Vendulis Vendulis komentáře u knih

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Kniha se zabývá silným tématem a předává důležité poselství. Ale nemůžu dát vyšší hodnocení. Nedokázala jsem se sžít s hlavní postavou, možná to bylo i stylem, jakým byl příběh napsán. Prostě jsem se s příběhem nespojila tak, jak bych chtěla.
Ale i přesto je kniha důležitá, má svou hodnotu a každý by o ní měl vědět.

11.10.2021 3 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Kniha mě celkem zklamala. Čekala jsem asi trošku jiný příběh. Tak nějak víc čarodějnický? :D
Místy jsem se musela nutit do čtení, postavy si mě taky moc nezískaly.
Ale líbil se mi vykreslený každodenní život postav. Bída, strádání, předsudky a pověrčivost, lidská krátkozrakost a strach. Díky tomu všemu byl jejich život opravdu těžký.

25.09.2021 3 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Opravdu nádherná kniha o těžkém životě v Irsku ve 30.letech. Zároveň je psaná s notnou dávkou humoru a vy pak, jako čtenář, z toho nemáte až takové deprese. :) Doporučuji vsemi dvaceti.

22.08.2021 5 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Ze začátku jsem si říkala co se to sakra děje! Vůbec jsem se v tom světě neorientovala, nedávalo mi to smysl. Spousta informací a neznámých pojmů. Ale jak příběh pokračoval, začala jsem se do toho světa dostávát a všechno najednou davalo smysl, pěkně to do sebe zapadlo...a bylo to prostě božovní! :) Nedávám plny počet hvězd,nechávám rezervu na další díly. A taky kvůli těm počátečním zmatkům. :)

21.07.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Dávám dvě hvězdy za čtivost, ale jinak za mě slabota. Napínavá, nervydrásající ani nepředvídatelná mi kniha určitě nepřišla, spíše naopak. S touhle autorko jsem si nesedly a nemám v plánu číst další její knihy.

02.07.2021 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Jsem celkem překvapená, že druhý díl byl o dost lepší než první. Druhé díly bývají většinou vycpávkové, ale pro tento to rozhodně neplatí. Také začínám chápat tu posedlost Cardanem. Začíná se opravdu pěkně vybarvovat a jeho vztah/nevztah s Jude mě dost baví. A ten konec...jsem čučela na zavřenou knihu a byla prostě v šoku. :D

02.07.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ten pocit, když se dočkáte konečně dalšího dílu, ale ten je zase pryč a nezbývá něž jen čekat...zase! Že já se do těch nedokončených sérií stále pouštím.
Autorka vymyslela opravdu originální svět plný tajemna...a že v tomhle díle přibylo spoustu nových záhad! A ten konec...v těch se autorka opravdu vyžíva. :D
Jasně "Do prasečí řiti!" tam bylo fakt často, ale jinak to autorka zase rozjela a já chci víc!

13.05.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Více Temnyje a Nikolaje a hned by to mělo větší šmrnc. :D Alina a Mal mě vážně nebavili...kazili mi celkový dojem z knihy. Ale jinak dobrý a jsem zvědavá na závěr série.

13.05.2021 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tak tenhle díl byla jízda od začátku do konce. Poznali jsme svět Lovců stínu a jak to u nich funguje, což jsem ocenila. Jo, tenhle díl jsem si vážně užila. I když chování hlavních postav mi ne vždy dávalo smysl a říkala jsem si "Cože?". Ale zase jsou to stále puberťáci , tak se asi dá trošku přimhouřit očko nad jejich chováním. :)

01.04.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tenhle díl byl ještě lepší než Nikdynoc. Já prostě zbožňuju autorův styl psaní a humor. A i poznámek pod čarou bylo méně, což fakt oceňuji. Za mě palec nahoru a těším se na třetí díl.

20.03.2021 5 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Oddechová, čtivá a trošku předvídatelná. Malinko mi vadila absence kapitol. Bylo zajímavé dívat se na místa , která dobře znám, v jiném světle s magii a tím vším okolo.

30.12.2020 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Bylo to čtivě a svižně napsané, námět zněl děsivě a zajímavě. Pár věcí mi v knize nesedlo, plus teda konec byl trošku kýčovitý, ale jinak se mi kniha celkem líbila.

12.12.2020 3 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Romantická linka mi zkazila celý dojem z knihy. Láská hlavních hrdinu mi přišla plochá, nevěrohodná, to jejich "osudové" setkání, jako vážně? Pro mě cca první polovina knihy vcelku nezáživná, až druhá polovina pro mě byla zajímavější, ale to už prostě nedokázalo zachránit celkový dojem z knihy.

05.12.2020 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Knížku jsem si koupila, aniž bych věděla, že je psaná formou rozhovorů a já takový druh knih moc nevyhledávám. Nakonec jsem byla překvapená, jak dobře se kniha četla, ale zároveň jsem si z toho na zadek nesedla, asi jsem čekala větší nářez. :D
Hlavní hrdinové Billy a Daisy Jones…ani jedna z postav mi k srdci příliš nepřirostla. Daisy mi přišla dost plochá a občas se chovala jako spratek. Billy dostal dle mého více prostoru, ale i tak mi nebyl sympatický.
Atmosféra byla fajn. Prostě 70. léta a drogy, chlast a chlebíčky. :D
Abych to shrnula kniha se četla dobře, ale žádné větší emoce ve mně nezanechala. Určitě ale dám šanci i jiným knihám od paní Reid.

08.11.2020 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Zmizení Sáry Lindertové je pro mě objev roku. Měla jsem ji dlouho v knihovně a moc se mi do ní nechtělo a o to víc mě překvapilo, jak mě kniha bavila!
Autorka umí vytvořit příjemnou, napínavou, tajemnou, někdy fakt creepy atmosféru. Její styl psaní je velmi příjemný, slovní zásoba je bohatá, kniha se čte plynule a prostě je to fakt čtivé. Na to, že se jedná o autorčin debut, je to opravdu povedené.
Zároveň se mi líbila židovská tématika, kterou autorka v knize zpracovává…přidává knize na mystičnosti a tajemnosti. Něco nového jsem se i přiučila.
Maličko jsem bojovala s postavami, přišly mi nesympatické a protivné.
Nicméně příběh mě bavil a kdo ještě nečetl, tak doporučuji. Těším se na další knihu, která vyjde teď v září. Jo a do metra už mě nikdo nikdy nedostane! :D

12.09.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nikdy bych nečekala, že kniha o mrzutém staříkovi, který už nemá důvod žít a tak se snaží zabít, mě tak pobaví. Hned první kapitola, kdy si Ove vybírá iPad stála za to a já se u toho křenila jak blbec.
Ze začátku Ove působí jako starý mrzout, ale příjezd nových sousedů vše mění a příběh se rozvíjí a je to tak krásné a vtipné.
Kniha zprvu působí bezstarostně , prostě o životě Oveho a jeho otravnýchh sousedů, kteří nic neumí a nic neví a pořád ho s něčím otravují. Ovšem čím dále se v dějí dostáváme, tím víc kniha ukazuje lidský život takový, jaký je bez jakýkoliv příkras. Nebudu lhát, párkrát jsem měla na krajíčku.
Příběh je plný emocí, lásky, přátelství, ale i samoty, touze po klidu a svobodě a já ji všem moc doporučuji!

20.08.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Bylo to roztomilé, vtipné a čtivé. Romantický příběh s občasnými sexuálními scénami, ale zároveň se v knížce rozebírají důležitá témata jako je homofobie, rasismus, politika a intriky v politice a třeba i postavení žen ve společnosti.
Hlavní postavy Alexe a Henryho si nejde nezamilovat, při jejich rozhovorech jsem se dost pobavila. :D
Je to romantická young adultovka, ale zároveň se nenásilně zabývá vážnými tématy.

16.08.2020 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Příběh nebyl vůbec špatný. Už to nebyl ten pomalý příběh, ale pořád se tam něco dělo. Ovšem postavy mi přijdou plytké, žádná mi nějak extra nepřirostla k srdci. Ale svět se mi líbil i děj a jsem zvědavá na další díl.

07.08.2020 4 z 5

Továrna na panenky Továrna na panenky Elizabeth Macneal

Jedná se o celkem temnou knihu z Viktoránské Anglie. Občas pro mě bylo těžké knihu číst, jelikož zbožňuju zvířata a určité části knihy se týkaly týraní zvířat. Jedna z postav - Silas, byla opravdu odporná postava, autorce se povedlo jej vykreslit velmi věrohodně.
Pro mě dobře napsaný román, který obsahoval romantiku, umění, posedlost a zvrácenost. Trošku mě zklamal useknutý konec.

26.07.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Má to své mouchy, ale mně se to celkem líbilo. Kniha byla čtivá, vcelku i překvapivá. Spojení magie a čarodějnictví s detektivní zápletkou je zajímavá kombinace, i když na konci, když hlavní hrdinka někoho hledá, mi to přišlo už moc. Celkově bych ohodnotila 3,5 ⭐ z 5.

11.07.2020 4 z 5