vekune vekune komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jedna z nejhorších knih o holocaustu vůbec. Autorka píše neuvěřitelně primitivním stylem, plytce a povrchně. Takové téma by si jistě zasloužilo někoho lepšího. Dialogy byly trochu utrpením a když už se zdálo, ze by z toho mohlo něco být, ze se trosku dostala pod povrch, tak to raději zakončila. Autorka se také snažila obcas střídat minulost a přítomnost, ale bylo to spíše jakoby desetiletým dětem dovysvetlovala co a jak. Osvětim zde působí jako idylické místo pro seznámeni a lásku. Chápu, ze tatervierer ( moc nechápu překlad-nemělo by být taterfuhrer?) mohl mít nejake výhody, ale chování Lalea v knize je naprosto mimo mísu, stejně jako i některých esesaku. Takhle to vypadá, ze to byla jedna velká pohoda jazz. Jako za trochu čokolády si mohl v baraku zasexovat se svou holkou, zatímco ostatní někde makali nebo umírali? Červená knihovna jedna báseň.

31.01.2019 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Eh, já byla překvapena, že je to tak špatný. Nasoukat do jedné knihy manželky, milenky, chtěné děti, nechtěné děti, postižené děti, drogy, alkohol, prostituci, krádež, detektivní agenturu, porody, očkováni, kojení, sebevraždy, psychošéfky, nevylecitelnou nemoc a asi i vraždu, tak to je teda na mě moc. Násilně poskládaný, nelogicky, ale hlavne děsně nudný příběh. Jako ze moc postav, to vem čert, ale ze to bylo na sebe naroubovany, aby to sedělo a mělo se dostavit nějaké wau, tak to teda nevím. První a asi i poslední kniha od autorky.

03.10.2018 1 z 5

Hm, tak tohle pro mě bylo dost utrpení. Začátek ještě jakžtakž, ale další děj? Vykonstruovaný příběh, uměle natahovaný, rádoby vtipný a taky docela dost předvídatelný. Teď se jim nedaří, teď se daří, teď se nedaří, teď se daří. Pořád dokola a úporná snaha o humor. Přijde mi, že autor rychle sesmolil příšernej příběh, překombinoval ho, rychle vydal a očekával tuny peněz.

23.10.2015 1 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Já jsem nadšená. Dokonce jsem v průběhu čtení měla chuť jít sbírat bylinky a sušit:) Krásný jazyk, výborný styl, nechtěla jsem to dočíst a zároveň děsně chtěla. Bála jsem se o hrdinku, chtěla vědět, co jí je a zároveň ne. Jedna z nejlepších knih tohoto roku.

03.09.2015 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Už je toho moc. Musím přestat číst kdejakou kravinu, kteou uvidím v knihkupectví. Ta mateřská je děs, nutí mě číst kdeco:) Jo,d vě hvězdy jsou za to, že si tu situací v současnosti dovedu živě představit. Ale ten dektiv tam byl na co? Aby nám na závěr řekl, že si to tak myslel a vůbec to nemyslel tak, jak tvrdil celou knihu? A ten závěr, ááá k čemu a proč. Bylo to nutný?

08.08.2017 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc mě to nezaujalo. Příběh tak nějak plyne, postavy jsou plytké a nevýrazné. K žádné jsem nebyla schopna zaujmout ať už pozitivni či negativní postoj. V průběhu se o historii moc nedozvíme, za to na závěr se víceméně neřeší nic jiného. Ocenila bych více vzdálené historie.

28.03.2020 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Nelíbilo se mi to. Bylo to zbytečně dlouhé, spousta zbytečných vět, odstavců a stránek. Abych neustálá četla nějaké popisy, rozhovory okolojdoucich a naprosto nesouvislé úvahy, nemusím číst detektivku, ale sáhnu po románu ( i když i tam by mě stvalo, ze porad čtu, co někdo říká vedle u stolu či jak vypadá). Chápu, ze se postavy mají vyvyjiet, ale tohle je teda hodně nad rámec. A můžete mi někdo říct, jak jako voní pižmo prohřáte kůže s podtónem povadlych květin? A podobných rádoby chytrých keců tam je přehršle. A to už vůbec nekomentuju rozhovor Strika s Creedem ve vězení- to byl pokus o co? Ukázat inteligenci autorky? Nebo to, ze to bývá v každé detektivce? Za me naposled

13.08.2022 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vážně vám to nikomu nepřišlo příšerně nelogické vykonstruované? 13 let je týpek zavěřenej na nejstřeženějším oddělení, pak se tam just objeví mladá kočka a další divnej týpek a maj společenskou místnost s TV, běhacím pásem a navíc kamery nedohlídnou všude? Je to bez zvuku? Trochu sado maso doktor, který chce znásilnit pacientku? Ten týpek je zavěřenej, ale vládne informacemi, až by jeden koukal. Ale je furt fit a při smyslech a každému se dostane pod kůži a vládne nezměrnou inteligencí. Ble takových už tu bylo. Jen se jmenují pokaždé jinak. Příbeh nikde. Opravdu musí být v současnosti v každé detektivce minimálně 15 mrtvol, aby to jakože "stálo za to číst"? Mně by stačila aj jedna.

24.01.2019 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Já si z toho beru to, ze bych si teda měl dávat víc záležet na tom, co za prádlo si obleču k doktorovi.

29.08.2020

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Já nechápu tak vysoké hodnocení. To vám fakt stačí tak málo? Vždyť to s detektivkou nemá nic společného. Kdybych měla zajem o červenou knihovnu, tak si ji přečtu, když chcu detektivku, tak cekam detektivku, sakra práce. Čtvrtina knihy pátrání, zbytek “strašně zajímavý a napínavý” osudy policistu. Příběh za mě děsně mizerný, neuvěřitelný, nezajímavý a nedotazeny, velice nedotaženy.
Sebastián- jeho aura vyčpěla a míč nejsou jak obtlousty padesátníkem muže furt balit ženský na kazdym kroku. Vajna se chová jako udesna kráva a víc asi ani netřeba říkat, protože jen pokračuje v tom, v čem začal v minulém díle. A tak jsem se těšila!

03.03.2020 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Velice ale velice dlouhá kniha. Úplně zbytečně. Kdyby se to zkrátilo na 300 stran-jupijej! Postrádám jakékoliv vykreslení postav, napr.hlavni hrdinka byla pro mě naprosto plocha, nic neříkající. Celou dobu jsme se akorát dozvídali v kolik ráno vstala, co jedla, čím se zabývala a pak šla spinkat. Pouze popis veškerých i tech nejnudnejsich činnosti. Po 2/3 mě to naprosto přestalo bavit a docetla jsem napřeskáčku do konce. Část s klášterem jsem vůbec nepochopila. To se ji jako dostalo rozhřešení za to že zabila par týpků a dvakrát se vdala? Protože neslo jinak? Jj církev i společnost jsou hodně benevolentní. Jo sexu tam bylo dost, to vem čert, má to být ženskéj roman, ale nemohl by to být inteligentní ženský román? Bez nejasnosti, s logickým dějem, normálním chlapem? Můj první ženský román od dob Lenky lanczove a evidentně bych se měla vratit ke své osvědčené literatuře. Mám asi milion výhrad, ale ta kniha ze mě vysála veškerou energii a už se ji nechci věnovat ani chvíli.

27.07.2019 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak to bylo ale hodně špatný. Ani silný příběh, ani silné či zajímavé postavy. Plytce a povrchně plynoucí cosi...Je fakt, ze autorka mi hodně nesedla, Hana se mu nelíbila a zbytek mě vůbec nezaujal. Všechny postavy jsou si dost podobne a styl je úmorně stejně nudný.

11.06.2019 1 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

A ja si celou dobu říkala, proč se kniha jmenuje Frišta. Za mě dokonalý. Perfektní ztvárnění postav, vykreslení děje. Jako bych tam žila s nimi. A teď po přečtení mi něco chybí-já chci pokračování! Porad na tu rodinu musím myslet.

03.10.2018 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Naprosto strhující kniha, dlouho mě tak nic nenadchlo. Severští autoři prostě umí psát (nemluvím o detektivkách), škoda jen že nejsou víc překládaní. Celou dobu jsem měla takový nějaký svíravý pocit, že se něco musí stát..Četlo se to skvěle a příběh jednoduchý, ale výborný.

16.09.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Naprosto skvělý! Stejně jako Do tmy, nemohla jsem se dočkat, až to dočtu a zároveň jsem vůbec nechtěla, aby to skončilo. Podle mě píše prostě skvěle!

09.05.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak toto bylo utrpení. Zápletka nikde, děj nikde, postavy ze začátku aspoň trochu zajímavé, postupem však nezajímavé, nudné. Nikdo, koho by člověk mohl mít rád. Autor pak už jen popisoval pár lidí a jejich "exklusivní" problémy, ale tak strašně nezajímavě. Eh. Jedna hvězda za..vlastně ani nevím, ale už jsem ji dala.

15.02.2017 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Podle anotace jsem se na knihu moc těšila, ale.. Čekala jsem asi něco jinýho, hlubšího, ne tak moc čtivého, nevím. Ze začátku se mi děj moc líbil, pak mě postavy přestaly zajímat, pak jsem měla pocit, že už jsem ten příběh četla snad stokrát. Téma (resp. témata) mám ráda, líbí se mi, ale myslím, že už to dost podobně bylo napsáno několikrát. Třeba Vyhnání Gerty Snirch, to byla úplně jiná liga a s Hůlovou je to taky nesrovnatelný. Trochu plytký text, který tak nějak klouže po povrchu.

17.01.2017 2 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Pro mě definitivně jedna z nejlepších českých knih vůbec. Je prostě krásná se vším všudy. Nemohla jsem ji dát z ruky a to nejsem umělecky založená a dílo pana Drtikola jsem moc neznala. Autor si umí hrát s jazykem, román je psán čtivě a svižně. Trochu mě ze začátku mátlo nepoužívání první osoby (S.Beckett: " K čertu s první osobou", jak je uvedeno hned na začátku), ale pak jsem se do toho TY vžila a je to určitě velké plus.

19.02.2014 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Já jsem moc nadšená nebylo. Hodně se mi líbilo pozadí: válka v Afghanistánu, mocenské poměry a jak to vlastně všechno bylo. Příběh ústředních postav se mi zdál poněkud primitivní, prvoplánový, rádobydojemný a snadno předvídatelný

21.11.2012 2 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Hájíčka mám moc rada, ale tohle pro mě bylo velké zklamání. Porad jsem cetla a čekala a čekala a říkala si, je to Hájíček, to bude dobrý. A nic. Trochu unyly, trochu neuvěřitelný ( jestli teda v 47 letech během jednoho roku potkám 4 chlapy,který po mě budou děsně touzit, tak jupijej) a ve finále trochu nedořešrný.

08.07.2020 2 z 5