Poselství jednorožců – komplet

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210260/poselstvi-jednorozcu-komplet-210260.gif 4.480

Poselství jednorožců

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Poselství jednorožců – komplet

E.Wictoria

(+ SPOILER) Musím přiznat že jsem čekala trochu lepší konec...
A také mi nedává smysl to, jestliže se stala Aranis součástí dobra, jakto že když opustí Etelwen a jednorožce tak se dobro opět nenaruší?

Luigi1

Že je to vše v jedné knize ta se to četlo bez přestávky .Jsem rád,že jsem se mohl opět vrátit do dětských let.

Ronnie37

Moc povedená knížka, Míšo :D Nebudu kecat, četla jsem to už před lety, ale pamatuju si jak se mi to líbilo :D Miláček Veragin :33

Sariega
04.09.2020

Čtivá kniha, četla jsem jí v jedenásti letech a v tu dobu jsem jí přímo hltala a přečetla jsem to do čtyř dnů i když nevím jestli by tomu tak bylo i nyní. Pak jsem si přečetla SNÍŽKOVA DOBRODRUŽSTVÍ a ty mě celkem zklamala, bylo to takové že se spisovatelka z toho snažila vytáhnout ještě něco další ale to už nebylo tak úspěšné.
Dnes by mě to asi už tolik nezaujalo, bylo to dost romantické a taková slaďarna. Teď je mi jedenáct let a dávám přednost takovím knihám jako je HRANIČÁŘŮV UČEŇ, ERAGON TŘI TEMNÉ KORUNY nebo DÝKA MÍRU (kterou se chystá vydat moje o dva roky starší kamarádka).
Jinak knihy spisovatelky jsou čtivé a zábavné rozhodně mě to nesklamalo i když nějaká ta slza ukápla.

LauraSýrová
19.05.2020

Váhám, kolik hvězdiček udělit. Nepochybně je to kniha, která zabaví a má své kouzlo. Prakticky ztělesňuje většinu předností žánru fantasy, máme tady fantaskní svět, mytické bytosti, elfy, půvabné jednorožce... Přesto mi místy kniha připadala jako souhrn klasických fantasy klišé. Nechápu, proč mají spisovatelé neustálou potřebu dělat z hlavních postav řecké bohy a bohyně bez jediné chyby - jsou krásní, svalnatí a hezky opálení a konají samé dobro. Kdyby autorka přidala alespoň jednu jedinou vadu na kráse, hned by postava nepůsobila tak dvourozměrně. Dále je tu klasický boj dobra se zlem, který ničím nepřekvapí, typická fantasy výprava přes půl země... Četla jsem to ve 13ti a tehdy to byla údajně nejlepší kniha pod sluncem, ale teď už to tak bohužel nevidím. Na druhou stranu, autorce bylo tolik, co teď mě, když to psala a musím vyjádřit svůj největší obdiv. Tenhle příběh má neskutečný potenciál a kdyby autorka pár let počkala, více prokreslila postavy a doplnila komplikovanější zápletky, tak by to pro mě nejlepší kniha pod sluncem byla doteď.
Ale stejně si to přečtěte. Když byste ignorovali výše zmíněné vady na kráse, budete unešeni a nebudete se moct od knihy odtrhnout.

Eliška1616
03.01.2020

Tahle knížka zkrátka patří k mému dětství. Byla jedna z mých prvních fantasy knih, ke které jsem přišla docela náhodou a to jen díky obálce s jednorožcem, která mě zaujala. Četla jsem ji asi ve svých 10 letech, kdy jsem ještě všechno nemohla dost dobře pochopit, ale přesto mě tehdy vtáhla do děje a já jsem se od ní nemohla odtrhnout. Vše jsem prožívala s hrdiny, měla jsem své favority a hlavně doufala, že dobro vyhraje nad zlem... Když jsem se ke knize vrátila a přečetla ji znovu, už jsem na ni koukala úplně jinak. Mohla jsem ji porovnávat se spoustou knih, ale stejně jsem se po pár kapitolách do příběhu začetla a zase se ocitla ve svých 10 letech s mými hrdiny v tom úžasném světě Lilandgaire. Klobouk dolů před autorkou, která podle informací 1. díl (strážci dobra napsala ve svých 16 letech!!!).

Tato kniha bude vždy patřit k mému dětství a startu s fantasy a tak jí dávám 5* za to, že mi otevřela oči do světa fantasy a já jsem díky ní našla tolik úžasných knih!

Kniha2006
21.10.2019

Při čtení této knihy jsem se stala další postavou dobrodružné výpravy. Knížka byla velmi napínavá a čtivá. Paní Burdová píše moc krásné knihy.

16.07.2019

Tuto knížku jsem četla dvakrát. Poprvé jsme ji četli asi v osmi, protože jsme se nechali obalamutit obrázkem na obalu. U knížky jsme se dost báli a probrečeli jsme konec. Když jsem se k tomu vrátila později, už mě knížka bavila.