Vakalik Vakalik komentáře u knih

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

První díl této série jsem přečetla jedním dechem. Surový popis činnosti bývalých esesáků v tehdejší Indočíně po 2. světové válce. Velice napínavé čtení, o jehož věrohodnosti se stále vedou diskuse.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mně to přišlo až moc takové americké. Až moc náhod a štěstí. Na pokračování se vrhnu, až nebudu mít co číst.

25.12.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

SPOILER
Sympatické dílo. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Hezky psané. Jen na to, kdy takže na někoho zabije jsem čekala od začátku. A na konci mi přišlo trochu nereálné, Že by toho chlapa vůbec nepotrestali a šel sedět jenom tchán. Ale jinak se mi kniha líbila.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Poměrně fajn dílo. Líbilo se mi víc, než TO. Aspoň občas mě z toho mrazilo. Děj měl spád a nebyl uměle natažen na bůhvíkolik set stránek. Za mě ANO.

25.12.2018 4 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst hlavně proto, že mám velice ráda vlky a jednoho takového skoro vlka mám doma. I když československý vlčák má ze samotného vlka už je naprosté minimum vlastností, tak stálého některé z nich přibližují více vlkovi než psovi. Z knihy Jsem byla poměrně zklamaná. Nebavila mě a čekala jsem od toho asi něco jiného. Dočetla jsem ji spíš proto, že nenechávám nedočtené knihy.

25.12.2018 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Velice příjemná kniha. Nevěděla jsem, co čekat. Ale sarkasmus a ironie hlavní autorky mě dostala. Moc se mi to líbilo. Chystám se na další knihu.

25.12.2018 5 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Pro mě asi nejlepší kniha o zdravém životním ním stylu. Hlavně i proto, že se nezaobírá hubnutím jako takovým. Autor se snaží vysvětlit zásady správného stravování obecně, což se týká lidí, kteří potřebují z hubnout, přibrat a nebo mají extrémní fyzickou zátěž. Michalovi fandím!

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Ráda si přečtu o životě lidí, kteří se nebáli opustit hranice našeho státu a potýkat se s jinou mentalitu. Tím spíš s japonci, kteří jsou samy o sobě složitý národ. Kniha se mi moc líbila, i když ta autorka neměla jednoduché, ráda jsem si početla o jiných zvycích.

Divoký kvet Divoký kvet Drew Barrymore

I když herečku nějak extra nevyhledávám, tak jsem si knihu přečetla velice ráda. Ideální dílo na dovolenou. Příjemné příběhy, někdy se zasměju a jindy si z toho něco vezmu. Jedno z mála povedených děl celebrit. A moc se mi líbí i obálka.

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Za mě pecka. Ráda si přečtu cokoliv o práci lékařů, tím spíš o práci v extrémních podmínkách. Tomáš se toho nebojí a líčí vše včetně detailů. Místy použitá lékařské terminologie dodá dílu jenom grády. Nevadí mi ani občas sprostější slova, jelikož se člověk lépe vžije do situace autora.

Jezero Jezero Bianca Bellová

Takové příjemně nepříjemné naturalistické dílo. Proč ne. Líbilo se mi, jak chodí autorka rovnou k věci a nesnaží se dílo uměle natahovat.

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásná kniha, kterou jsem přečetla na dovolené na lehátku za dvě odpoledne. Líbilo se mi to moc. Autor krásně pracuje se mezilidskými vztahy a vede zápletky tak jemně, že se to neomrzí a zároveň neprozradí. Jedno z děl, ke kterému se jednou moc rád vrátím.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Já nějak nevím. Pro mě je to naprosto průměrná kniha, která šla uchopit mnohem lépe. Selské baroko kromě architektury hodně ovlivnilo dějiny naší země, kultury a mentality lidí. Od toho se dalo krásně odpíchnout. Namísto toho vznikl průměrný román, který se autor pokusil osvěžit zajímavou zápletkou. Ale přijde mi, že se to k dílu ani k námětu vůbec nehodí.

25.12.2018 2 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Horrorstör je kniha koncipovaná jako katalog Ikea. Děj se odehrává v obchodním domě s nábytkem. Zpočátku je mi hlavní hrdinka velice sympatická. Amy nenávidí svoji práci a je ironická. Kniha začíná velice slibně. Bohužel se to zvrtne hned po pár prvních stránkách. Celá kniha mi přijde jako poměrně nepovedená honička jakýchsi stvůr a hlavních hrdinů mezi sedačkami a skříněmi. Z tématu šlo vytěžit mnohem víc. Konec prozrazovat nebudu. Ale není nějak překvapivý. Hodně bodů dávám obalu a designu knihy.

25.12.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Konečně kniha, která se prezentuje jako strašidelná a taky taková opravdu je. Aspoň pro mě. Moc se mi tady nelíbilo začátek, ale jestli je kniha opravdu podle pravdy, jak nechá karika své čtenáře hádat, tak na to nelze říct ani ň. Bala jsem se a četla celé dobrodružství s napětím.

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Jedna ze zbytečných knih, dle mého názoru. Námět celkem fajn a šlo ho rozvést mnohem lépe. Bohužel to podle mě autorka pochytila trochu nešťastně a vznikl z toho další literární brak, který bude chvíli zabírat místo na žebříčku díky Sdílení na sociálních sítích a pak se ztratí v propadlišti dějin.

25.12.2018 1 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Hezký příběh, taková trochu pohádka. Nejkrásnější na tom je to poučení na konci. Líbilo se mi to celé včetně překladu.

Marie Šechtlová Marie Šechtlová Antonín Dufek

Paní fotografka a její fotky. Doplněno o komentáře = perfektní dílo pro ty, kteří fotky Marie Šechtlové znají, i pro ty, kteří se s její tvorbou chtějí teprve seznámit.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pěkné, pohodové čtení, spíše pro ženy. Moje babička je měla ve své knihovně a kniha na mě koukala od samého dětství. Jsem ráda, že jsem ji otevřela až teď v pětadvaceti letech, protože pro mladší to asi opravdu není. Nevím, kterou puberťačku by bavilo číst o domácích pracech a životě na pustině. Pro mě to byla příjemná oddychovka :-)

25.12.2018 4 z 5

Výborná kniha, která přibližuje práci lékařů bez hranic. Opravdu to není žádná dovolená. Lékaři riskují své zdraví a životy, aby pomáhali tam, kde je to potřeba. Kniha se mi líbila. Autor sice píše, že oproti prvnímu dílu upustil od sprostých výrazů, jelikož to některé mohlo šokovat, ale pro mě je to spíš škoda. Není nad to si poslechnout autentickou zpověď, klidně I včetně nějakého peprnějšího slova. Palec nahoru za fotky.