Caravaggio – Život, osobnost a dílo

Caravaggio – Život, osobnost a dílo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392057/bmid_caravaggio-zivot-osobnost-a-dilo-oUa-392057.jpg 4 10 6

Tato publikace předkládá ucelený pohled na dílo jednoho z nejosobitějších malířů své doby. Caravaggio tvořil svá plátna velice osobitým způsobem, aniž by se nechal poutat ustálenými konvencemi, a jeho tvorba se významně otiskla do dějin umění. Vedle jeho tvorby a uměleckého přínosu kniha představuje i umělcův bouřlivý život.

Dany58
28.02.2024 3 z 5

Pěkná kniha. Jen mi trochu vadilo, že obrazy, které jsou zmiňovány v textu, se nachází až o několik stránek dále, takže jsem musela pořád listovat.

Veromika
01.06.2023 4 z 5

Za mě krásná knížka o Caravaggiovi. Život, popis děl, vše bylo krásně a srozumitelně popsáno.

Ni.kk.i
03.12.2020 4 z 5

Úžasná kniha spíše popisuje Caravaggiova díla než jeho život (dá se pochopit, jelikož se toho o jeho životě moc neví). Moc se mi líbí vyobrazené detaily některých jeho obrazů. Krása.

-Endy-
05.11.2020 4 z 5

Krásná kniha. Vizuálně lichotivě zpracovaná.
Více než na Caravaggiův život se však zaměřuje na rozbor jeho obrazů a výčet zakázek. Kdo by hledal malířův dramatický soukromý život, jeho anděly a démony, tady to nenajde.
Dejte si také pozor na sled textu - občas bývá přerušen několika stránkami popisu některého z významnějších obrazů.

martunka
20.01.2020 4 z 5

Tak díky tomu, že jsem tuhle knihu dostala k nákupu, jí hodnotím za víc hvězdiček. Těšila jsem se, že se dozvím víc o tom, jaký vlastně tento malíř byl. No těch osobních údajů tam moc není. Jinak je to docela dobrá kniha.

capricornus
31.05.2019

Krásná (a i drahá) kniha. Proto mne udivuje, že na straně 104 je hrubka. Taktéž trochu chaotická. Do životopisu jsou vkládány obrazy a jejich popisy. Chvíli trvá, než se zorientujete a najdete příslušnou stranu s následným textem životopisu.

Caravaggio (Michelangelo Merisi), 1571-1610

Autoři knihy