Načítání

Román Vadima Petrova na aktuální téma virtuálních životů, kyberterorismu a fake news. Adam je představitel internetové generace. Také je programátor, počítačový hacker a aktivista. Je přesvědčený, že dosavadní společenská pravidla musí skončit a nahradí je jiná. Internet a volný přístup všech a ke všemu k tomu dává jedinečnou příležitost. Ne všechny z jeho generace to trápí, život nabízí tolik jiných povyražení než měnit svět, ale je to jedna ze zábavných možností. Adamova přítelkyně Eva má například o životě zcela jinou představu. Daniel je čerstvý důchodce. Snaží se ještě nějak chytit. Jenže pracovní trh potřebuje mladé lidi, kteří dokážou přepínat mezi reálným a virtuálním světem automaticky, bez přemýšlení. Navíc Daniel cítí, jak mu ubývá energie. Dost sil ho stojí, aby se přicházejícímu stáří ubránil a přirozený úpadek organismu zpomalil. Jeho o dost mladší partnerka Clare věnovala veškerý čas kariéře a životnímu stylu bez dětí. Velkou rodinu ale vždycky chtěla. Má poslední příležitost něco s tím udělat. Posledním z hlavních hrdinů je Wang. Životní tragédie mu změnila pohled na svět. Stal se vnímavější. Ti všichni mají silnou touhu po životní změně. Jen potřebují impulz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396323/nacitani-opm-396323.jpg 3.926
Romány, Literatura česká
Vydáno, Cosmopolis

Kniha Načítání

icewind

Nazval bych to spíš jako příběhová esej nebo rozprava o kyber rizicích. Postavy působí jako diskutující se svými vyhraněnými názory nejen ohledně možností a nástrah virtuálního světa, ale i toho skutečného, takže se sem vejde i tématika migrace, terorismu, globalizace včetně přesahu do našeho lokálního dění a otázky jak moc je nutno vlézt Číňaňům do zadnice než se zjistí, že i ta je jeden velký fake :) Bavilo mě to, příběhová zápletka včetně rozuzlení sice trochu přitažená za vlasy, ale zde považuji za podstatnější obsah nad formou a to se dle mého docela povedlo.

Veroba

Knihu jsem koupila v Levných knihách. Neměla jsem velká očekávání, možná proto mě příjemně překvapila. Přečetla jsem ji za den, nedalo se od ní odtrhnout. Jde o příběh několika lidí a hlavním tématem je moc digitálních technologií. Vede k uvědomění si, že jsme součástí velké mašinérie a z toho plynoucích možných negativních důsledků. Doporučuji.

HDosoudilová

Zajímavá kniha... Kromě příběhu pěti lidí, se v knize objevují důležitá témata dnešní doby jako je virtuální svět, politika, ekologie, kyberšikana... mile mě tato kniha překvapila. Byť nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

Pampalini

Na mně to působilo rozporuplně - silné a hluboké myšlenky, hodně podnětů k zamyšlení a na druhé straně absence uceleného příběhu a smysluplných charakterů. Postavy nemají osobitost a slouží jen jako prostředek pro filozofování. Všechno se kroutí o hrozbách kyberprostoru, o manipulovatelnosti, o snahách dominovat. Knížka mi připadá jako přepis poznámek a úvah k něčemu většímu.

Mergirus

Z téhle knihy až mrazí, kam by to mohlo opravdu dospět.

IvikaS

Zajímavé ale vzdálené. Jako by to bylo o lidech o kterých jsem slyšela ale neznám je, nejsou v mém blízkém okolí.

ivanaci
21.09.2019

Pohled do světa dnešních mladých - technologie vládne

MirrorIsis
29.08.2019