v.r.b.o.v.a v.r.b.o.v.a komentáře u knih

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tahle kniha byla opravdu úžasná, skvěle čtivá. Doporučuji

27.12.2019 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Úžasná knížka, kterou přečtete za jeden večer, ale dlouho o ní budete přemýšlet. Tak silný příběh na pár stránkách.

25.12.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Mně se tahle kniha líbila i nelíbila. Zaujal mě příběh Franky a Wernera, oba zasaženi válkou, hrdinové. Ale co mi na knize vadilo. Franka, hlavní hrdinka, mi byla velmi nesympatická, a proto se mi tahle kniha moc hezky nečetla, mnohokrát jsem se do čtení musela nutit.

25.12.2019 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Tahle kniha je pro mě jedna z nejlepších z období druhé světové války. Opravdu úžasný příběh. Při čtení jsem měla slzy v očích.

25.12.2019 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Mě osobně se tato kniha líbila více než "Tatér". Sice se hlavní hrdince všechno hned dařilo a měla neuvěřitelné štěstí (jak se píše níže), ale i tak si myslím, že tady nebyla láska nad hrůzou té doby, a to je pro mě v knihách důležité.

25.12.2019 4 z 5

Štěstí není pro slabochy Štěstí není pro slabochy Nicola Förg

Čekala jsem od knihy něco víc, ale dočetla jsem ji, i když jsem se musela hodně přemáhat. Doporučuji těm, kteří mají rádi kočky a zajímají se o Island. Až moc cestopisné, zdlouhavé...

25.12.2019 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Kniha, od které jsem nevěděla, co čekat. Ale příběh byl naprosto úžasný a určitě ji doporučuji

26.09.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opravdu se mi kniha líbila, ale četla jsem i lepší thrillery

31.08.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Opravdu nádherná knížka, přečtená za 2 dny. Dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě a nelituji.

29.08.2019 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Knížka se mi líbila, ale myslím si, že autorka má i lepší knihy.

24.08.2019 4 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Prvních 100 stran mě knížka nebavila a do čtení jsem se musela nutit, ale posledních 80 stran jsem přečetla jedním dechem. Není to vůbec špatná kniha, ale na druhou stranu jsem četla i lepší.

20.08.2019 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knihu jsem si původně vybrala jen kvůli čtenářské výzvě, ale nakonec mě zaujala a i bavila. Film je taky super.

06.08.2019

Krásné čtení, které vypráví těžký příběh autorky. Kniha se četla sama, doporučuji

04.07.2019 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Hodně silná kniha o hruzach vězení za komunismu

28.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Zajímavý příběh, zase něco jiného. Podle mého názoru je to bráno moc obecně

22.03.2019 3 z 5

Míša v síti Míša v síti Veronika Matysová

Překvapivý závěr, úplně úžasná knížka

18.03.2019 5 z 5

Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Četla jsem celou sérii, ale tahle kniha se mi líbila nejvíce

12.03.2019 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Úplně úžasná knížka, přečetla jsem ji za jeden večer. Závěr byl velmi překvapivý. Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě." Kniha vysvětluje nenásilnou formou tak hroznou násilnou dobu.

07.03.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavý příběh a konec byl pro mě velmi zarážející.

02.03.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Byla to zajímavá kniha, u konce jsem měla slzy v očích

24.02.2019 5 z 5