Načítání

Román Vadima Petrova na aktuální téma virtuálních životů, kyberterorismu a fake news. Adam je představitel internetové generace. Také je programátor, počítačový hacker a aktivista. Je přesvědčený, že dosavadní společenská pravidla musí skončit a nahradí je jiná. Internet a volný přístup všech a ke všemu k tomu dává jedinečnou příležitost. Ne všechny z jeho generace to trápí, život nabízí tolik jiných povyražení než měnit svět, ale je to jedna ze zábavných možností. Adamova přítelkyně Eva má například o životě zcela jinou představu. Daniel je čerstvý důchodce. Snaží se ještě nějak chytit. Jenže pracovní trh potřebuje mladé lidi, kteří dokážou přepínat mezi reálným a virtuálním světem automaticky, bez přemýšlení. Navíc Daniel cítí, jak mu ubývá energie. Dost sil ho stojí, aby se přicházejícímu stáří ubránil a přirozený úpadek organismu zpomalil. Jeho o dost mladší partnerka Clare věnovala veškerý čas kariéře a životnímu stylu bez dětí. Velkou rodinu ale vždycky chtěla. Má poslední příležitost něco s tím udělat. Posledním z hlavních hrdinů je Wang. Životní tragédie mu změnila pohled na svět. Stal se vnímavější. Ti všichni mají silnou touhu po životní změně. Jen potřebují impulz....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/396323/nacitani-opm-396323.jpg 4.57
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Načítání

kirkpatrick

Opět krátká kniha, přečetl jsem ji za dva dny. Autor sice knihu napsal jako příběh, ale především jde o palčivá témata dnešního světa ve kterém se děj odehrává nebo v rozhovorech hlavních postav. A to potvrzuje i doslov na konci knihy.

PETROS33
10.12.2018

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Určitě ji doporučuji těm, kteří chtějí pohodové čtení z pohledu na dnešní akční svět, který je ale zároveň tak trochu bláznivě protkaný technoloogickými novinkami a utíká velmi rychle.

seburnaj
08.12.2018

Vadim Petrov píše čím dál tím lépe. Pro nás 60+ zajímavý pohled do jiného světa. Doporučuji přečíst

internet

Vadim Petrov