Něco z Noční strany

1. kniha série Noční strana. Jmenuji se Taylor, John Taylor. Na mé navštívence stojí, že jsem detektiv, ale ve skutečnosti jsem spíš expert na nalézání ztracených věcí. Částečně je to dar, se kterým jsem se narodil jako dítě Noční strany. Už je to dávno, co jsem odtamtud odešel, jen tak tak se zdravou kůží a rozumem. Od té doby si na živobytí vydělávám v prosluněných ulicích Londýna. Jenomže kšefty v poslední době vázly, a tak když do mých dveří vstoupila Joanna Barrettová se všema těma svýma prachama a požádala mne, abych našel její ztracenou dceru, neřekl jsem ne. Potom jsem zjistil, kam se to nešťastné děvče zaběhlo. Na Noční stranu. To je čtvereční míle pekla uprostřed města, kde jsou vždycky tři hodiny po půlnoci. Kde se můžete setkat s mýty a popíjet s netvory. Kde není nic, jak se zdá, a všechno je tam možné. Přísahal jsem, že se tam už nikdy nevrátím. Jenže ta holka byla v těžkém průšvihu a její matka na mne spoléhala. Takže mi zbývalo jen jediné – vrátit se domů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8233/big_nocni-strana-neco-z-nocni-strany-gI4-8233.jpg 4.3199

Noční strana 1.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Something from the Nightside, 2003

Kniha Něco z Noční strany

toni-az

Přečteno na základě doporučení. Kvalita asi tak jak jsem čekal, prostě oddechovka. Bylo to trochu o něčem jiném než jsem očekával, ale nevadilo to, popis Noční strany byl zajímavý, rozuzlení trochu předvídatelné i trochu nečekané. Jen na můj vkus byly jednotlivé epizody tak nějak zrychlené a bylo jich nějak moc, tak nějak jedna akce skončí, začne druhá, dost jí podobná.

Twinny

Začátek byl zajímavý a chytlavý. Potom přišla nuda s občasnými světlými momenty. Některé postavy jsou zajímavé. Uvidíme, jestli budu mít někdy chuť na další díl.

raffi
23.09.2020

V dnešnej dobe sa nenosí, aby bol hlavným hrdinom knihy cynický a drsný súkromný detektív. A práve to je v tejto knihe pre mňa osviežujúce - niekto, kto ide proti prúdu. Autor s tým samozrejme nemá žiadnu šancu na masový úspech, ale ja som sa bavila. Prostredím, príbehom, zápletkou... najlepšie to všetko vystihujú slová hlavnej postavy Johna Taylora:
"Nejsem hloupý. Četl jsem Raymonda Chandlera."

prochyn
05.02.2018

John Taylor je detektiv vybavený nadlidskými schopnostmi. Na Noční straně jsou potřeba. Všechno je zahaleno tajemstvím, kolikrát ani autor neví, co se děje. Spousta věcí se vyřeší tak nějak sama, aby děj knížky mohl pokračovat. Na můj vkus málo akční. Přesto jsem se dobře bavil, nedostatky vyvažuje Greenova neskutečná fantazie.

Misaki
21.12.2017

Na tuhle knihu mám báječné vzpomínky a neustále se k jejímu čtení vracím. Greenův cynismus a sarkasmus vystavený na odiv pod neony Noční strany je prostě k sežraní. I tak ale musím říct, že z první poloviny sérii, mi první díl přišel nejslabší a doteď nechápu překlad yuppies jako jupík. (Přítelkyni jsem musel i vysvětlovat, co to znamená, protože to z překladu též nepobrala.)

ardeas
26.10.2017

Na môj vkus je to asi až moc v štýle "stará škola". Ako úvod do série je tam tých opisov veľa a rozumiem aj prečo. Temná strana je nepredvídateľná a stále sa tam niečo deje, ale keď si odmyslím tie opisy, deja je tam vážne málo a nemá to švih.
Fakt neznášam, keď niečo načnem a nedokončím. Zaujímalo by ma, kam sa dostanú postavy, ale ten štýl mi nesedí. Už to vidím, že ak niekedy dočítam sériu dokonca, bude to na dlhé lakte.

Icequeen
25.02.2017

Trochu mi prekážalo, že všetky prekérne situácie sa tak nejak vybavili samé od seba a vždy sa z ničoho nič objavilo vhodné riešenie alebo tvor s potrebnými schopnosťami. John Taylor je (z neznámych príčin) mocný a všetkými obávaný mladý muž, no napriek tomu má potrebu sa od strachu ukrývať. Netradičná kombinácia. Som zvedavá, ako sa to celé vyvŕbi, zatiaľ ma Nočná strana baví, uvidíme.

Selket
23.06.2016

Spousta hezkých momentů tak nějak nešikovně nalepená na sebe. Hrdinové příběhu, a to včetně toho hlavního, byli všichni studení a nevýrazní, tak nějak bez skutečných emocí jako špatní herci na jevišti, ačkoliv mají za sebou velice poutavé a dramatické pozadí.