osobě naprosto nevyhovovalo a četlo se mi hrozně kostrbatě.

28.10.2014 3 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Nejvtipnější věc, co jsem snad za poslední dobu četla a nejvtipnější dětská knížka ever!! Neuvěřitelně inteligetní, vtipná a napínavá... Sice jsem nečetla první díl, ale i tak jsem se v ději hned chytila. A asi miluju Bulíka, ty jeho hlášky jsou epické! Před koncem jsem si protě musela dávat pauzu, abych ji neměla tak rychle přečtenou a ještě chvíli se mohla bavit. Smála jsem se snad na každé stránce!

26.10.2014 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

O hvězdičku lepší než první díl! Přispělo tomu hlavně omezení anglických výrazů, méně zbytečných sexuálních narážek a mnohem větší propracovanost děje, více dějových linek, které do sebe krásně zapadly. A na konci jsem jen krouitila hlavou a stylově si říkala WTF!!??

25.10.2014 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Asi se neubráním srovnání s knihou Erebos, kterou jsem četla nedávno, a kerá je na velmi podobné téma. Game mi ale přišla mnohem více propracovaná a ačkoli je děj trochu vyhrocený, dává mi ve finále mnohem větší smysl, než právě Erebos, což bylo spíš čtení pro mládež.
U Game mi trochu vadil styl psaní. Na jednu stranu čtení hodně utíkalo, nešlo o žádné složité slovní obraty, na druhou stranu mi to přilo trochu odfláknuté, a jak už zde někteří psali, anglické výrazy mi místy nepřišly moc vhodné.
Navíc mi přišly zcela zbytečné různé sexuální výlevy, vůbec to do děje nepatřilo, tak proč?
Ale jinak jdu hned na další díl, jsem zvědavá, co se bude dít dál...

20.10.2014 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

No popravdě jsem s hodnocením trochu váhala. Bylo to tak zbytečně dlouhé! Tempe je docela dobrá, ale chvílemi je to až trochu přepísknuté, jak se do všeho motá, trochu mi to až lezlo na nervy. Ale jinak to samozřejmě bylo skvěle promyšlené a zhruba od poloviny jsem už nemohla přestat číst, jak se to pěkně rozjelo.
Francouzština mi vůbec nevadila, protože rozumím, ale jinak to rozhořčení ostatních docela chápu.

20.10.2014 4 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Sice knížka pro mláděž, ale naprosto mě nadchla! Postava Flavie je tak uvědomělá, vtipná, iteligetní a roztomile dětská zároveň! Sáhla jsem po druhém díle, aniž bych věděla, že knížce už něco předcházelo. Ale vůbec to nevadilo, děj na sebe nijak výrazně nenavazuje. Skvělé čtení!

13.10.2014 4 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Škoda toho pomalejšího začátku, protože jinak byla knížka fakt dobrá. Humor je takový nenucený, spíš musíte pátrat a přemýšlet, a to je na tom právě zábavné. Nejvíc mě asi bavil příběh anorektičky Hayleigh a šéfkuchař Grenvilla, nicméně i ten třetí příběh měl v knížce nakonec své místo. Spokojenost!

12.10.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Ze začátku jsem si říkala, že to nadšení okolo knihy fakt nechápu, že je to klasická tuctovka. Ale pak se najednou začal ten humor skvěle rozjíždět a já byla nadšená! Takže co se týče žánru, je to nadprůměrné!

26.09.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knížku jsem četla poměrně dlouho, ale i jako u předchozí knihy od J. K. jsem si připadala, že postavy z knihy jsou moji sousedi a vídám je denně. Postava Cormorana je velmi sympatická a prostředí okolo slavných bylo dost zajímavé. Autorka umí skvěle popsat detaily, přišlo mi, jak kdybych obraz "Padlí andělé" snad opravdu někdy viděla... Vraha jsem si vytipovala úplně jiného, takže dosti velké překvapení.

10.09.2014 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Příběh docela masakrózní, ale chvílemi mi prostě vadil ten styl, jak je to napsané. Monolog u cvokařky místy trochu nefungoval, nebylo to úplně věrohodné.
Jinak se knížka četla velmi dobře, přečetla jsem v podstatě během 2 dnů.

30.08.2014 4 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Zajímavá exkurze do exotického prostředí koření a Indie. Ale místy mi bohužel vadilo, jak Tila mluvila sama se sebou. Jinak se mi příběh líbil, bylo to krásně poetické.

28.08.2014 4 z 5

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

No... jako... jsem sice emancipovaná žena, ale Irmino ponižování vlastního manžela mi neskutečně lezlo krkem. Průměrně napsaná kniha, s průměrným dějem, který byl trochu vyostřený tím koncem. Nicméně celkově to bylo čtivé, asi hlavně díky střídání vypravěčů, protože z pohledu jednoho jedince by to bylo neúnosně nudné.

22.08.2014 2 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Slibuju, že příště už budu číst anotace, a budu věnovat pozornost všem štítkům a klíčovým slovům.
Kniha mi nedala absolutně nic, ačkoli začátek vypadal slibně. Spíš mi vzala pár hodin života.
Pro věřícího člověka to možná bude mít větší přínos, ale i tak mi přijde kniha plná dialogů o ničem trochu moc. Pardón, pokud to někoho uráží.

20.08.2014 1 z 5