Veroba Veroba komentáře u knih

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Kniha je z válečného období, ale nemá v sobě násilnosti. V tom je výjimečná. Navíc je napsána podle skutečnosti. Nezvykle je vypravěčem malý chlapec, takže události vidíme jeho pohledem. Měli bychom si více vážit, v jaké době žijeme.

15.11.2020 5 z 5

Podivná parta Podivná parta Petr Ondroušek

Krásný příběh o přání všech dětí - mluvit se zvířaty.

27.09.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nemohla jsem knihu číst v tahu, musela jsem si dělat přestávky, abych děj rozdýchala. Když se oprostím od emocí, které ve mně vyvolává, je to neuvěřitelně čtivá kniha o zvěrstvech 2. světové války. J. Karika to prostě umí.

10.09.2020 5 z 5

Načítání Načítání Vadim Petrov

Knihu jsem koupila v Levných knihách. Neměla jsem velká očekávání, možná proto mě příjemně překvapila. Přečetla jsem ji za den, nedalo se od ní odtrhnout. Jde o příběh několika lidí a hlavním tématem je moc digitálních technologií. Vede k uvědomění si, že jsme součástí velké mašinérie a z toho plynoucích možných negativních důsledků. Doporučuji.

10.08.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Téměř 70 let starý román, ale stále aktuální. Scifi o tom, jak se lidstvo samo může zničit výdobytky civilizace. Velmi čtivá, svižně napsaná. Nejde jinak než plný počet hvězdiček.

27.07.2020 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Chytne za srdce.

24.04.2020 5 z 5

Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Francois Lelord

Knihu jsem ani nedočetla. Nevím, jestli jsem z těchto typů knížek "vyrostla", protože dříve jsem je četla ráda. Je mi to líto, ale bylo to naprosto o ničem.

27.03.2020 1 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Pro mě nejlepší kniha od L. Zibury. Nechybí humor i zajímavé informace o neznámých místech. Rozhodně doporučuji!

26.02.2020 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Kniha má trochu zavádějící název, pokud čekáte příběh z Osvětimi, budete zklamáni. Osvětim je pouze zkraje příběhu, dále popisuje životní cestu hlavního hrdiny. Kniha se mi i přesto líbila, četla se dobře a člověk si trochu rozšířil obzory v oboru krejčovství.

24.09.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ze tří autorčiných knížek je tato nejslabší. Dřív než v polovině knihy je zřejmé, kdo za vším stojí. Závěr moc překvapivý není.

09.08.2019 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Nešlo se od ní odtrhnout.

03.08.2019 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Od autorky jsem zatím přečetla 3 knihy-Saeculum, Pět a tuto. Z této trojice pro mě byli Slepí ptáci nejslabší. Nicméně se nedá upřít, že závěry všech těchto knih byly plné překvapení a zvratů. Rozhodně ve čtení knih U. Poznanski budu pokračovat.

31.07.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Přečteno za dva dny. Super.

16.07.2019 5 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Za mě velké zklamání. Ani jsem nedočetla.

16.07.2019 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Skvělá kniha. Určitě si přečtu další od této autorky.

11.07.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Že začátku se děj táhl, jakoby se pořád opakovaly určité situace (např. hádky mezi Evou a Hanou), ale zhruba od poloviny se to rozjelo a ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Takže za mě palec nahoru.

03.07.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Snažila jsem se, ale za mě zkrátka hodně negativní kniha, kterou jsem přes ten negativismus nemohla dočíst. Navíc mi byla hlavní hrdinka svým chováním krajně nesympatická.

29.05.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pět hvězdiček dávám za neuvěřitelnou čtivost. A. Mornštajnová je spisovatelka, které se vždy podaří vtáhnout čtenáře do děje tak, že zapomene na realitu :-). Co mě ovšem u této knihy trochu zklamalo, byl konec. Jak psala spousta čtenářů, pár stránek navíc by knize neublížilo...

06.05.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po přečtení knihy si říkám: "Tohle je ta kniha, o které všichni mluví, jak je skvělá???" Jsem zklamaná. Čtivost nepopírám, nicméně celé vyprávění jde tak nějak po povrchu. I když se jedná o výpověď přeživšího, některé momenty se mi zdají těžko uvěřitelné, další až moc "přeslazené". Zkrátka, z této doby jsem četla mnohem lepší knihy.

23.03.2019 2 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Wau!!!Musím dát pět hvězdiček za napětí, které ani na chvíli nepolevilo.J.Karika je pro mě PAN spisovatel ????????????

12.02.2019 5 z 5