Twinny Twinny komentáře u knih

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Hůř se mi začítalo a začátek mě moc nezaujal. Nicméně potom se vyprávění rozjíždí a člověk ví, že tam pořád něco nesedí. Jak to bylo, jsem odhalila, když to začínalo být pomalu jasné a i detektivové zavětřili správnou stopu.
Do deseti stran před koncem to byla slušná detektivka, které bych dala s klidným srdcem čtyři hvězdičky. Líbila se mi trochu víc než Někdo blízký. Ale těch posledních pár stran? Muselo se to ještě takhle zamotat? Copak nestačilo to, co se stalo?
První díl jsem měla koupený, ale ten mě tolik nezaujal, tak jsem si druhý raději půjčila a jsem za to ráda. Kompletovat sérii nebudu a ani nevím, jestli se mi ji chce dočítat. Přece jen, detektivek a thrillerů je spousty. O krimisériích nemluvě.

10.08.2020 3 z 5

Ona to ví Ona to ví Lorena Franco

Moc se mi do thrilleru, který má přes 500 stránek nechtělo. Bála jsem se, že autorka bude plácat páté přes deváté, aby knihu zaplnila. Což se stalo i u dost kratších thrillerů.
Začátek mě nebavil, připomínal mi Dívku ve vlaku. Potom se to dost rozjelo a já hltala každou stránku. V polovině mi došlo, co se stalo a jen jsem čekala, až na to přijde i Andrea. Potom už mě to zase bavit přestalo, protože autorka zbytečně natahovala. Nakonec to bylo přesně tak, jak jsem si myslela.
Jen už mě ty druhé konce po koncích, které mají šokovat, štvou.

18.07.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Cca před dvěma lety jsem četla autorčinu prvotinu Manželé odvedle. Na Někdo cizí v domě jsem se vrhla díky zajímavé anotaci a s tím, že se autorka mohla trochu zlepšit.
Začátek byl zajímavý, pak jsem se začala nudit. Střídaly se zajímavé pasáže s těmi nezáživnými. Stejně jako minule byl detektiv úplně zbytečný. Policejní vyšetřování odbyté.
Toho "cizího" jsem odhalila poměrně brzy, ale celek mi ušel. Po poslední kapitole jsem si řekla, "to je jako konec?"
Přijde mi, že autorka jede na stejném principu jako v předchozí knížce. Dva manželské páry, které si v sousedství žijí relativně normálním, klidným životem. Jednomu z nich převrátí špatná událost život vzhůru nohama. Na povrh začínají vyplouvat nejrůznější tajemství, která zamíchají jejich vzájemnými vztahy. A nakonec konec, který má šokovat.
Měla jsem dojem, že autorka vzala svoji prvotinu a přepsala ji tak, že si něco vypůjčila z Dívky ve vlaku, něco ze Zmizelé a dala tomu pro sebe typický otevřený konec.
Je to stejné jako prvotina, žádné zlepšení ve čtivosti a stylu psaní, ani ve vystavění zápletky. Takže opět za 2*.

06.07.2020 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Závěrečný díl skvělé série jsem si musela přečíst hned po Loutkáři. Protože jeho konec vybízel k přečtení pokračování. Nový případ, který je opět osobní a setkáváme se se starými postavami, které se ve dvojce, i přes svou důležitost v prvním díle, stáhly do pozadí.
Opět napětí, skvělá akce, humor. Rozplétání zdánlivě nevyřešitelného. Ovšem musím strhnout jednu hvězdu za to, že ke konci už ubývalo logiky.

28.06.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Po půl roce jsem dostala chuť na pokračování Hadrového panáka. Opět se mi dostalo napínavého děje, vtipných hlášek a složitého případu. Tentokrát bylo tempo pozvolnější, méně zvratů.
V této trilogii jsou rozhodně plus jednotlivé postavy. A že je tam Wolfa málo? Jsou i další, které jsem si oblíbila. Hon na pavouka mě dostal :D

25.06.2020 5 z 5

Příběh Trishy ve mě vyvolal pocity napětí a strachu. Jak to s malou dívkou dopadne? Dokáže se udržet naživu tak dlouho, aby ji našli včas? A najdou jí vůbec? Neskončí v lese pohřbená na věky?
Trishino putování a boj o přežití jsme prožívaly společně. Bezmocně jsem jí radila a sama se zamýšlela nad tím, co bych dělala já a jestli bych dokázala vydržet tak dlouho. Úžasný čtenářský zážitek. Doporučuji.

20.06.2020 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Nápad rozhodně zajímavý. A to je asi tak všechno. Žádné napětí, žádné postavy, které bych si mohla oblíbit. Možná to bylo stylem psaní, který mi absolutně nevyhovoval, ale dočetla jsem to jen proto, abych věděla, jak to skončí.
Pachatele jsem odhadla, když se tam začal objevovat. Jeho motiv ovšem ne. Otázky, které jsem si během čtení kladla, zůstaly většinou bez odpovědi.
Hlavní hrdinka totálně nesympatická. Atmosféra žádná.

16.06.2020 1 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Anotace slibující originální příběh mě opravdu zaujala a nalákala na knihu. Těšila jsem se, že budu pročítat Grand-Ducův deník a snažit se odhalit pravdu dřív, než on a další postavy. Další postavy, které se z toho totálně zcvokly. Dala jsem si to dohromady společně s aktéry. Oni mi jen dovysvětlili detaily.
Přes polovinu knihy jsem se nudila. Po počátečním hladu po informacích, jsem pomalu ztrácela zájem o vysvětlení. Až po nějaké straně 250 mě to začalo zase zajímat a dočítala jsem rychle.
Vadil mi detektivův deník. Ne, že by byl nudný. Jen jsem měla dojem, že všechno ví a u všeho byl. Ne. Nemožné. Proto z průměru strhnu třetí hvězdu.

24.05.2020 2 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Začátek mi přišel fajn. Opět velmi čtivě napsaný příběh. Nejlepší byl pohled Jacoba. Tu část jsem si užila nejvíc.
Po tom, co se dostala ke slovu opět Bella, už mě to přestávalo bavit. Konec mě trochu zklamal.
Celá série by se dala zhustit ze čtyř na tři knihy. Stačilo by proškrtat a zkrátit asi tak o dvě stě stran každou z nich. Možná na dvě, kdyby se vynechal Rozbřesk.
Ano, poslední díl mě sice bavil, ale byl navíc. Myslím, že ani nebyl původně v plánu. A pár věcí už si autorka cucala z prstu.
Na jednu stranu mě mrzí, že příběh už končí. Série mě bavila a našla jsem si i pár oblíbenců (paradoxně jsem měla většinu postav radši než Bellu a Edwarda). Ale na druhou stranu je dobře, že skončila. Tenhle díl už to natahoval a další už by byl naprosto zbytečný. Aspoň je tu ještě ta novelka o Bree...

Spoiler!!!

Existence Renesmé mi nevadila, jen jsem tomu trochu nerozuměla. Jak může upír, jehož orgány nefungují, zplodit dítě? Jak vůbec funguje pohlavní styk? Potřebuje přece krev v těle. A i když asi ona část těla bude stejně tvrdá jako jeho zbytek, co vhodná poloha orgánu? Tohle mohla autorka vysvětlit. I když nad tím tak přemýšlím, tak jsem možná radši, že to neudělala. Lepší nad něčím takovým nepřemýšlet...
Za celou sérii musím říct, že Bella je prostě naivní a hloupá. Občas se chovala jako kr*va. Nechápu, co na ní Edward a Jacob viděli. No, Edward je zase z celé upíří skvadry nejméně zajímavý. Občas jsem mu říkala Studená pr*el :D. Jacoba mám z celé trojky nejradši a mrzí mě, že mu přidělili směsku těch dvou. Autorka udělala z hlavní trojice jednu rodinu a zároveň posílila vztahy mezi upíry a vlkodlaky, takže klišé.
Jinak jsem čekala aspoň nějaký ten boj. Vlkodlaci, kteří se pokusí zabít Cullenovi. Boj s Volturiovými. Cokoli. A nic z toho. Jasně, autorka nechtěla zabít oblíbené postavy. Nebo možná není schopna popsat boj. Těžko říct.

Konec Spoileru

11.05.2020 3 z 5

My My Elle Kennedy

Tak tohle bylo dokonalý.
Příběh, který byl v prvním díle odlehčený se právě dostává na vážnější notu. Tahle kniha není jen erotická a romantická. Je i zábavná. A najdou se v ní i vážná témata jako je homofobie a frustrace.
Wes a Jamie jsou opět oba skvělí a objevujeme i další skryté stránky jejich osobnosti. Jamieho rodina je prostě super.
A Blake? Toho si prostě člověk musí zamilovat.
Všechno nasvědčuje tomu, že se dočkáme pokračování. Tenhle příběh má spoustu potenciálu a několik neuzavřených linek, takže by měl být další díl. Musí!

08.05.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Tohle byl další skvělý příběh. Další super gay pár, který jsem si zamilovala a další LGBT kniha, která se právem ocitla v mé knihovničce.
Wes a Jamie jsou každý trochu jiný, každý svůj. A nelze jinak, než si oba zamilovat. I když bych jim občas oběma dala do čumy. Hlavně Wesovi. Přesto byl jejich vztah krásný, i když si toho občas nahrazovali až moc :D. Užila jsem si to. Nemůžu jinak a zítra se vrhám na pokračování.

03.05.2020 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Tahle detektivka byla jako na houpačce. Ze začátku mě to opravdu zajímalo, pak přišel útlum a tak pořád dokola. Některé věci se v knize objevily, pak se o nich nemluvilo a vrátilo se k nim až za čas. Tohle mi obyčejně nevadí. Ale tady jsem občas vůbec neměla šajn a musela jsem přemýšlet, o co jde.
Příběh byl velmi zamotaný, ale čtivost opět pokulhávala. Nakonec člověk pořádně neví, kde je pravda. Některé otázky zůstaly nezodpovězené.
Původně jsem chtěla hodnotit průměrem, ale ten naprosto nečekaný konec, tak ten mě odrovnal. Nečekala jsem ho. Tušila jsem, že to bude ještě jinak, ale tohle jsem vážně nečekala. Takže hvězda navíc.

28.04.2020 4 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Nebyla to ani nuda, ale ani nic, co bych nemohla odložit. Vlastně to bylo takové vlažné. Nic moc napětí, žádné zběsilé bušení srdce. Na druhou stranu mě to doopravdy zajímalo. Cca posledních 50 stran mě opravdu chytlo.
Nevím, jestli postavy nebyly dobře propracované, ale nedokázala jsem si nikoho oblíbit, o někoho se bát. Když byl konec, tak jsem si řekla jen hm. Quinn mi občas přišla blbá.
Příběh byl celkem promyšlený a nepodařilo se mi ho úplně poskládat dohromady. Něco málo jsem tušila, ale celkový obraz mě překvapil.

25.04.2020 3 z 5

Náš král je šílený! Náš král je šílený! Hans-Dieter Otto

Zajímavé osobnosti světových dějin se zajímavými příběhy. Číst o panovnících a jejich útrapách mě velmi bavilo. Kniha byla čtivě napsána. Příběhy, které obsahovala, byly velmi zajímavé a nebyly nudné.
Ztrácela jsem se občas ve jménech a historických souvislostech. Ale historie je velmi složitá a obsáhlá a vztahy králů s ostatními monarchy nebyly jednoduché.
Strhávám jednu hvězdu za tiskové chyby, které mě - zejména u letopočtů - občas zmátly.

20.04.2020 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Nejsem sportovní fanoušek a proto jsem si myslela, že mě kniha o famfrpálu moc nezaujme. Opak byl pravdou. Z Bradavické knihovničky mě zaujala nejvíc.
Místy vtipná kniha se zajímavými příběhy, kterou si nemůže nechat ujít žádný milovník kouzelnického světa. Sport nesleduju, ale ode dneška se ze mě stává fanoušek famfrpálu. Sice nemohu hrát ve škole za Mrzimor (to by nedopadlo dobře), ale budu na každém zápase a budu fandit.
Tohle jsem potřebovala jako sůl...
...vrátit se do mého milovaného světa čar a kouzel.

16.04.2020 5 z 5

Básně Básně François Villon

Některé Willonovi básně byly velmi zajímavé a některé se mi líbily méně. Některé jsem si užila, jiné mě nezaujaly. Nejlepší byla Balada ze soutěže v Blois. Balada plná oxymóronů.
V některých jsem se našla...

Srdečně přijat, každým odmítán.
Nic neznám, ač mám o všem vědomí.
Jsem stranický, jsem zastánce všech stran.

...bohužel.

16.04.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánek je další z detektivek, která mě chytla a nepustila. Přemýšlela jsem, snažila se najít spojitosti a identifikovat vraha. Že to není úplně tak jednoduché, jak si většina vyšetřovatelů myslela, mi bylo jasné celou dobu.
Vraha jsem odhalila na straně 360. Ale nějak nevím proč. Najednou jsem si řekla, že to musel být on. Tomu, jak skončil jsem se musela smát, hezká ironie. Něco jsem si z celého případu poskládala dohromady, něco mi nedošlo.
Občas jsem měla problém zorientovat se v posloupnosti, protože styl psaní byl trochu složitější. Detektivní zápletka super, napětí fungovalo, srdce bilo a zájem o příběh jsem si taky dokázala udržet až do konce. Ale za ten trochu zmatečný popis událostí během dne musím strhnout hvězdičku, od čtení mě to neodradilo, ale čtivost to malinko snížilo.

08.04.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

U téhle knihy byly věci, díky kterým jsem k ní přistupovala s nedůvěrou - young adult thriller? Česká autorka? Ale byla jsem mile překvapená.
Chvíli jsem se bála, že to bude jen kopie Kinga. Další To, další Řbitov zviřátek. Naštěstí se tak nestalo.
Příběh byl skvělý, bavil mě, přečetla jsem ho velmi rychle. Nešlo se odtrhnout. Musela jsem vědět, co se stane. Chtěla jsem znát odpovědi. Věděla jsem, že tyto odpovědi budou jiné, než u klasického thrilleru či detektivky. Takže tato kniha s nádhernou obálkou v mojí knihovničce zůstane.
Dávám 4*, protože jsem tam narazila na pár drobných nesrovnalostí a chyb v ději.

05.04.2020 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Po Zatmění (třetí díl Stmívání) jsem měla chuť na pořádné fantasy. Tak jsem sáhla po Nikdykde, které jsem měla doma, že aspoň bude o jednu nepřečtenou domácí knihu méně. Anotace, zdejší hodnocení a pověst této knihy mě velmi lákaly.
Fantasy není zrovna můj nejoblíbenější žánr, ale mám ho ráda. Mám ho ráda tehdy, když mě kniha dokáže opravdu zaujmout, má úžasný svět a příběh baví. Což tady tak úplně nefungovalo.
Bavil mě začátek. Občas jsem se zasmála. Po pár prvních kapitolách jsem se začala ukrutně nudit. První polovinu jsem četla týden a musela se do ní nutit. Každá přečtená strana bolela. Odpočítávala jsem strany do konce kapitoly, abych už konečně byla na konci. Na nějaké dvou sté stránce se příběh rozjel a já se nemohla odtrhnout. Poslední třetinu jsem přečetla na jeden zátah.
A ten příběh... Nevím proč, ale nebylo tam nic moc, co by mě táhlo dopředu. Vlastně mě rozuzlení přestalo po pár stranách zajímat. Je pravda, že na odhalení jsem reagovala, "to si děláš pr..." To mě překvapilo velmi. To ovšem nic nemění na tom, že jsem tu knihu chtěla s každou stránkou odložit a už na ní nikdy nesáhnout. Že by to bylo stylem? Těžko říct.
Světlou stránku pro mě byli pan Croup a pan Vandemar. Tato dvojice byla osvěžující a pasáže tohoto dua udržovaly mnou pozornost. Bez nich bych to asi nedočetla. Ostatní obyvatelé Podlondýna byli více či méně zajímaví. Rozhodně mnohem zajímavější než hlavní hrdina. Richard mi tam přišel tak nějak navíc.
Přiznám se, že tam bylo pár věcí, které jsem nepochopila. Možná jsem něco zásadního nepostřehla, protože jsem těžko držela pozornost prvních dvě stě stran. Třeba tam i některé mnou nepochopené věci vysvětlené byly. Jenže mám takový dojem, že ani autor nevěděl, jak co pořádně funguje a proč se některé věci staly.
Suma sumárum – dobrý začátek, strašný prostředek, skvělých pár stran před koncem, pár fajn postav. Takže slabší průměr – 2*.
Dva "dodatky" v mojí verzi byly super a přihazuji ještě 1*. Takže celkem 3*.

Když o tom tak přemýšlím - možná by povídky z tohoto světa byly lepší...

25.03.2020 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Po půl roce jsem dostala chuť na Bellu a Edwarda. Jak pokračoval jejich příběh.
Musím říct, že Zatmění se mi líbilo více než předchozí díly. Opět napsáno velice čtivě. Fantasy stránka tu je mnohem lepší a propracovanější a dává větší smysl. Vysvětlení některých věcí bylo skvělé a jsem ráda, že tam bylo. Příběh byl mnohem záživnější a zajímavější. Dala bych čtyři hvězdičky, ale...
...ale zase mě štval milostný trojúhelník. Každý jeho cíp se choval jako blbec. Bella, Edward, Jacob. Upřímně každého mi bylo svým způsobem líto. U Belly si ťukám na čelo, protože její chování bylo fakt něco neskutečného. Ale na druhou stranu jí to ani upír, ani vlkodlak nijak neusnadňovali. A obou kluků mi bylo líto, že jsou oba závislí na holce, která je trochu mimo. A za ty výlevy, co všichni předvedli v druhé polovině knihy, snižuji hodnocení.

16.03.2020 3 z 5