Twinny Twinny komentáře u knih

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Přiznám se, že jsem se o knize dozvěděla jen díky seriálu. Ten jsem začala sledovat kvůli armageddonu, ale k příběhu mě připoutalo něco jiného. Nejvíc mě zaujal vztah mezi našimi nevyslovitelnými okultními éterickými bytostmi. Moje nejoblíbenější scény jsou bezkonkurenčně s Azirafalem a Crowleym. Jejich rozhovory a historie jsou úžasné.
A protože se říká, že kniha je vždycky lepší, tak jsem po ní sáhla.
Nejdřív mě to bavilo, ale děj se hrozně táhl. Kniha mi přišla místy zmatená a jen díky seriálu jsem si dokázala představit, co se tam vlastně děje. Některé postavy naprosto zbytečné, asi pro humor, ale většina momentů, která měla být vtipná, mi vtipná nepřišla. Děti taky nic moc.
Jsem ráda, že místo častých nudných míst, kterých kniha rozhodně nemá málo, přidali do seriálu víc Azirafala a Crowleyho. Protože v celé knize na obě bytosti narazíme opravdu jen zřídka.

07.06.2022 2 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Špatné to rozhodně nebylo, na odpočinek ideální. Chování hlavní hrdinky místy postrádalo logiku. Celé mi to přišlo poskládané z jednotlivých nápadů, které autorka prostě nějak vepsala do příběhu a ne vždy se tam hodily.

22.05.2022 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Ok, řekněme že jsem částečně autorce na špek opravdu skočila. Bylo mi jasné, že to bude trochu jinak, protože kolem jedné postavy byla spousta red flags. Ale neprokoukla jsem to úplně celé.
Příběh se mi líbil, byla to fajn jízda. Jen být Emily, tak vztah ukončím a to i z jiných důvodů, než bylo chování budoucí tchyně.

01.05.2022 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Dobře se to čte. To musím autorce přiznat. Jinak už nic moc. Autorka měla několik nápadů, které nějak splácala dohromady a vyšla z toho Mazací tramvaj.
Polský příběh je docela dobrý, český mě nebavil. Společně to nedávalo moc smysl a bylo tam až moc náhod. Kdyby byl český příběh vynechán a polský více rozveden, tak by se mi to líbilo víc.

20.04.2022 2 z 5

Najdu si tě všude Najdu si tě všude Elsebeth Egholm

Začátek mi přišel hrozně pomalý a nebavil mě. Pak už to nabralo na obrátkách a byla jsem zvědavá, co se stalo v minulosti a co se stalo teď. Jestli bude pokračování, tak si ho ráda přečtu. Přece jen je tu spousta nezodpovězených otázek.

17.04.2022 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tohle nebyl horor, ale spíš pohádka pro větší děti. Docela mě to bavilo, autorka píše velmi čtivě. Bohužel jde o zapomenutelný příběh.

15.03.2022 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

V pasti lží je opět skvělý příběh. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale nakonec se to dobře rozjelo. Co se děje s Cass mě napadlo hned, protože to bylo celé divné. I kdo za to může jsem si tipla, ale nakonec jsem se držela trochu jiné verze. No, měla jsem zůstat u té první.
Co se týče té druhé záležitosti, tak to mě vůbec nenapadlo a říkala jsem si, že to asi zůstane nevyřešené, když už je skoro konec. Rozuzlení bylo vážně překvapení.

02.03.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jako první jsem od autorky četla knihu Přiveď mě zpátky, která mě moc nezaujala. Ale dala jsem jí šanci a vrhla se na Za zavřenými dveřmi a to byla teda jízda.
Kdo je psycho mi bylo jasné prakticky hned. Red flags hned od začátku. Jen jsem čekala jak to dopadne.
Hned jdu na V pasti lží, tak doufám že i to bude skvělé.

24.02.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Vampýrskou akademii jsem četla před nějakými deseti lety a bála jsem se, že tohle nebude ono. Ale netrvalo dlouho a rychle jsem se začetla. Sydney je fajn a příběh se mi zatím líbí.

21.02.2022 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Začátek pozvolnější, ale pak se to rozjelo. Příběh byl celkem napínavý. O co jde jsem uhodla docela brzy. Pachatele jsem taky uhodla. Jen jeden detail jsem si nespojila, ale ten nebyl pro příběh tak důležitý.

10.02.2022 3 z 5

On On Clare Empson

Nechápu, proč je to označeno jako thriller. Možná kdyby to bylo napsané trochu jinak, tak by to možná i thriller byl, ale tohle byl spíše napínavý ženský román.
Upřímně jsem chování většiny postav nechápala a bylo tam podle mně moc zbytečných informací. Každou stránku nějaká informace v závorce (proč?).
Vzít ten nápad trochu jinak, vystavět lépe zápletku a přidat skutečné napětí, byl by to možná skvělý příběh. Takhle bohužel ne.

02.02.2022 2 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Začátek se mi líbil hodně. Nutil mě číst dál a dál. Potom to začalo být trochu divné. Jen mě mrzí, že autorka nechala nezodpovězené otázky.

25.01.2022 3 z 5

Něco z Noční strany Něco z Noční strany Simon R. Green

Začátek byl zajímavý a chytlavý. Potom přišla nuda s občasnými světlými momenty. Některé postavy jsou zajímavé. Uvidíme, jestli budu mít někdy chuť na další díl.

17.01.2022 3 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Nejdřív musím říct, že mě nové trio hodně zaujalo a byla bych ráda, kdybych s ním mohla prožít další vyšetřování.
Příběh jsem si užila, byl napínavý a návykový. Akorát jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem občas měla pocit, že je tam moc náhod, které nás odvádějí od chycení vraha.

17.01.2022 4 z 5

Nutně potřebuju další díl. Upřímně se mi scénář líbil víc než film. Musím vědět, jak to s tím Brumbálovým rodem doopravdy je.

30.12.2021 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Četla jsem několik knih ve snaze překonat čtenářskou krizi a tohle byla kniha, která mně z ní vyhrabala. Prožila jsem skvělé dobrodružství s Roxanou. Hlavní hrdinka je skvělá a doufám, že o ní budou další knihy.
Sám příběh je napínavý a dobře promyšlený. Několik událostí, které se zdají být náhodné, do sebe skvěle zapadnou. Akorát příště prosím méně chlastu.

13.12.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tohle byla hrozná blbost. Duch domu Ashburnů mě nutil otáčet stránky a byla to příjemná (i když průměrná) duchařina. Tajemství sídla Craven Manor mě nutilo protáčet oči a byla to neuvěřitelná slátanina.
Autorka jen okopírovala svou první knihu a změnila pár jmen a událostí. Jinak se prakticky nic nezměnilo.
Hlavní hrdina byl neuvěřitelně mimo. Dějová linie s bratrancem otravná a zbytečná. Boj s "příšerou" směšný. Tam jsem se jen usmívala a říkala jsem si, že těch deset stránek přece dám, když už jsem došla tak daleko.
Zklamání. Myslela jsem si, že autorka má potenciál, ale tady byl velký propad. Možná zkusím ještě jednu knihu a pak se rozhodnu co s Darcy dál.

08.12.2021 1 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Začátek vypadal zajímavě. Měla jsem tři scénáře, co se mohlo stát. Netrefila jsem ani jeden. Nejdřív to bylo napínavé, ale postupně to sláblo. Jako celý děj. Hlavní hrdinka byla napřesdržku.

15.11.2021 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Autor opět přichází s příběhem, kdy rodinu na samotě pronásleduje duch minulosti. Opět nevíme, zda tu hrozí reálná hrozba, nebo jde jen o divokou představivost postav.
Než jsem zemřela je opět napínavým thrillerem, lepším než Dítě ohně, ale na Ledové sestry to nemá. Musím říct, že jsem vůbec do poslední chvíle netušila, co se stalo a jak to bylo. Autor nezklamal.

07.10.2021 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

V první řadě chci poděkovat autorovi za poskytnutí knihy.
Bohužel jsem nedočetla. Když jsem zjistila, že ani po půl roce čtení nemám přečteno ani 150 stran a dál se mi fakt číst nechce, tak jsem to vzdala. Příběh má možná potenciál, ale bohužel si nedokáže držet mou pozornost a po pár stranách mně přestal zajímat.
To, že se hlavní hrdinové do sebe zamilovali asi za pět minut, raději nebudu komentovat. Celkově psychologie postav mi za těch pár přečtených stran přišla nezvládnutá.

14.09.2021