VeronikaEn VeronikaEn komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Příběh dvou žen, kterým jejich "síla" poměrně zkomplikovala život, v kombinaci se skvěle psychologicky analyzovanou stránkou celé věci - co víc si přát? Strhující monolog Dolores tomu všemu dodával grády a já neustále oddalovala čas spaní... :-)

20.03.2014 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

S touhle kingovkou mám spojených asi tak milion osobních zážitků. Četla jsem ji totiž u oceánu, když jsem letos, od jara do podzimu, byla v Americe. Ve vzduchu bylo cítit léto, sůl, moje vlastní radost a zároveň volební šílenství s Trumpem v čele, což dodávalo ještě větší šťávu politickému tématu knížky.
A Johnny? Toho musí mít každý rád. Já osobně si nevzpomínám, že bych měla nějakou Kingovu postavu raději a loučilo se mi s ní tak těžko.
Závěr, těch posledních pár stránek, byl naprosto perfektní. Měla jsem pocit, že přesně takhle to mělo být a nemohlo to dopadnout jinak. Doporučuji! :)

16.01.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pro mě bezkonkurečně nejlepší Kingovka. Nikdy jsem u žádné jiné knihy neměla takový strach a v životě na její obsah nezapomenu.

20.10.2012 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Po dočtení Revivalu mám jeden z nových životních cílů. Nikdy nechci umřít.

22.12.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Nejlepší a nejrealističtější povídková Kingovka, kterou jsem četla. V této knize naprosto popřel všechny diskuze o tom, že neumí psát konce u povídek (pro mou duši to byly konce úžasné). Zkrátka a dobře - další z mnoha důkazů jeho všestranné geniality. Vřele doporučuji :)

25.01.2014 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Neuvěřitelně čtivé, nápadité a pro mě naprosto dechberoucí. Od začátku do konce jsem téměř nebyla schopná odtrhnout oči, přestože detektivky nejsou mým úplně největším šálkem kávy.
Jediné mé drobné (a téměř i neviditelné) mínus je problematika ekonomiky, která absolutně nepatří do oblasti mých zájmů.
A mimochodem - propadla jsem šílené lásce k Lisbeth i Mikaelovi.

31.10.2013 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nenacházím mnoho slov pro komentář, který by vystihl moje pocity při čtení této geniální knihy.
Chci se toulat po hvězdách.

29.02.2016 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák: Divoký tanec starého nacisty a amerického studenta, který už od začátku čpí Kingovou klasickou zvráceností. Skvěle se čte, ještě lépe se dočítá. Hvězdu ubírám za konec, čekala jsem víc (nebo míň).

03.01.2016 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, jak si mám příběh o Rosemary a jejím děťátku přebrat. Ve svých různorodých úvahách jsem však nedošla k jednoznačnému výsledku, a tak jsem se zaměřila na pár možných výkladů - řekla bych, že to asi bylo účelem příběhu. Není to ale žádné mínus, naopak.
Četla se krásně, prvotní krásné pocity Ro - později pohled do těch ojedinělých šťastných pocitů - zanechávaly cosi hezkého i ve mně. Stejně to fungovalo i u těch špatných a panických.
Skvělá kniha.

10.01.2016 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Z jedné strany Misery, z jejíž nepředvídatelnosti máte strach i přes to, že jste zachumlaní pod peřinou a jen otáčíte stránky knížky. Z druhé strany Paul, kterému držíte prsty (až z toho skoro máte vytlačené měsíčky od nehtů na dlaních), ale zároveň až tak úplně nechcete, aby tu bláznivou mrchu přelstil, protože by to znamenalo konec příběhu. Tleskám, smekám a ukláním se!
Po prvním rozečtení, před delší dobou, jsem tuhle knihu odložila.. ale teď rozhodně nelituji, že jsem po ní sáhla znovu.

16.01.2017 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Perfektní. Bromovo tajemství mě neskutečně potěšilo a při té smutné události v poslední části knihy jsem téměř brečela.
Nerozumím komentářům, které narážejí na zdlouhavost děje - mně by zrovna u Brisingra (ani jiné části Odkazu) nevadil rozsah dvakrát větší! :)

17.03.2014 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Upřímně nerozumím tomu, kde se v anotaci vzala věta "Mechanický pomeranč patří k jedné z nejlepších knih, které byly kdy napsány."
Kniha je určitým způsobem dobrá, ale rozhodně se u mě neřadí mezi nejlepší.
Hlavní hrdina mě rozčiloval po celý děj. Nebylo mi ho líto ani v případě, kdy musel být "dobrým" člověkem, protože přesně to si za své činy zasloužil, a také z toho důvodu, že se najednou začal chovat jako největší chudák ze všech, kterému bylo NAJEDNOU neskutečně ublíženo. V jádru ale zůstal stejným bezcitou a sobcem, jakým byl i před "proměnou", jen už se tak nemohl projevovat.
Od začátku do konce jsem čekala na něco, co mě v tomto titulu dostane a pohltí jako většinu čtenářů téhle knihy, nic takového však nepřišlo a jediný důvod, proč dávám dvě hvězdy, je konec.. to náhle "prozření" bylo vcelku fajn.

27.02.2014 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Čtivé, poutavé, zajímavá zjištění plná ještě zajímavějších teorií, která člověku způsobují téměř neustálé povolování dolní čelisti úžasem nad tím, jak to do sebe všechno perfektně zapadá. Jen mi bylo neuvěřitelně k vzteku, že jsem nejprve viděla film a tím pádem jsem tušila, co mám očekávat na úplném konci.

06.02.2014 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Moje láska k této knize nemá hranic. Nemůžu se dočkat, až si ji za nějaký čas přečtu znovu a znovu a znovu.

22.12.2013 5 z 5

Trilogie Milénium je přesně ten typ knih, které vás pohltí a nepustí ze svého opojně čtivého náručí od začátku až do úplného konce. Škoda jen, že už je autor po smrti - o postavě Lisbeth by se dalo napsat ještě mnohem víc. Dodala bych ještě, že mockrát děkuji panu Larssonovi za skvělý zážitek.

22.12.2013 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Skvělá kniha, na kterou budu dlouho vzpomínat. Nejen pro děj, nejen pro postavy, ale především pro poslední odstavec epilogu, který ve mně zanechal úplně nejvíc a příjemně mě zahřál.. u srdce? Můžete se zeptat Pandory :-)

11.01.2015 5 z 5

Kombinace silné víry a stejně silné lásky je pohlazením po duši. Jen mě drobně zklamal konec, přesto mi z téhle knihy bylo hezky :-)

24.03.2014 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Druhé přečtení a příběh se mi líbil úplně stejně jako tehdy v patnácti! Těším se, až se mi dostanou do ruky další pokračování :)

06.02.2014 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Kniha s výbornou zápletkou, zajímavými postavami a silným příběhem. Jen jsem byla poměrně zklamaná v druhé polovině knihy, když celá patálie s rohy začala nabírat na poměrně šílených obrátkách, šílených přes hranici snesitelnosti.. ale to by se vzhledem ke kvalitě celého příběhu dalo odpustit.. Jak už bylo řečeno - jablko nepadá daleko od stromu a já se těším, až si od Hilla přečtu něco dalšího.

06.02.2014 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King