Veromika Veromika komentáře u knih

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Příběh podle skutečné události popisuje osud Rosie a její sestry. I když je příběh podle skutečné události, psaná forma mě moc neoslovila, vadilo mi střídání kapitol z dětských let a let z války. Dala bych do první části pouze její dětství, Příběh by tak hezky plynul. Líbil se mi doslov jedné z vnuček Rosie, která je autorkou knihy.

09.11.2023 3 z 5

Těžko si představit, že se něco takového opravdu dělo. Příběh byl za mě dobře napsaný, ale první díl se mi líbil, asi pro tu romantickou linku mezi Františkem a Paulou, více. Proto jsem dala o hvězdičku míň. To ovšem nemění nic na kvalitě a sdělení o tom, co se dělo v 50. letech minulého století.

03.11.2023 4 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Za mě oddechové čtení, přišlo mi, že tento román by vzali za vděk spíš young adult.

27.10.2023 3 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Síla lásky a přátelství je v tomto příběhu krásně vykreslena. I v koncentračním táboře existovala síla a přítelství, dokud lidé měli pro co žít, měli naději. Jak už zde zaznělo z jedné pasáže mi bylo fakt zle, člověk si říká, že toto snad ani nemohla být pravzda, ale bohužel, mohla.

14.10.2023 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Pěkně napsaný příběh z italského prostředí. Působilo to na mě jako román pro ženy s lehkým náznakem detektivky. Jako odlehčené čtení to nebylo vůbec špatné.

04.10.2023 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Neurazí, nenadchne. Knihu bych hororem nenazvala, na tohle bych se nebála ani dívat, kdyby to byl film. Působí to na mě spíš jako thriller, nebo drama. Souhlasím s ostatními, že kniha má potenciál, kterého autor nevyužil.

22.09.2023 2 z 5

Letní příběh Letní příběh Jen DeLuca

Za mě naprosto krásný příběh. Tenhle žánr bych si normálně asi nevybrala, ale byla jsem zvědavá ohledně těch renesančních slavností. Takže znovu říkám nádhera a dokonce mám chuť si to přečíst znovu.

15.09.2023 5 z 5

Hedina válka Hedina válka Jenny Lecoat

Příběh popisuje život ostrovanu za druhé světové války, který obsadila německá vojska. Je to o síle přátelství, o odvaze a lásce. Za mě se kniha četla sama.

10.09.2023 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Za mě velice nádherný a dojemný příběh o dvou lidech, kteří čelili nástrahám té doby. Kniha se jen lehce opírá o dění v koncentračním táboře. Dachau, je zde popisován, jako město, kde žijí lidé, kteří nemají ani tušení, co se kousek od nich odehrává, nebo to vědět nechtějí. Konec je smutný i krásný zároveň, a jsem moc ráda, že jsem na knihu v knihkupectví narazila.

25.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Celkem smutný příběh o alternativní budoucnosti našeho státu. Kniha se četla hezky, čekala jsem, že se jistě dostane oběma hrdinkám šťastnému konci, bohužel nedostalo. Vzít rodičům dítě je jedna z nejhorších věcí na světě, o to víc, když dítě žije v přesvědčení, že ho rodiče nechtěli. Kniha mi v některých částech připomínala dystopii s prvkem fantasy - Deklarace smrti.

20.08.2023 5 z 5

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

Celkově mi tu přišel pokles kvality příběhů, bylo by dobré napsat kolik let před Velinem se příběh odehrával. Kromě prvního příběhu, kde to bylo poznat jsem se jen domnívala, kdy asi tak děj probíhal. Taktéž mi chyběly mapy pro orientaci, jak tomu bylo ve všech knihách.

16.08.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Za mě velice pěkně napsaná kniha s emotivním koncem. Sama pocházím z města, odkud byli vyhnáni Němci, a jejich příběhy jsou cítit dodnes. Kolektivní vina je špatná a libí se mi, že v knize je na to poukazano.

20.07.2023 5 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Knihu jsem četla na doporučení od známé. Popravdě to není druh četby, který bych si sama zvolila. Mnohdy jsem se knihou spíš prokousávala, jindy jsem hltala stránku po stránce, ale byla jsem odhodlaná ji dočíst do konce. Celkový dojem z knihy nebyl špatný, bylo tam spoustu zajímavých myšlenek.

13.07.2023 3 z 5

Vincent van Gogh – Život, osobnost a dílo Vincent van Gogh – Život, osobnost a dílo Cristina Sirigatti

Z této série je to třetí kniha, co jsem četla a každá měla asi tak 185 stran cca. Což nevadí, ale u jedné mi přišlo, že spoustu informací chybí a tady mi naopak přišlo, že to zbytečně natahují např. detaily obrazů či díly jiných autorů. Mohli sem dát více obrazů od autora, když jich namaloval něco přes 2000, a pokud nejsou všechny k dohledání, tak zbytečně nenatahovat stránky. Co oceňuji je pěkně sepsán životopis umělce.

21.06.2023 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Knížky od Browna pro mě byly vždy velmi čtivé a stejně tomu je i u Da Vinciho kódu. Bohužel jsem viděla první film a tak jsem věděla, co asi tak přijde v další kapitole. Ovšem jak tomu bývá, kniha nikdy není stejná jako film, takže tam pro mě čekala i nějaká překvapení.

14.06.2023 5 z 5

Caravaggio – Život, osobnost a dílo Caravaggio – Život, osobnost a dílo Alessandro Guasti

Za mě krásná knížka o Caravaggiovi. Život, popis děl, vše bylo krásně a srozumitelně popsáno.

01.06.2023 4 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Knihu jsem přečetla na základě doporučení. Pojednávat o životě v koncentračním táboře. Autor zavrhuje kolektivní vinu, což mě bylo sympatické, protože každý stát má dobré a špatné lidi. A to že převažují vic špatní, neznamená, že takoví jsou všichni. Autor to moc hezky popsal, a každému doporučuji si přečíst.

29.05.2023 4 z 5

Leonardo da Vinci – Život, osobnost a dílo Leonardo da Vinci – Život, osobnost a dílo Alessandro Guasti

Kniha velice pěkně pojednává o umělcově malířské tvorbě, což bylo jistě u psaní knihy zamýšleno, ale jistě by stálo za zmínku i další obory, kterým se věnoval. Jistě bych si o jeho vynálezech atd. přečetla raději než poslední kapitolu v knize, která tam za mě být nemusela.

26.05.2023 3 z 5

Michelangelo – Život, osobnost a dílo Michelangelo – Život, osobnost a dílo Alessandro Guasti

Pěkně sepsaná kniha o jednom z největších umělců 16. století, který se stal inspirací pro další generace umělců.

16.05.2023 4 z 5

Vitruvius Moravicus - Neoklasicistní aristokratická architektura na Moravě a ve Slezsku po roce 1800 Vitruvius Moravicus - Neoklasicistní aristokratická architektura na Moravě a ve Slezsku po roce 1800 Eva Kolářová

Knížka velice zajímavá co se týče popisů architektury staveb. Ovšem knihu bych zúžila pouze na jeden okruh, buď by měla pojednávat o rodu Lichtensteinů, či Lednicko Valtickém areálu, či anglické zahrady. To že tam bylo spousty různých rodů, zadavatelů, architektů může ve čtenáři laikovi budit akorát zmatek.

05.05.2023 3 z 5