Tynyton Tynyton komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Bylo to velice zdlouhavé. Jeden by řekl, že si na to člověk po přečtení předchozích dílů zvykne, ale není tomu tak. Do této série jsem se pustila ve formě audio, kdy jsem zvyklá při nezáživných činnostech něco poslouchat a kniha je pěkně namluvena. Nicméně, po papírovém vydání bych asi nesáhla nebo knihu v průběhu odložila. Kniha mi nepřišla až tak napínavá... Z příběhu by se dalo podle mě vytěžit mnohem více.

12.05.2024 3 z 5

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

Kdo má rád děj a napětí, určitě nebude zklamaný. Stále, stejně jako u prvního dílu, se mi líbí zajímavá kombinace fantasy světa a moderních technologií. Svým způsobem mi to přijde bližší než ACOTAR. Nicméně, co moc nekvituji, jsou vulgarismy na straně hlavních postav (v takové míře). Díky rozsahu máme možnost děj vidět z pohledu více postav a s těmi se více do hloubky seznámit. Nicméně některé postavy mi přijdou výplňové (např. Tharion). Myslím si, že by kniha snesla být třeba o 200 stránek kratší. Upozornění pro ty, co se teprve knížku chystají číst - knížka má otevřený konec (samotnou mě to donutilo si CC3 přečíst v originále).

31.03.2024 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

(SPOILER) Nečtěte, pokud nemáte přečteno.
Autorka opět nezklamala co se týče neotřelého příběhu a neočekávaného zvratu. Nicméně mám několik výtek. Pro mě by byl příběh více uvěřitelnější, kdyby hlavním hrdinům bylo více než 18. To, jak se chovali, jejich finanční možnosti a jejich samostatnost mi nesedělo k tomu, že právě vyšli střední školu. Knihu bych si mnohem více užila, když by se autorka nesoustředila pouze na den 9.listopad (i když ten koncept chápu), ale pozastavila se i nad vývojem postav, když prožívali své životy samostatně. Vztah Bena s Jordan mi přišel absurdní, chápala bych kdyby si našel někoho mimo rodinný kruh a happyend? Na to jak posledních x stránek bylo dost depresivní, tak byl moc uspěchaný a těžko uvěřitelný. I přes výtky mi ukáplo pár slz a emoce jsem měla jako na houpačce. Knížku bych nedoporučovala někomu, kdo se vypořádává se svými negativními emocemi.

22.02.2024 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Nevím, zda to má co dělat s irskou přírodou, ale tento útěk patří k mým oblíbeným. Mám za to, že oproti jiným knihám série, kterým jsem to vytýkala, zde dostávají hlavní hrdinové více prostoru. V jiných knihách dává autorka přednost více popisu míst a krajiny. Co se týče zápletky, tak vše bylo až moc předvídatelné...

23.04.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Skvělé oddychové čtení pro mrazivé zimní večery. Jako u jiných dílů série autorka umí krásně vykreslit atmosféru daného místa a naladit čtenáře k jejich návštěvě. Opět mě zaujaly vedlejší postavy, líbí se mi, že se autorka nevěnuje pouze ústřední dvojici. Co se týče hlavních postav, tak Mína je taková svá, což nemusí sice sednout každému, ale zase to odráží diverzitu lidských povah a jejich vlastní životní útrapy. Závěr knihy mě bohužel moc nebavil, měla jsem pocit, ze se děj neskutečně vleče a končí vše až moc idealisticky

20.04.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Super oddechové čtení na léto, nicméně autorka to umí i lépe. Velice se mi líbil děj zaměřený na rozjezd cukrárny a vztahy s dalšími novými přáteli, avšak děj zaměřený na vztah hlavních hrdinů byl poněkud omezený a celkově nepropracovaný. Více než Bas mi byl mnohem sympatičtější Alex, který působil přesně jako hrdina románů (trošku jsem mu fandila, i když jsem věděla, jak to skončí...) :-)

06.07.2022 3 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Můj celkový dojem z knihy? Dala se napsat mnohem lépe. Autorka to pojala tak, že nám nejprve naservírovala úryvky z blogu Stephanie, následně psala z pohledu Stephanie, pak Seana a Emily. Z mého pohledu to bylo celé nenapínavé, i když se z tohoto nápadu dalo vytěžit mnohem více a více čtenáře napínat. Co se týče Stephanie, tak ta mi byla krajně nesympatická...

21.11.2018 2 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Dojemné. Autorka pár slovy dokáže s naprostou dokonalostí vystihnout všechny pocity, které jí otřásají. Jsem uchvácena i malými kresbami. Tato kniha si získala mé srdce.

17.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Líbí se mi, že se jedná o krátké texty přitom jsou plné podnětů k zamyšlení nad vlastním životem. Čte se s naprostou s lehkostí. Těším se na další knihu.

09.07.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha je zajimava, ale oproti jinym me zas tolik nechytla.... Vice se mi libil zacatek knihy, kdy se hlavni hrdina zacina "probirat"

20.03.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale na pět hvězdiček to dle mého názoru není. Oddechové a vtipné to bylo, ale že bych si to chtěla znovu přečíst, to ne. Nejvíc mě bavily ty vzpomínkové pasáže vyprávějící život Alana. Vlastní zápletka mě celkem nudila.

01.03.2016 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Ačkoli se považuji stále za nováčka v klubu acotar, tak mohu s jistotou říci, že jsem si zatím nejvíce užila druhý díl. Od toho jsem se nemohla odtrhnout. U 3. dílu jsem to tak neměla. Nejvíce se mi líbila část, kdy se to hemží intrikami na Jarním Dvoře či se setkáváme blíže s ostatními vladaři. Samotnou bitvu jsem přečetla, ale měla jsem zato, že nastane trošku jiný obrat, než který nastal. Co se týče pouta Feyre a Rhysanda, tak to jsem tolik neprocítila, něco mi tam stále chybělo, jako kdyby se Rhysandovo kouzlo trošku vytratilo... Vadilo mi, že Feyre, jakožto nezkušená, ve všem přejímá otěže. Fungovalo by to v praxi? Samotný závěr byl na můj vkus protkán těžce uvěřitelnými happyendy. Pro celkový dojem je to ku škodě. Závěrem chci dodat, že by Tamlin zasloužil ze strany autorky prostor k vykoupení.

23.02.2024 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Ačkoli má kniha mnoho stran, tak jsme ji přečetla jedním dechem a troufám si říct, že v rekordním čase. Knihu nešlo vůbec odložit. Druhý díl ten první předčil hned v několika směrech - setkáváme se s větší škálou zajímavých postav, které jsem si hned oblíbila, psychologie postav jde více do hloubky, kniha je oproti té první více akčnější a také temnější. Při čtení knihy vlastně zjistíte, že temný pán není zas tak temný, jak se zdá a že vlastně samotná temnota nemusí být zas tak špatná, může být všeobjímající a klidná. Vztah mezi hlavními hrdiny nám dá okusit pocit, jaké to je, když vše zapadne na to správné místo. Těším se na pokračování a knihu doporučuji všemi deseti.

27.12.2023 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Opravdu rychlá jednohubka. Nemohu se zbavit dojmu, ze autorka se snažila nacpat co nejvíce věcí typických pro vánoční Prahu a pro Česko, že to bylo až moc. Romantika na mě úplně také nedýchla

07.11.2023 2 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Při psaní recenze na "Námi to končí" jsem neskrývala své zklamání nad tím, že kniha nekončila trochu déle, protože dějová linka Atlase a Lily mě bavila ze všeho nejvíc. S touto knihou se mi dostalo kýženého pokračování, kdy otázky, které jsem si pokládala, byly víceméně zodpovězeny. Tato kniha se zabývá otázkou, jak to je s hlavními hrdiny po happy endu a dává příběhu realistický náhled na to, že i když příběh končí happy endem, tak to znamená začátek nové cesty, ve které hlavní hrdinové opět musí překonávat překážky, jak je tomu ostatně i v našich životech ... :) Knihu jsem četla v originále a mohu jen doporučit.

09.06.2023 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Oceňuji dvě dějové linky. Ta odehrávající se v minulosti mě zaujala více. Nicméně musím říct, že tato kniha mi přišla taková zbytečně táhlá.

15.01.2023 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Velice příjemné čtení vhodné na předvánoční čas. Na člověka lehce dýchne vánoční atmosféra. Děj není úplně typický, ale reflektuje realitu současné doby. Oba dva hlavní charaktery mi sedli. Hlavní hrdinky mi bylo chvilkami velice líto. Sami z vlastního života známe situace, kdy ochotu osoby s velkým srdcem mají všichni tendenci akorát zneužívat...

01.11.2022 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Bohužel mi tahle kniha moc nesedla. Často jsem se nudila a knihu odkládala, což se mi normálně neděje...

11.08.2022 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Skvělé oddechové čtení jako ostatně všechny další knihy autorky. Na knihách tohoto žánru mám ráda, když je happyend zaručení, vlastně je to i důvod, proč tyto knihy čtu. Vždy člověku příjemně pozvednou náladu. Na této knize obzvláště oceňuji seznámení s japonskou kulturou. Přišlo mi to velmi zajímavé. Doporučuji.

03.08.2022 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

(SPOILER) Upřímně jsem velice překvapená, jak dobré hodnocení tato kniha zde má. Nepřijde mi v pořádku, že zde máme hlavního hrdinu evidentně s násilnickými sklony, který by snad v návalu vzteku byl schopen hlavní hrdinku i uhodit, a tato kniha má budit dojem erotického thrilleru. V dnešní době je chyba, když někdo zaměňuje drsný sex s násilnickým chováním. Chování bez známky respektu vůči druhému není v pořádku. Co se týče hlavních postav, tak ty si mé sympatie nezískaly. Vlastně za nejzajímavější postavu považuji onoho Šediváka.

05.07.2022 1 z 5