Zpovědi přehled

Zpovědi
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529989/bmid_zpovedi-65a11b9449166.jpg 4 44 44

„Manami zemřela. Ale nebyla to nehoda. Manami byla zavražděna. A její vrahové jsou mezi vámi.“ Poté, co Júko Moriguči, třídní učitelka 7.B základní školy S, zrušila své zasnoubení, se jejím jediným štěstím stala její čtyřletá dcera Manami. Ta ale tragicky zemřela na školním pozemku, a tak se Júko rozhodla ze školy odejít. Nejdříve si její žáci ale musí vyslechnout její zpověď. Vypráví příběh, který vyvrací vše, co si mysleli, a uvádí do pohybu svou ďábelskou pomstu. Tou ale román Zpovědi teprve začíná. Matka oběti, rodina vraha, spolužačka či vrah osobně, ti všichni vyprávějí o událostech několika měsíců a postupně odkrývají šokující okolnosti jedné tragédie a jejích následků. Spravedlnost, trest, zoufalství, mateřská láska a konfrontace jedné učitelky s jejími žáky, která navždy změní jejich životy a ohrozí bezpečí celé školy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Confessions , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpovědi. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (22)

Marekh
08.06.2024 5 z 5

Psychologický thriller japonské spisovatelky.

Hlavní postavou je žena JÚKO MORIGUČI, která vyučuje na základní škole sedmou třídu. Nedávno zemřela její čtyřletá dcera MANAMI. Júko ví, že se nejedná o nehodu, ale o vraždu! Jednoho dne vypráví před svou třídou příběh vraždy její dcery. Ví, že vrazi se nacházejí v její třídě!

V knize nalezneme vyprávění z různých úhlů pohledů. Často se některé události týkající se vraždy dítěte opakují z pohledu osob, které v tomto případu jsou zainteresovány, ale asi to k tomu patří, když se k tomu vyjadřují různí lidé ze své perspektivy.

V této knize se můžeme zamyslet nad trestnými činy nezletilých osob a nad sebráním spravedlnosti do vlastních rukou.

Mrazilo mě nad skutky školáků, kteří nevinnému dítěti ublížili! Zamýšlím se nad tím, jak je mohlo něco takového vůbec napadnout! Nejhorší ze všeho je, pokud lidé ublíží záměrně nevinnému dítěti, které se nedovede bránit! Dočteme se o životech vrahů a proč se k něčemu takovému vůbec rozhodli.

Z knihy jsem vydedukoval, že japonské školství je odlišné od našeho v tom slova smyslu, že žáci mají telefonický kontakt na svého třídního učitele a v případě potřeby mu můžou zavolat a následně se řeší daný problém. Nic takového jsme na základní škole neměli. Zajímavý byl pro mě nový pojem HIKIKOMORI, což je označení pro lidi, kteří se vyhýbají lidské společnosti z různých důvodů.

Kniha ZPOVĚDI byla pro mě určitě zpestřením v oblasti žánru thriller. Líbily se mi také deníkové záznamy, které nalezneme v knize. Kniha byla napínavá, vyskytovaly se v ní zvraty a závěr byl překvapivý.

Hope80
07.06.2024 3 z 5

Přiznám se,že pro mě osobně to bylo takové jiné čtení, jiný nezvyklý thriller. Půlka knihy mě moc nezaujala a říkala jsem si, co je to za knížku? Ale v druhé polovině se kniha obrátila, ale stejně to pro mě byla " taková jiná kniha", jiný styl a čtení a druh než čtu, japonská kniha, do teď neumím knihu správně popsat co si o ní myslím.


monishek
02.06.2024 4 z 5

Pozoruhodny pribeh, ktery stoji za precteni. Zacatek me uplne nezaujal a rikala jsem si, ze se s tim budu trapit, ale s kazdou dalsi kapitolou to bylo lepsi a lepsi a ja se nechtela od knihy odtrhnout.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Rebel, Samotářka a další knižní novinky (16. týden)

14.04.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zpovědi v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených42x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených1x
v Knihotéce66x
v Chystám se číst69x
v Chci si koupit29x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

japonská literatura

Autorovy knížky

Kanae Minato
japonská, 1973
2024  85%Zpovědi