tynka65 tynka65 komentáře u knih

První První Kiera Cass

První díl se mi líbil moc a to šlo trošku z kopce. Strašně mě štvala ta šílená nerozhodnost hlavní hrdinky, doufala jsem, že se jí ve druhém díle zbavila a ono NE! Konec byl strašně rychlý a uspěchaný s nezodpovezenymi otázkami. No čekala jsem prostě trochu víc.

17.05.2021 3 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Tak takhle dobré jsem to nečekala. A vůbec jsem netušila, že celou dobu (celé 2 dny) čtu český počin! Moc doufám, že podobných knížek u nás bude jen přibývat... Příběh byl skvělý, Maddoxe nejde si nezamilovat s jeho povahou a tetováním. S Annou jsem měla trošku problém, občas byla zbytečně hysterická a zbrklá ve svém jednání a strašně bojácná. Ale jako páru jsem jim moc fandila... A co mi ještě nesedlo byla délka vztahu, který na takovou lásku byl pro mě příliš rychlý a uspěchaný... Ale knížku můžu jen doporučit. Především milovnicím After série.

19.04.2021 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Tohle bylo strašně hloupé a naivní i na erotický román. Jak to dopadne jsem tušila od začátku. S velkým přeháním jsem knížku dočetla, ale nejspíš si dám od erotiky chvilku pauzu.

01.04.2021 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Moje druhé setkání s autorkou a musím přiznat, že Všechny pravé lásky si mě získaly víc (nejsilnější knížka loňského roku) . Avšak Daisy Jones nebyla zklamáním. Skvělé postavy, které jsou tak moc skutečné, že ani chvilku neváháte nad pravdivostí celého příběhu, máte chuť pouštět si všechny zmiňované písničky na Spotify a googlit Daisy, Billyho a zbytek kapely. Je neuvěřitelné jak umí T. J. Reid vdechnout fiktivním postavám duši a život.... Ale nejsilnější postavou pro mě celou dobu byla v pozadí schovaná Camila. Neskutečně silná ženská.... Konec mě doatal, nic takového jsem nečekala a přidala za něj hvězdičku navíc... Daisy Jones doporučuji, je to jiné, nové a skvělé!!

12.03.2021 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Blíží se Vánoce, a já měla chuť na něco pohádkového. To se mi splnilo. Příběh Šeherezády a Chálida je kouzelný. Romantickou linku jsem hltala a četla a četla a četla..Až byl najednou konec a já zůstala s otevřenou pusou.... Neměla jsem od knížky velká očekávání a asi právě proto, mě tak mile překvapila. Moc se těším na druhý díl.

10.12.2020 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Jsem zastáncem toho, že na Kasie West není člověk nikdy moc starý. No, po přečtení Štěstí v lásce, beru tuhle teorii zpět. Na tohle jsem fakt stará! Dokud nevyhrála Maddy vsechny ty peníze tak mě příběh bavil, no a po výhře mě bavit přestal... Chovala se tak hloupě a naivně, že bych s ní nejraději zatřásla, o jejích rodičích se raději ani nezmiňuji. Ti byli zralí na facku... Bavily mě scény se Sethem, ale to bylo asi tak jediné. A rande v zoo, to se četlo samo... No, těším se na další knížky od Kasie, protože i přes tenhle nezdar jí zůstávám věrná, ale doufám, že budou stejně dobré jako mé oblíbené P. S. Miluji tě a Po tvém boku.

21.10.2020 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Kéž bych to poprvé četla před těmi 10 lety, kdy to byla novinka. Já bych byla puberťák a knížka by mi vzala dech!.. Bohužel jsem o 10 let starší a příběh mi přišel nějak moc jednoduchý, vztah hlavních hrdinů moc uspěchaný (chápu, že mají vyměřený čas).Ale nejvíc mi vadilo, že Sam je prostě bábovka, chlap a chová se jako křehká květinka. Tím mě opravdu štval! V některých momentech mi přišlo, že má až dívčí jednání (hádka s Beckem). Takhle se chlap prostě nezachová!.. Tak uvidím v dalším díle, třeba se trošku pochlapí a Grace bude tou jeho květinkou.

26.09.2020 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tak teď nevím jestli mám raději Scarlet a Vlka nebo Cress a kapitána.... Moc povedený další díl, zatím byl pro mě nejslabší ten první... Hodně mě bavilo cestování Cress a Thorneho pouští a jejich vzájemné zbližování, a zároveň i příběh Cinder a Scarlet s Vlkem (jen škoda že tu nemají více prostoru).. No těším se na závěrečný díl

09.09.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tak já nevím, nejdříve jsem na Netflixu viděla seriál a ten mě uchvátil. Vůbec jsem se od něj nemohla odtrhnout, ale u knížky jsem ten pocit neměla. Hodně mě zklamala ta romantická linka, tak uvidím jak to bude v dalších dílech...

21.08.2020 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Příjemná oddychovka nad kterou se člověk při čtení nasmívá. P. S. Líbíš se mi, mě zaujala mnohem víc, ale tahle také není vůbec špatná. Určitě dám Kasie šanci ještě s další knížkou.

31.05.2020 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Myšlenky, věty a slova z této knížky mi stále doznívají v hlavě... Nádherná knížka, která byla neskutečně citlivě a čtivě napsaná... Pro mě je to jedna z knížek, o které vím, že ji dlouho nedostanu z hlavy a úmyslně chci, aby tam zůstala co nejdéle.. Emmin dopis mě dvakrát rozplakal. A nebylo to jediné místo v příběhu, kde mi tekly slzy... P.S. Já si ty chlapi zamilovala také oba dva.

14.05.2020 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Miluji pohádky a retellingy všeho druhu. A tenhle mi přišel opravdu povedený. Jediné co mě zklamalo byla romantická linka. Čekala jsem více romantiky, více velkých gest ze strany zvířete. Větší zamilovanost. Zrovna u pohádky tohle opravdu vyhledávám ve velké míře. To co mi v jiných knížkách přijde jako přeslazené klišé, u retellingu je na místě. A já nad tím sedím s hloupým úsměvem.

31.03.2020 3 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Po zdejších recenzích jsem nic velkého od téhle knížky nečekala, ale mě se opravdu moc líbila. Hltala jsem ji od prvních stránek. Landon byl sympaťák a fešák, přesně takový jaké mám ráda. Za co musím strhnout hvězdičku jsou prsa a nos. To bylo prostě moc..

01.03.2020 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc příjemné, oddechové a vtipné čtení. U setkání Gwen a hraběte jsem se opravdu hodně nasmála. A nemohu se dočkat jak se to bude vše vyvíjet s Gideonem... Určitě nejsem cílová skupina, ale knížka se mi opravdu moc líbí. Těším se na další díly. A také na filmová zpracování..

11.12.2019 4 z 5

Včelí medvídci od jara do zimy Včelí medvídci od jara do zimy Jiří Kahoun

Moc hezké příběhy včelích bratříčků. Příběhy jsou kratší, takže pro nás ideální čtení před spaním.

08.10.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Začátek byl pro mne neskutečně těžký, vůbec se mi nelíbil autorův styl, poznámky pod čarou, skákání v časech. Ale všude jsem četla, že čtenář musí prvních 100 stránek prostě vydržet (já přetrpět). Ale potom!! Bylo to skvělé! Nejraději bych hned začala číst Boží hrob. Za co strhávám hvězdičku je ten pro mě nepříjemný začátek a autorova netečnost nebo malá citlivost při popisu smrti. Většinou není těžké mě dojmout a rozplakat, když zemře moje oblíbená postava. Tady to bylo napsáno tak chladně, že se mě to nijak nedotklo. Což mě samotnou mrzí, protože prožitek z knížky by byl ještě silnější.

16.09.2019 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

První polovina byla skvělá, druhá už tolik ne. S Kelly Oram mám jeden zásadní problém. Pokaždé to přežene. Evidentně je i ona, tak jako Jordan, milovnicí klišé. Na mě to bylo opravdu moc přeslazené, stejně jako Cinder a Ella (o druhém díle ani nemluvím, nedokázala jsem ho dočíst). Ale pokud jste fanouškem romantiky a hledáte milý a nenáročný příběh, zklamání to pro vás nebude. Jen budete možná občas zatínat zuby, že všeho toho sladkého :).

06.08.2019 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Ta tahle knížka byla tak strašně milá a příjemná. Nakonci se prostě musíte usmívat. Už se těším na pokračování a hlavně na Petera, kterému jsem celou dobu držela palce.
P. S. Moc se mi líbil i film, už jsem ho viděla třikrát. :)

11.07.2019 3 z 5

Puto Puto Anna Todd

Přeslazené nudné klišé .. Prvním dílem měla tato série končit! U toho jsem nedýchala a tady se modlila ať příběh už skončí

23.06.2017 2 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Zajímavý náhled z pohledu Adama, kdy s ním člověk naprosto soucítí a je Vám jako postava ještě sympatičtější než v prvním díle ... :)

24.10.2016 4 z 5