Případ trhače jahod

Případ trhače jahod https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43541/pripad-trhace-jahod-43541.jpg 4 61 14

Začala jahodová sezona a Jana, Monika a Karol se těší na sladké prázdniny. Snad se konečně objeví i ten pravý, láska na celý život, dokud nás smrt nerozdělí. Horký vzduch se tetelí nad jahodovými poli a trhači se v úpalu sklánějí k jednotlivým rostlinkám obsypaným červenými plody. Mezi nimi se však někde skrývá vrah...

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , CooBoo

Der Erdbeerpflücker , 2003

Hanncha
06.05.2022 2 z 5

Úplně mi nesedl styl jakým je kniha psaná a obecně mě celá kniha spíše nezaujala. Ale nepociťuji žádné negativní emoce. Jen to prostě nebyla kniha pro mě.

Monika1717
26.05.2020 3 z 5

Je to taková jednoduchá detektivka, vybrala jsem si ji kvůli prostředí, které se v ní popisuje. Miluji jahody.Číst by ji mohly i starší děti / kdyby v dnešní době četly/. Žádný literární skvost. Odešla do knihobudky a druhý den byla pryč. Snad se někomu líbila víc než mně.

-markéta-
03.03.2019 5 z 5

Toto byla moje první detektivka, když mi bylo 12 let! Už tehdy si pamatuji, že jsem ji milovala, každopádně to jsem tomu ještě nemohla tolik rozumět, a tak jsem si dneska řekla, že knihu přečtu znovu.
No, nečtu knihy 2x, NIKDY, avšak za tohle jsem ráda! Je to super detektivka a musím říct, že už ve 12 letech jsem měla knižní vkus!
Za mě parádní knížka, která doopravdy stojí za přečtení! Jak ve 12, tak v 19!

Polinka92
21.06.2018 5 z 5

Tuhe knížku jsem dostala od nejlepší kamarádkyv době, kdy jsem detektivky nečetla - četla jsem fantasy. Předpokládala jsem, že volila zrovna tenhle příběh pro název a krásný přebal - jak to říct, jsem jahodová...

Každopádně - do děje mě knížka okamžitě vtáhla. Začetla jsem se a brzy měla dočteno. Vskutku impozantně napsané dílko. Až do konce jsem byla napnutá a těšila se na rozuzlení.

Moc pěkný příběh. Vřele doporučuji všem, kteří rádi čtou detektivní příběhy.

qydko
11.04.2017 4 z 5

Styl psaní není úplně běžný, byla to příjemná změna po jiných detektivkách. Při čtení jsem se nenudila, hezky to odsýpalo. Možná mohla být hlavní zápletka trochu propracovanější, ale jinak nemám výhrad.

Luciska13
30.07.2015 4 z 5

Knížka mě oslovila a později si mě i získala neobyčejným stylem psaní. Není moc knížek, které by se mohly tímto pochlubit. Je hodně zajímavé, že každá kapitola je psaná z pohledu někoho jiného. Nejprve mě trochu děsil pohled vraha na celou situaci, ale člověk si nakonec zvykne. Svým způsobem to knížce přidává na dramatičnosti. Mohu vřele doporučit. Jediné, co je škoda je, že nepřeložili víc dílů...

Verrrunka
23.11.2014 3 z 5

Celkově mi asi nevyhovuje ten koncept, kdy znáte vraha už od začátku a celou situaci sledujete z více pohledů. Tím to totiž bylo trochu chaotické. Jazyk je takový jednoduchý,u čtení se nemusí moc přemýšlet. U mě tahle detektivka jednoduše nefungovala.

Veve131
10.11.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavě napsáno, originální.

Kailey
10.07.2014 3 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila! Někdy za polovinou knihy jsem zjistila, že vrah bude Georg. Nechápala jsem ale, proč zavraždil Karol, když ji miloval. To samé s Janou. Miloval jí, ale přesto se ji pokusil zabít. Kniha byla skvělá v tom, že tam bylo podrobně napsané jaké měl vrah pocity. Taky se mi líbila upoutávka na knihu: Milujte svého vraha…

ailleen
01.07.2013 2 z 5

Nechápu zdejší vysoké hodnocení, knížka je psána velice jednoduchým jazykem i způsobem, velice schématicky a popisně bez zacházení do hloubky. Dle stylu psaní se tato kniha hodí tak pro 10-ti leté čtenářky, ovšem ten obsah určitě ne. Otázkou je, jaké věkové kategorii je kniha určena.

Ellkarka
06.02.2013 5 z 5

Zamilovala jsem si ji. Ohromil mě pohled vraha a i když bych asi neměla tak sem mu tajně fandila..

Zdeslav
01.07.2012 3 z 5

Nemohl jsem se zbavit pocitu jakési naivity, příliš jednoduchého stylu a zmateného vyprávění z pohledu všech hlavních aktérů. Myšlenka vcelku pěkná, nicméně to zavánělo spíše červenou knihovnou než psychologickým thrilerem. Předčasně dospělé teenagerky, taťkovský citově zmatený polda, charizmatický a přesto nesympatický vrah a neuvěřitelně bohatá spisovatelka detektivek se snaží celou knihu zaujmout, nicméně jaksi se jim to nedaří. Na konci je konečně vrah dopaden, což jsme tak nějak tušili, stejně tak i to, že půjde o život hlavní hrdince. Příběh jasný hned od začátku, černobíle vykreslené charaktery v pozvolna plynoucím ději, žádné překvapení se nekoná.

bookcase
27.08.2011 5 z 5

Výborně psychologicky propracovaná detektivka, která mě dostala.

Tuffy
29.12.2010 5 z 5

Moc se mi tahle knížka líbila. Chytila mě už na samém začátku. Nejlepší pasáže pro mě byly ty, z pohledu vraha. Celkově má knížka zajímavý a originální nápad, proto dávám 5*. :)

Autorovy knížky

Monika Feth
německá, 1951
2010  75%Případ trhače jahod

Kniha Případ trhače jahod je v