Továrna na panenky

Vášnivý příběh o lásce a zároveň děsivý příběh ženy, která se touží osvobodit Londýn 1850. Iris pracuje v továrně na panenky. Silas sbírá kuriozity a vycpává zvířata. Oba se potkají při největší události ve městě, budování Hyde Parku. Iris na setkání hned zapomene, ale Silasovi změní život. Poté co Iris souhlasí, že se stane modelem mladého malíře Louise Frosta, pokud ji bude učit, její svět získává nový rozměr a naplňují ho umění a láska. Jenže Silas od setkání myslí jen na ni a jeho posedlost je stále temnější…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418755/tovarna-na-panenky-1Ve-418755.jpg 42
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Motto

The Doll Factory (2019)

Kniha Továrna na panenky

ivana1975

Tak toto bolo super. Moje emocie pri citani skakali hore dolu. Super davam vsetky *

anet9012

Román Továreň na bábiky by sa laickému oku mohol zdať ako lacná žánrovka z červenej knižnice, opak je však pravdou. Rôznorodosť čitateľa prekvapí, rovnako i dobre spracovaná psychologizácia hlavnej zápornej postavy, dynamické interakcie či relatívne vierohodne zobrazený život v dickensonovskom Anglicku.