Veromika Veromika komentáře u knih

Leipsche Leipsche Tomáš Cidlina

Při čtení prvních příběhů jsem nechápala, proč zde pamětníci popisují celý svůj život, když kniha měla pojednávat pouze o odsunu Němců z České Lípy. Až později mi vše začalo dávat smysl, kniha neměla jen ukázat jakému bezpráví se lidem dostalo na konci války, nýbrž i to, že zde někteří žili několik generací a své domovy měli rádi. To že v Německu spoustu lidí páchalo zlo, neznamená, že se tak chovali všichni, protože i u nás ne všichni byli svatí, což ukazuje samotné chování českých občanů při odsunu, ale neznamená to, že všichni jsme byli stejní, našli se i tací, kteří chtěli pomoct. Knihu by si měli podle mě přečíst všichni, aby pochopili, že každá mince má dvě strany.

27.04.2023 4 z 5

Deník Michelangela blázna Deník Michelangela blázna Rolando Cristofanelli

Za mě oddechova knížka o jednom z největších umělců te doby a dalo by se říct, že i dnešní. Michelangelovu tvorbu mám ráda a i zde jsem našla spousty zajímavých věcí z jeho života. Forma mi přišla i trochu přehlednější než Kamen a bolest od Schulz.

20.04.2023 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Za mě oddechové čtení na jeden večer, o pejskovi, který nakonec našel lásku u člověka. :)

09.04.2023 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mě to bylo takové oddychové čtení oproti tomu, jaké žánry mě baví normálně. Nicméně knížka zaujala. :)

30.03.2023 3 z 5

Měli štěstí Měli štěstí Catherine Hokin

(SPOILER) Kde jen začít. Kniha byla za mě úžasná, málem se nešlo odtrhnout. Hlavou mi vířily otázky, které Inge na konci příběhu vyslovila. Od knihy jsem i přesto čekala něco jiného, hlavně konec, těžko říct, jestli název Měli štěstí je přesný - ano i ne, záleží na pohledu. Konec je taky z velké části otevřený, takže ho můžeme dokončit my sami: dostane Inge syna zpátky, nebo ne? Mrzí mě, že příběh neskončil, jak jsem čekala od začátku, ale jak Inge uvádí v závěru, Felix by se trápil s tím, že byla manželka Eichela, kdyby dostala syna zpátky, Felix by v něm viděl toho, koho tolik nenávidí. Každý žil 15 let jiný život, ale doufám, že oba došli konce, kterého si zaslouží, i když ne spolu. :)

20.03.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi byla chyba kouknout nejprve na film, než si přečíst knihu. Musím říct, že film mě bavil více, asi tím, jak tam všichni ve výsledku drželi pohromadě. Jako oddechovka to nebylo špatné, ale na další díly se už nechystám.

23.02.2023 3 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Tak mám dočteno a musím říct, že mi bylo ctí být součástí příběhu Vélina al Sorny. Z celé ságy o Vélinovi jsem byla nadšená, někdy to bylo trochu složité na čtení, ale budu ráda, když se ještě jednou vydám na tuhle cestu a sérii si znovu přečtu.

16.02.2023 5 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Z knihy jsem byla nadšená a musím říct, že se mi líbila stejně jako první díl: Píseň krve. Zakončení knihy mě nechalo v očekávání a nedočkavosti jak tohle všechno skončí.

20.01.2023 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Kniha se moc pekne četla, ovšem příběh jako takový mě moc neuchvatil. Konec mi pak přišel moc rychlí, asi jsem čekala trochu něco jiného.

08.08.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásná kniha, která Vás po přečtení nenechá v klidu a musíte se stále vracet a přemýšlet o osudy lidí té doby. Těším se na třetí díl a též se těším až se mi poštestí a budu si moct ztracené město osobně prohlédnout.

22.06.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha, která dokáže chytnou za sdce. Vtáhla mě ihned do příběhu a já hltala stránku po stránce až do pozdních večerních hodin, jen abych věděla, jestli to dobře dopadne a abych pravdu řekla u posledních stránek jsem se tak dojala, že i slzička ukápla.

30.01.2021 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Překrásný příběh, který mě doslova dojal nejednou k slzám.

28.08.2019 5 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Tuto knihu jsem si koupila zhruba před šesti lety, díky tomu, že jsem měla více knih, které jsem si chtěla přednostně přečíst upadla kniha v zapomnění. Když jsem na ni před dvěma lety narazila ve své knihovničce byla jsem dokonce odhodlaná ji prodat, ale nikdo ji nechtěl a tak, když jsem letos neměla co ke čtení, jsem se rozhodla knihu přečíst. Musím říct, že jsem hrozně ráda, že se mi ji nepodařilo prodat, protože kniha byla úžasná, čtivá, děj byl napínavý tak moc, že jsem se od knihy málem nemohla odtrhnout.

25.07.2019 4 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Tuto serii jsem si poprvé přečetla před deseti lety, stala se ihned po přečtení nejmilejší knížkou mého dětství. Tehdy jsem si moc přála knížky vlastnit, bohužel okolnosti tomu chtěli jinak a když jsem v dospělosti začala knížku schánět byla již vyprodána a sehnat všechny tři díly bylo těžké, nicméně před rokem jsem našla celou tuto serii pohromadě a řekla jsem si, že je načase splnit si svůj dětský sen, knihu si koupit a vrátit se po těch letech opět do Lilandgarie. Než jsem knížku otevřela měla jsem obavy, jestli i po těch letech se mi knížka bude stále líbit jako tenkrát, přeci jen za těch deset let se člověk změní, nicméně už po přečtení prvních stran jsem se opět cítila jako ta třináctiletá holka, která se těší jak se příběh bude odvíjet a bylo pro mě nesmírně težké se od knihy odtrhnout. Po přtečtení jsem měla spoustu otázek, i když jsem znala konec příběhu, bylo to pro mě jako bych to četla poprvé, jedno je ale jisté, do Lilandgarie se zaručeně ještě vrátím. :)

07.07.2019 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Knížky od této autorky jsou úžasné, opět jsem knihu hltala, abych veděla, jak vše dopadne a nakonec je tu otevřený konec, už se těším na další díl. Jsem zvědavá, jak tohle všechno skončí.

26.02.2019 5 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Kniha mě nadchla snad ještě víc než první díl, takže jsem se od čtení nemohla pomalu ani odtrhnout. V tomto díle jsem si velice oblíbila Jonase, takže si dovedete představit, jak jsem poslední stránky doslova hltala, jen abych zjistila, že všechno dobře dopadne. No a jelikož to není poslední díl, ale poslední vydaný v češtině, tak hurá na originály. :)

04.09.2018 5 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Kniha mě zaujala už od prvních stránek, takže se od ní nedalo málem ani odtrhnout, takže už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl, jen mě trochu mrzí, že České nakladatelství nevydá zbylé knihy, ale co, zlepšování se v angličtině se hodí vždycky. :)

17.08.2018 5 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Ztracený symbol jsem v knihkupectví objevila náhodou, tak jsem si řekla, že si ho koupím a svého rozhodnutí koupit knihu rozhodně nelituji. Kniha byla čtivá, napínavá, nemohla jsem od stránek pomalu odtrhnout, takže jsem si už koupila další díly a těším se na další dobrodružství Langdona.

15.03.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tuhle knihu jsem si koupila, díky názvu, který na mě doslova křičel ve výloze knihkupectví a musím říct, že kniha mě velice překvapila. Od tohoto autora je to první dílo, které jsem přečetla, ale už teď si plánuji doplnit knihovničku dalšími tituly od Miniera, kniha se četla velice dobře a nemůžu ji nic vytknout. Když už jsem si myslela, že příběh se blíží ke konci poslední stránky mi doslova vyrazili dech, protože takový vyřešení jsem opravdu nečekala, takže dávám pět hvězdiček. :) :)

24.07.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

U této knihy mi nejvíce vadilo, když Wanda vyprávěla o svých dalších životech na jiných planetách, jinak to byla super kniha a skvělé čtení.

04.01.2016 3 z 5