Vendulis

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Nikdy bych nečekala, že kniha o mrzutém staříkovi, který už nemá důvod žít a tak se snaží zabít, mě tak pobaví. Hned první kapitola, kdy si Ove vybírá iPad stála za to a já se u toho křenila jak blbec.
Ze začátku Ove působí jako starý mrzout, ale příjezd nových sousedů vše mění a příběh se rozvíjí a je to tak krásné a vtipné.
Kniha zprvu působí bezstarostně , prostě o životě Oveho a jeho otravnýchh sousedů, kteří nic neumí a nic neví a pořád ho s něčím otravují. Ovšem čím dále se v dějí dostáváme, tím víc kniha ukazuje lidský život takový, jaký je bez jakýkoliv příkras. Nebudu lhát, párkrát jsem měla na krajíčku.
Příběh je plný emocí, lásky, přátelství, ale i samoty, touze po klidu a svobodě a já ji všem moc doporučuji!

20.08.2020

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Kniha vas uplne pohlti a musite cist a cist. Bavilo me to vrele doporucuji. Urcite se chystam na dalsi knihy autorky

15.11.2018

VolavkaVolavkaSharon J. Bolton

Tak tohle se autorce opravdu povedlo...doporučuji.

05.03.2019

Anna ze Zeleného domuAnna ze Zeleného domuLucy Maud Montgomery

Milá, čtivá kniha z pohledu dospívající dívky. Anna mi strašně přirostla k srdci...takový problémy-přitahujicí snílek. Také prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je nádherné. I když to je kniha určená dětem, určitě se zalibi i starším čtenářům. :)

27.11.2019

FajaFajaPetra Stehlíková

Jako vazne? Dejte mi dalsi dil a hned!

08.02.2019

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

S každým dilem si říkám, ze zvrácenější už to být nemůže, ale ono může! Raději nechci vědět, jak moc autor čerpá z vlastních zkušeností, protože tohle bylo opravdu masakrózní. Těším se, koho nebo co přinese další díl.

31.12.2019

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

Za mě,zatím, nejlepší díl. Už u Sochaře smrti jsem si říkala, ze je to dost brutální. Ovšem toto...Způsob, jakym vrah zabíjel oběti? Místama mi bylo fakt šoufl. Kniha je napínavá, brutální, vrah je neskutečný psychouš, a ten konec? Jo,jo a zase jo, tohle byl nářez od začátku do konce a prostě skvělé!

21.06.2020

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Jako první sérii od S. J. Mass jsem četla Skleněný trůn a fakt se mi to líbilo. Ovšem po přečtení této knihy?!! Jakože coooože...dlouho se mi nestalo, aby mne kniha tak moc pohltila!! Určitě doporučuji na 200000%!! :D No nic není čas se tady víc rozepisovat, musím jít na další díl. :))

12.05.2018

Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

Tohle bylo opravdu skvělė. Napětí od začátku do konce, vše ukončeno, i slzicka ukápla a to u knih brečím malokdy. Ach jo, už teď je mi smutno :)

06.09.2019

Červená, bílá a královsky modráČervená, bílá a královsky modráCasey McQuiston

Bylo to roztomilé, vtipné a čtivé. Romantický příběh s občasnými sexuálními scénami, ale zároveň se v knížce rozebírají důležitá témata jako je homofobie, rasismus, politika a intriky v politice a třeba i postavení žen ve společnosti.
Hlavní postavy Alexe a Henryho si nejde nezamilovat, při jejich rozhovorech jsem se dost pobavila. :D
Je to romantická young adultovka, ale zároveň se nenásilně zabývá vážnými tématy.

16.08.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Doporučuji. Kniha je opravdu velmi pěkně napsaná. :) Přečetla jsem jedním dechem.

18.01.2014

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

V knize nebylo žádné velké napětí, drama ani brutality, ale knížka se mi i přesto dobře četla a líbila. Rowlingová má, dle mého, prostě skvělé vypravěčské schopnosti a v této knize se to opět potvrdilo. Určitě si přečtu i další díly. Jsme zvědavá, co bude dál s Cormoranem a Robin :)

11.09.2019

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Ze začátku jsem měla problém se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Naštěstí jsem vydržela a knihu dočetla. Kniha vypráví příběh obyčejných lidí, kteří i přes všechny útrapy války dokázali bojovat, i když každý svým způsobem. Příběh temný, ale krásný.

05.07.2020

RakvářRakvářSharon J. Bolton

Má to své mouchy, ale mně se to celkem líbilo. Kniha byla čtivá, vcelku i překvapivá. Spojení magie a čarodějnictví s detektivní zápletkou je zajímavá kombinace, i když na konci, když hlavní hrdinka někoho hledá, mi to přišlo už moc. Celkově bych ohodnotila 3,5 ⭐ z 5.

11.07.2020

Zmizení Sáry LindertovéZmizení Sáry LindertovéKateřina Šardická

Zmizení Sáry Lindertové je pro mě objev roku. Měla jsem ji dlouho v knihovně a moc se mi do ní nechtělo a o to víc mě překvapilo, jak mě kniha bavila!
Autorka umí vytvořit příjemnou, napínavou, tajemnou, někdy fakt creepy atmosféru. Její styl psaní je velmi příjemný, slovní zásoba je bohatá, kniha se čte plynule a prostě je to fakt čtivé. Na to, že se jedná o autorčin debut, je to opravdu povedené.
Zároveň se mi líbila židovská tématika, kterou autorka v knize zpracovává…přidává knize na mystičnosti a tajemnosti. Něco nového jsem se i přiučila.
Maličko jsem bojovala s postavami, přišly mi nesympatické a protivné.
Nicméně příběh mě bavil a kdo ještě nečetl, tak doporučuji. Těším se na další knihu, která vyjde teď v září. Jo a do metra už mě nikdo nikdy nedostane! :D

12.09.2020

NyxiaNyxiaScott Reintgen

Kniha se mi libila...neni plna akce a napeti, ale i tak je čtivá a pribeh opravdu utika. Prijde mi to takova seznamovací kniha s celou serii. Jasne, jsou tam i zvraty, ale nic, co by cloveka posadilo na zidly. Urcite se mame na co tesit v dalsich dilech! Protoze ten konec...to nemuzes zustat jen tak! :D

21.02.2019

Panda v nesnázíchPanda v nesnázíchMarkéta Lukášková

Příjemné, oddechove čtení. Konec mi prisel useknutý, autorka se mohla vic rozepsat. Ale jinak se mi kniha libila.

03.03.2019

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Tak nevím, jako kniha měla nápad, byla tam brutalita, zajímavě promyšlené vraždy. Přesto první polovina knihy se mi táhla, druhá polovina už sice byla lepší, ale zase ten konec? Přišlo mi to přitažené za vlasy. Uvidíme, co přinese Devátý hrob. :)

10.03.2019

NimbusNimbusNeal Shusterman

Co se to tam stalo...Okamžitě chci další díl!

28.09.2019

Černé znameníČerné znameníSebastien de Castell

Reichis je prostě boží!
Je to vtipné, čtivé a tuhle serii fakt začínám zbožňovat. Postavy se mi líbí...hlavní hrdina neni dokonalý a jedinečný, ale místama fakt takový ňouma. :D Těším se, co nabídnou další dily. :)

26.12.2019

Magie vítězíMagie vítězíIlona Andrews

Po tolika letech konec. Ach jo, proc mi to delate! Bylo to vtipne, ctive, casto nervy drasajici. Zboznuju Kate a Currana, Dereka i Rolanda...vsechny :D re-reading bude asi brzo, uz ted mi to chybi.
See ya soon guys!

04.01.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Kniha byla čtivá, ale zklamal mě závěr knihy. Autorka jej mohla více rozvinout a řekla bych i víc promyslet. Přišlo mi to, jako by si se závěrem nevěděla rady a tak to tak nějak ukončila, aby se neřeklo.

29.12.2017

KřiváciKřiváciMaureen Johnson

První polovina, možná tak třičtvrtě knihy, byla nudná, nic se nedělo, řešily se jen vztahy. Pak se to rozjelo a fakt mě kniha začala bavit.
Jenže autorka se prostě rozhodla, že mě chce naštvat a nechá otevřený konec. Takže jsem musela přelouskat přes 300 stran, jen abych se dozvěděla, že se nic nedozvím a prostě si ten další díl musím přečíst. ( nemam ráda cliffhangery )

25.02.2020

Tajemství hedvábného vějířeTajemství hedvábného vějířeLisa See

Měla jsem od knihy velká očekávání, ale po dočtení jsem zklamaná. Ano, bylo zajímavé dozvědět se, jak probíhá podvazováni a vše kolem toho, celkové postavení žen v Číně, že jsou v podstatě míň, než zvířata. Libilo se mi, jak ženy mezi sebou komunikovaly pomoci tajného písma. Ovšem to je asi tak vše, čím kniha zaujala. Co se příběhu týče, tak mi přišel mdlý, nezaujal mě a pořád jsem přemýšlela nad vším možným, jen ne nad knížkou.

03.05.2020

Nyxia povstáváNyxia povstáváScott Reintgen

Nebylo to vůbec špatné. Lehce předvídatelný konec, ale i tak to bylo fajn a kniha mě bavila. Škoda, že autor ten konec víc nerozepsal.

08.06.2020

Jeden temný trůnJeden temný trůnKendare Blake

Příběh nebyl vůbec špatný. Už to nebyl ten pomalý příběh, ale pořád se tam něco dělo. Ovšem postavy mi přijdou plytké, žádná mi nějak extra nepřirostla k srdci. Ale svět se mi líbil i děj a jsem zvědavá na další díl.

07.08.2020

InheritanceInheritanceChristopher Paolini

Zakončení sagy Odkaz dračích jezdců se mě osobně libíl. I když pro mě tam byly otravné kapitoly tykajici se Rorana. To však nemění nic na tom že knížku jsem přečetla jedním dechem a byla jsem nadšená. Určitě si po čase přečtu všechny dily znovu :)

18.02.2013

OznačenáOznačenáKristin Cast

Knížka se mi líbila. I když možná bych tam brala více napětí a nějaké akce. Ale i tak se knížka dobře četla, byla to taková oddechovka :)

04.03.2013

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJames Dashner

Tak nějak pořád nevím, co si o téhle serii myslet :D Musím říct, že snad poprvé se mi více líbí filmové zpracování, než kniha.Takže uvidím, co přinese třetí díl, ale zatím zatím nic extra, ale zase nejhorší to taky není. A nemám ráda knižního Thomase, přijde mi strašně ubrečený :D

15.02.2016

VidořádVidořádSamantha Shannon

Přečetla jsem první díl a řekla si, že tohle by nemusela být špatná knižní série, ale když jsem přečetla druhý díl, byla jsem maximálně nadšená a úplně si knihu zamilovala a "nesnáším" autorku za to, že ji tak dlouho trvá napsat třetí díl :D

15.02.2016