Tynyton Tynyton komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

(SPOILER) Poté, co jsem přečetla knihu Námi to končí jsem sáhla po této a byla jsem lehce zklamaná. Mám dojem, že větší část knihy se odehrává hlavně v posteli namísto toho, aby se zaměřila více na dialogy a psychologii postav. Mám za to, že autorka měla více rozvést Milesovu cestu k uzdravení a více se zaměřit na to, jak postupně hlavní hrdinka a hrdinka našli cestu k sobě. Jsem trošku zklamaná postupným ztrácením sebeúcty Tate k sobě samé. Jedno se nedá knize upřít, a to že Vás vtáhne do děje, takže v mém případě jsem ji přečetla jedním dechem, i když mám vůči ději výhrady.

20.02.2022 3 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Velice průměrné oddychové čtení na dovolenou. Kniha chvílemi nereálná. Nelíbil se mi nedostatečný prostor pro sblížení hlavních hrdinů, ve kterém by více hovořili o své minulosti a více se napojili na duchovní úrovni. Ději odehrávajícímu se na posledních 50 stranách měl být dán větší rozsah a větší propracovanost, jinde bych ubrala.

22.07.2021 2 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Plně přiznávám, že Quinn je má nejoblíbenější autorka románů tohoto druhu a tahle kniha nezklamala. Je to osvěžující odpočinkové čtení. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí. Jako jedinou výtku bych měla, že kniha byla moc krátká. Na místě autorky bych příběh více natáhla v prostřední části.

24.09.2020 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Velice příjemné překvapení. Upřímně doufám, že autorka vydá více knih. Jedná se o romantiku, ale nijak přehnanou, a tím se odlišuje od současného trendu spíše erotických románů. Hlavní postavy mi byly velice sympatické, zjm. Eddie, jež nezavolal. Hlavní háček jsem tušila - jedna z mých verzí, proč se Eddie již neozval. Knihu jsem poslouchala v audio formě a mohu též jen doporučit.

10.03.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Má nejoblíbenější. Vždy mě fascinovala ponurost příběhu a s jakou stručností autor dokázal dokonale vystihnout atmosféru. Nejvíc krásný je tragický konec.

21.08.2017 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Úžasně nápaditá kniha plná fantazie autora. Upřímně jsem se bavila nejvíce popisem věcí, které se nějakým způsobem odlišují od naší reality. Příběh celý v nádechu něčeho neobyčejného. Krásné.

27.02.2017 5 z 5

V jednoduchosti je krása. Pěkné myšlenky, ze kterých jsem si něco odnesla a zamyslela se. Ovšem nemohu říct, že by to ve mě zanechalo hlubší jizvu.

09.10.2016 3 z 5

Na knihu jsem se již dlouho chystala a četla o ní. Byla jsem zvědavá, velmi dobře se mi to četlo. Napsáno velmi pěkným způsobem. Přečtené během jednoho dne a nemůžu říci, že bych se netěšila na pokračování. Doporučuji k přečtení.

08.10.2016 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Musím uznat, že trošku ujíždím na Julii Quinnové. Hrozně mi sedl její styl a série Bridgertonů mě prostě baví. Dokáže mě to ponořit do děje. Tato knížka mi přijde o trošku slabší než Vikomt, který mě miloval a Vévoda a já, nicméně i tak jí musím dát pět hvězdiček, protože si je rozhodně zaslouží.

13.01.2016 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Pro mě zatím nejslabší z knih Dana Browna, ve kterých se setkáváme s geniálním symbologem Robertem Langdonem. Da Vinciho kód, Andělé a démoni i Inferno jsem přečetla jedním dechem, ale u této knihy se mi ani nechtělo dobrat konce. Zápletka mě nijak nenadchla. Od Dana Browna jsou rozhodně i lepší kousky.

05.01.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi poutavé čtení napsané velmi duchaplným způsobem, které chytne a nepustí. Stále žasnu nad brilantním humorem hlavního hrdiny. Málokdy se o knížky směji nahlas, ale to se Marťanovi povedlo.

05.01.2016 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Moc mi nesedla forma a to forma dopisu, ale to už je asi na každém. Každopádně ten příběh mám moc ráda.

05.01.2016 3 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Rozhodně zajímavý pohled na to, jak by naše civilizace mohla dopadnout. Knížka slabá, dobře se četla.

05.01.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Tento díl mě vůbec nebavil. Nebavilo mě, že se vyšetřovatelé zarytě drží podezřelých, které určil Strike v prvních kapitolách. Upřímně by se mi více líbilo, kdyby do toho vstoupil někdo neznámý. Pachatele jsem byla celkem rychle schopná identifikovat. Celý děj se neskutečně vlekl, některé části knihy považuji za zcela zbytečné. Kniha se hodně soustředí na osobní vztah Strika a Robin a zcela upřímně se mi nelíbí, kudy se děj v tomto ohledu ubírá. Samotná Robin, ačkoli si hraje na chytrou a analyticky uvažující ženu, tak se chová nesmyslně, dělá chyby a větší část knihy bych ji nejraději propleskla. Knihu jsem poslechla jako audioknížku. Přednes pana Rímského se mi moc líbil, nicméně bych si odpustila anglické úryvky ve špatné angličtině na začátku kapitol, jakož i absolutně otřesný hudební doprovod, který mi trhal uši.

05.05.2024 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Knížka mě velice bavila, nicméně prvních cca 200 stran se pro mě táhlo a než děj nabral na obrátkách, tak to neskutečně trvalo. Měla jsem problém si najít k hlavním hrdinům cestu, a u hlavní hrdinky Bryce ten pocit u mě nadále přetrvává. Samotné finále knihy však shledávám shrnujícím, plné řady zajímavých obratů.

31.03.2024 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Příjemné oddechové čtení s nápaditým příběhem. Musím říct, že se mi koncepce děje velice líbila. Shoduji se s ostatními, že jsem čekala větší nádech míst, které hlavní hrdinové v průběhu děje navštívili. Co se týče hlavní hrdinky, tak vývoj Laurie mi přišel až moc, až moc náhlý. Nemyslím si, že člověk přehodnotí celý svůj životní postoj lusknutím prstu. V třetí čtvrtině knihy mi náhlá změna u hlavní hrdinky ani nebyla příliš sympatická a bylo to prostě moc. Každopádně happyend zaručený a pěkně pojatý, i když od začátku tušíte, jak to dopadne :)

23.11.2022 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Velice pověřená kniha. Líbí se mi, jak autorka lehce propojuje knižní série a člověk se tak může opakovaně setkávat se svými knižními hrdiny. U knihy jsem se parkrát zcela upřímně zasmála, a to mám na stylu této autorky nejraději. Hlavní hrdinové byli od začátku velice symptičtí.

04.09.2020 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Jedna z mých nejoblíbenějších tragédií, která mě uchvátila svou atmosférou a stala se mým nejoblíbenějším dílem od WS.

24.10.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá oddychovka, čtení jsem si naprosto užila.

16.10.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělá četba na odreagování. Některé články lepší než jiné. Líbí se mi, že nám autorka pomohla proniknout za závěs divadelního a hereckého světa. A doporučení pro Marušku - ať píše dál ;)

20.11.2016 4 z 5