Verida Verida komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy prostě umí. Další super duchařina. Chvílemi jsem měla pocit,že i na mě někde číhá duch . Těším se na další její příběh.

10.06.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Musím říct,že do knihy jsem se nutila,nebavila mě, ale pak se stal moment,kdy mě to zaujalo a vtáhlo do děje a já si čtení nakonec užila a nemohla ŠD odlepit.
Příběh je krásně popsaný a hlavně brilantně popsaný detaily

05.05.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Tato kniha mě uchvátila. Je chytrá,má skvělé tempo, nechybí pořádná dávka napětí a má uvěřitelné, důvěryhodné i když ne vždy sympatické postavy. Asi největší sympoš v příběhu je detektiv Cole aspoň podle mě. Tento příběh bych si dokázala představit i zfilmovaný. Čtení byla jedna velká jízda, nedalo se jen tak odtrhnout.

28.04.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Teda tohle je mega hustý! Už dlouho se mi nestalo přečíst knihu za jeden den. Ten příběh je tak skvěle napsaný. Opět jsem podezírala někoho jiného a konec mě překvapil. Je to tak skvěle napsané,že jsem prostě knihu nemohla odložit. Vcítila jsem se do hlavní postavy a toužila po tom,co nejdříve vyřešit kdo to byl. Musím pořídit i další knihy od této autorky .

20.04.2022 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Moje úplně první setkání s p.Březinou a ačkoliv české detektivky moc nečtu (rozuměj nebaví mě české detektivky),tahle kniha mě neskutečně bavila. Ze začátku mi trochu vadilo prolínání 3 dějových linek, ale vždy končila linka v tom nejzajímavějším, a tak vás to nutilo číst dál a dál a na konci vše dávalo smysl. Příběh je svižnej a čte se téměř sám. Rozhodně p.Březinu zařadím mezi oblíbence.

12.04.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak další případ s Kate zdolán a byla to jízda. Nějak jsem tušila odkud vítr vane, ale i tak mě totožnost vraha překvapila. Už se těším na další případ.

01.03.2022 5 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

Tak tu máme další knihu na téma 2. světové války. Kniha je dle skutečné události a jde o opravdu neskutečně silný příběh Stefanii “Fusi” Podgórské,která za války schovala u sebe 13 židů a vychovávala svojí malou sestřičku Helenu. V příběhu nechybí infarktové chvilky, láska a naděje. Já osobně tyhle knihy miluju a tuhle zařadím mezi své oblíbené. Chystám se zkouknout nějaké dokumenty o hrdince Podgorské a zkouknout i filmovou verzi léto knihy.

15.01.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Musím říct,že tohle byla teda jízda! Ze začátku mi dost vadilo,že se v knize neřeší pouze jeden případ ale hned dva a prolínají se ale o to to bylo daleko zábavnější. Příběh měl v sobě jak napětí tak akci a úplně čtenáře vtáhne do děje. Kniha se čte tak dobře,že ani nepostřehnete tu rychlost jak vám to uteklo.

13.01.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další případ s Davidem který mě neskutečně bavil. Ač přes táhlý začátek, kniha nabrala na obrátkách a nechyběla pořádná dávka napětí a překvapivý konec. Tim prostě umí psát a příběhy čtenáře vtáhnou pěkně do děje.

31.12.2021 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Příběh vypráví Mirabelle,která žije v uzavřeném domě před okolním světem se svou matkou. Nezná nic,kromě své matky. Ale opravdu jí zná? Když jednoho dne matka přivede domů cizí dívenku Anabelle, bude se Mirabelle pídit po pravdě.Kniha je velmi poutavě psaná a čte se téměř sama.Postavy jsou zde brilantně vykreslené a tak čtenář nemá problém si vytvořit obrázek. Nechybí ani pořádná dávka napětí. Závěr byl rozhodně takový, jaký měl být.
Na škodu je,že v knize není více rozebraný vztah mezi matkou a Olivií nebo příběh Anabelle.
Knihu vřele doporučuji

24.11.2021 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tak,jak tomu bývá u příběhů z tábora smrti,byl i tento neskutečně silný. Kniha vypráví a silném poutu mezi třemi sestrami který si projdou hrůzou koncentračního tábora Osvětim - Březinka. Kniha je dle skutečné události a popisuje nejen cestu do pekla ale i osvobození a návrat do zemi zaslíbené. O silném sesterském poutu,lásky k sobě a naději.Příběh je poutavý a čte se téměř sám.

27.10.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Musím říct,že předchozí díly mě bavili více ale i tento byl super. Námět skvělý,zápletka super a vyvrcholení mě naprosto dostalo. Proste další bomba od Weavera

01.10.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

I já prvně viděla seriál kterému jsem se léta bránila a nakonec mě celý pohltil. A jelikož čekám má další sérii,rozhodla jsem se přečíst knihy a co na to říci? Kniha se četla sama a i přes znalost děje, jsem si knihu neskutečně užila. Vrátila jsem se zpět do seriálu a knihu si tak skvěle užívala. Málokdy mě baví seriál/film a zároveň kniha, ale tady jsem si to všechno náramně užila.

04.09.2021

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první setkání s autorem a hned se stal mým oblíbencem. Příběh má skvělou zápletku,sympatickou hlavní postavu a umí vtáhnout do děje .

02.09.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct,že mě to bavilo. Děj mě vtáhnul do toho krásného prostředí a moje fantazie mi jela před očima jako film. Kniha se četla téměř sama a rychlostí blesku. Určitě se k této autorce ještě vrátím.

02.09.2021 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Další skvělý případ Davida Rakera. Ani tento případ nepostrádal napětí až do samého konce. Tim své čtenáře umí krásně vtáhnout do děje. Docela by mě zajímalo, kam na ty úžasný náměty chodí. A jsem i zvědavá, jak se vyvine jeho vztah s Liz.

04.07.2021 5 z 5

Musím říct, že z knihy nejsem úplně nadšená tak, jako z detektivek od Roberta. Nicméně můj požadavek na vtipnou, oddechovku to naprosto splnilo. Pokud hledáte něco zábavného a něco, kde vypnete,tak za mě rozhodně tahle kniha vše splní.
Navíc mě na konci knihy velmi potěšila zmínka, že se pracuje na filmové verzi detektivních případů Eriky Foster .

27.06.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Konečně dočteno a musím říct, že po tomto případu začínám mít Kate Marshall velmi ráda. Předtím mě moc neseděla a chyběla mi stará dobrá Erika Foster ale tentokrát byl příběh velmi napínavý, skvělá zápletka. Navíc bonus v podobě Petera Conwaye a toho co s ním teď je. Také Tristan je mi velmi sympatický a už se nemůžu dočkat dalšího vyšetřování Kate a Tristana už jako oficiální detektivové.

24.06.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Sebevražda, nebo dílo sériového vraha?
Musím říct, že do knihy mi dělalo problém se začíst, ale pak to nabralo ten správný směr a kniha mě neskutečně bavila. Téma bylo skvělé a zápletka prostě úžasná. Celou dobu jsem hádala, přemýšlela a nějak se vžila do vyšetřovatelů. Jasný, téměř u konce jsem si potvrdila mojí domněnku ale fakt mě to bavilo! Jediné co mi vadilo, bylo vyvrcholení vztahu mezi hlavní šéfinspektorkou a inspektorem. Tam jsem doufala v úplně jiný konec. Nicméně, pokud budou další díly, rozhodně pořídím. A vlastně všechny díly před tímto.

10.06.2021 4 z 5

Seznam zapomenutých dětí Seznam zapomenutých dětí Patrik Madle

Co k této knize říct? Příběh docela dobrý, ale žádná hitparáda. Přišlo mi to psané tak nějak stručně, školsky. Přitom se z té zápletky mohlo vytěžit více. Pro mě to byla taková jednoduchá odpočinková duchařina s nádechem detektivního napětí.

25.05.2021 1 z 5