ujira ujira komentáře u knih

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jen člověk, který prožil tolik co Asad(Zaid), může být důvěryhodný v zásahu proti teroristům i radící a vtipkující ve sklepě kodaňské policie. Dobrá kriminálka.

14.05.2020

Terror Terror Dan Simmons

Ledový příběh z péra pana Simmonse. Napínavý, trochu mysteriozní, krutý příběh polárníků, badatelů a mořeplavců.

09.05.2020 4 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Trochu lepší než první díl, ale pořád velká pohádka.

09.05.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

A mně se překvapivě začínají knihy Hartlovy líbit. Líbí se mi, jak se osudy několika postav prolínají a ovlivňují a líbila se mi hlavní myšlenka, že člověk primárně byl stvořen k soužití ve společnosti a potřebuje blízké lidi, ačkoli je dnes normální a přijatelné žít jako solitér.
A ačkoli je náročnější vytvářet vztahy a udržovat je, nakonec to přinese naplnění a uklidnění.

17.04.2020 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška má ohromnou zásobu nápadů na historické napínavé příběhy, nechci srovnávat, zda patří k těm vydařenějším, či nikoli. Možná mám raději jeho rozsáhlejší historické romány, které více do hloubky rozkrývají určitý úsek dějin a psychologii hlavních postav.

17.04.2020 4 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Merle je dobrý vypravěč a tento sci-fi příběh je velmi věrohodný a čtivý. Dovedu si představit, že takové pokusy už někoho napadly a vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby americká armáda o využití zvířat pro bojové operace promýšlela.

17.04.2020 4 z 5

Není to špatný nápad vyprávět příběh ústy otroka,ale vadilo mi, jak z něho autor udělal geniálního hrdinu, který umí vše a je nenahraditelný. Působilo to dost vykonstruovaně a příběhu to ubíralo na věrohodnosti.

08.04.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Souhlas,nejslabší, ale tak už to chodí, nejde stále psát bestsellery.

21.03.2020 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Podivný příběh. Svět jednovaječných dvojčat je asi bizarní, pokud jedno umře, jak se s tím druhé vypořádá, co rodiče? ale nějak mne to téma nevtáhlo a příběh je vystavěn docela spletitě, jakoby nikam nevede.

11.03.2020 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Trochu jiné sci-fi, konečně jsem se k Bradburymu dostala. Je to při vší bezvýchodnosti docela nadějné. Vždyť jde o budoucnost knih a ta nemůže být beznadějná.

11.03.2020 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Neměly to ženy umělkyně snadné, zejména sochařky, prosadit se ve světě mužů a ve společnosti vůbec na konci 19.stol. Ani výrazný talent jim nestačil na to, aby mohly pracovat samostatně, pouze ve stínu někoho. A výrazný talent často se často snoubí s výraznou psychickou labilitou, která v případě Camille Claudelově způsobila, že byla společností a rodinou odložena do psychiatrického ústavu. Její anglická a jediná přítelkyně ji po létech hledání najde a přestože cítí, že Camille je neprávem uzavřena, nepodaří se jí z ústavu dostat.

05.03.2020

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První setkání s Patrikem Hartlem a milé překvapení, lehký, leč nepodbízivý styl, hluboká psychologická sonda do života dvou sourozenců a jen trochu kýčovitý konec. Budu si muset ještě něco přečíst.

03.03.2020 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jo Nesbøovi to píše a myslí stále excelentně. Kniha u které se člověk nenudí.

27.02.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Další příběh, který musí vyřešit komisař Munch a Mia Krügerová. Přestože do vyšetřování zasahují i nejvyšší složky armády a vlády, je to případ pro ně a jejich kolegy. Sice to už působilo malinko překombinovaně, a méně napínavě, přesto to mělo spád.

25.02.2020 4 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Další výborně napsaný příběh Hynka Tase z Boru. Hrdina stárne, ale jeho jízda v kolotoči dějin nekončí.

25.02.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Nebýt skvěle načtené audioverze Z. Slavíkovou, nedočetla bych to. Nevím co si mám o současných britských ženách a autorce myslet. Pokud je to nadsázka, pak brutální, pokud pokus o současnou sondu do života britské pracující matky, pak hrůza. Jen místy vtipné, třeba když popisuje vánoční idylku se sourozenci a jejich potomky.

19.02.2020 3 z 5

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Není to náhodou parodie na severskou kriminálku ?jinak se mi nechce věřit, že by švédské duo napsalo tak slabou knihu a tak nudnou.

18.02.2020 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tichá sonda do historie jedné rodiny. Krásně rozmotaný uzel, který život zašmodrchal, autorka to umí s něhou a do hloubky.

04.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vždy mne fascinuje příběh lidí, kteří prožili nějaké utrpení a jsou proto jiní a také to, jak jsme schopni, ačkoli o druhých nic nevíme, je odsouzet pro jejich jinakost. Autorce se velmi hezky povedlo odkrývat původ odlišnosti Hany, která jako jediná z rodiny zbyla své neteři Miře. Vůbec má autorka dar nastolit otázky, odkud pocházíme, co nás poznamenalo, kde jsou naše kořeny a pak postupně odkrývá vrstvu za vrstvou a my se dovídáme zajímavý příběh jedné rodiny.

03.02.2020 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Opět vzrušující příběh rytíře Tase z Boru, zasazený do období válečných tažení husitů proti Zikmundovi. Pohled z druhé strany (než např. nabízí Jirásek)na nelehkou a neobyčejnou část dějin českého národa.

30.01.2020 5 z 5