TVer TVer komentáře u knih

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Druhý díl se mi líbil asi trochu víc jako ten první. Konečně si Clare s Dorranem začínají uvědomovat, jak s vyzáblýmí bojovat, jak je alespoň trochu zmást. Zároveň se také dozvídáme, co přesně se stalo, jak vyzáblí vznikli a co se stalo s počasím.

Část knihy, kdy Clare s Dorranem putují autem mi přišla sice torchu táhlá, ale jinak se mi kniha líbila. Také se mi líbil konec knihy a už se těším na další část, kterou si taky rozhodně přečtu.

08.06.2022 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

(SPOILER) Hm..ne...

Začalo to hezky. Manželé se přestěhují z města na venkov a rozhodnou se postavit si svůj dům snů. Oba jsou učitelé na střední škole, sice prominentní střední škole, ale i tak, a i když Helen zdědí po otci malé jmění, jejich myšlení mi připadá nerealistické. Helen pracovala na stavbě, a tak ví, že se všechno může prodražit a časově protáhnout, ale zároveň si pak zoufá, že jim rychle dochází peníze. Zároveň oba dva přestali pracovat, tak nevím jestli čekali, že peníze se jim začnou sypat do lůna nebo co.

Každopádně. Příběh začíná hezky, vesničané oběsí místní čarodějku a zapálí její dům. I když si myslím, že počátkem 20. století by se to už asi sotva stalo, ale ok. Manželé se nastěhují na pozemek, na kterém prý straší, to je zajímavý začátek. Čekám teror, to, že se jich duchové pokusí z jejich pozemku vyhnat... A nic z toho... Když se jim začaly ztrácet věci, tak jsem si říkala, že duch si s nimi che trochu pohrát.

Nakonec se z toho vyklubala jejich 14 letá sousedka, která je odtud chtěla dostat, aby mohla hledat nějaký poklad. Vážně?

Následně veškeré věci, které se tam děli - Nateova posedlost bílou laní, která pravděpodobně neexistovala, Helenino nakupování věcí, které měly spojitost s rodinou Hattie.... Žádný normální člověk by si nekupoval tolik věcí, které se vážou k určitým tragédiím a ani ne kvůli duchům, ale proč si do nového domu nosit takové věci?

Není tam budování žádného napětí, nic se tam neděje a jsou tam akorát tak milí duchové. Jasně, to jsem přesně chtěla číst, když je něco označeno jako thriller a horor.

Jediná část knihy, která by se dala považovat ze thriller je cca posledních 10 stran knihy, kdy se dozvídáme, co se stalo Lori a ani to není moc překvapivé, jelikož Olive už v půlce knihy našla v mokřadech její náhrdelník... Co se ji asi tak stalo, určitě ten náhrdelník odhodila a pak s někým utekla, jen tak....

Absolutní ztráta času.

01.06.2022 1 z 5

Někdo poslouchá Někdo poslouchá Seraphina Nova Glass

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale...

Faith se podle mně na některé lidi (svojí matku, Cala, Becky...) dívá s pohrdáním, ale sama je alkoholička, která by se měla léčit. Neuběhne jediná stránka, na které by nebylo zmíněno to, že chlastá, že si nalila drink, otevřela láhev atd...

Trochu mi vadilo to její - každý je podezřelý, nikomu se nedá věřit, každý mi chce ublížit. Zároveň ale ubližuje sama sobě, když neposlouchá policii ani svého právník a hlavně - když pořád chlastá.

Podezření na to, kdo je pachatelem, jsem začala mít cca v půlce knihy, tato jediná osoba u ní nebyla označena jako podezřelá, začala mu věřit, litovala ho a zároveň měl přístup do jejího bytu apod. Zároveň jsem věděla, že to nemůže být sousedka, ta byla od začátku prezentována jako neskutečně otravná, dotěrná, a jako by z ní Faith měla strach, takže u ní by to člověk čekal.

Nebylo to celkově špatné, ale kdybych si tu knihu nepřečetla, bylo by to v pohodě.

31.05.2022 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha se mi upřímně moc líbila. Nečekala jsem to, čekala jsem něco podobného jako byl Pan Slušňák, což byla naprostá katastrofa. Tohle bylo ale hezké, námět byl sám o sobě hodně zajímavý a hodně se mi líbilo budování napětí v knize, to mě chytlo. Jediné co na knihách vysloveně nesnáším je, když se někdo odvolává a zmiňuje své hormony stylem "moje hormony se potřebovali uklidnit". To mi tam vadilo. Jinak hezká knížka, pěkné oddechové čtení.

27.05.2022 4 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Kniha byla taková oddechovka, ale zase nic extra. Všechny povídky byly na jedno kopyto, ještě i hlavní hrdinové byli všichni rovnací - vysocí, svlanatí, tmavé vlasy, strašně nádherní.... Při asi 4. povídce mi to už začalo trochu vadit, zvlášť to, jak v každé jedné byl ten úplně stejný scénař - podvedená/rozvedená žena, vyrazí na dovolenou, setká se s krásným chlapem, první den se s ním vyspí, happyend.

Je pravda, že povídka Neúplní byla trochu odlišná a ta se mi také líbila nejvíce ze všech. Druhá a poslední se mi zase líbily nejméně, tyto povídky nebyli dle mého názoru dobře napsané.

Je to celkem fajn oddechové čtení, ale asi zůstanu při románech, kde se postavy vyvíjí a kde ten příběh není každých pár strán jako přes kopírák jen s pozměněnými detaily.

26.05.2022 3 z 5

Rebeka Rebeka Daphne du Maurier

Tuhle knihu miluju, mohla bych ji číst tak jednou ročně. To, jak je Rebecca vlastně přítomná napříč celou knihou je strhující a hrozně napínavé.
Opravdu jedna z mých oblíbených knih.

23.05.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Kniha byla dost podprůměrná. Jako horor mi to moc nepřipadalo i když to mělo dobrý a zajímavý začátek.

Nejdřív jsem si říkala, že ta situace možná bude jako z Misery od Kinga, trochu se mi ulevilo, když tomu tak nebylo. Chybí mi tam vysvětlení, co že se vlastně konkrétně stalo, i když předpokládám, že se to dozvíme v dalších knihách.

Čekala jsem, že se budu bát jako při autorčiných předešlých knihách, ale nebylo tomu tak, jen jsem si pokládala mnoho dotazů, které zůstali nezodpovězené. Kniha nebyla špatná, ale nebyl to ten děsivý horor, kvůli kterému bych se v noci bála jít na záchod sama, který jsem čekala.

23.05.2022 2 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Po dočtení knihy mám trochu smíšené pocity. Kniha byla hodně dlouhá a stalo se tam hrozně moc věcí.

Začala se mi líbit postava Manon a doufala jsem, že nastane nějaký posun s její postavou, což se stalo. Také jsem byla zvědavá jak bude příběh pokračovat pro Elide, která se vydala najít Aelin. Rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Někdy jsem ale měla pocit, že jsou postavy při některých scénách melodramatické až příliš a občas mě to tam rušilo. Nikdo takhle nemluví, nikdo by takhle nikdy nemluvil a je to prostě někdy trochu moc.

Co se týče Aelin, už mě to její plánování začíná štvát. Divím se, jak s ní ještě můžou všichni zůstat a všichni ji důvěřují i když se stane, že co den, to další překvapení, které nachystala Aelin a nikomu o tom neřekla. Už to začíná být trochu otřepané a už se mi to přestává líbit.

Konec mě ale skutečně překvapil, opravdu jsem něco takového ani náhodou nečekala. Vzhledem na to, že mě ale čekají další dvě knihy jsem si jistá, že se vše spraví.

Jinak mi ale kniha přišla v některých ohledech moc táhlá. Jsem zvědavá na ty poslední dvě, ale teď si musím dát pauzu, protože mě tahle série už vyčerpává.

22.05.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Fajn oddechovka, nic extra, ani na to není na těch 200 stránkách prostor. Vadila mi tam akorát postava Braedena, protože mi připadal úplně zbytečný. Místami to bylo i opravdu vtipné, to mě mile překvapilo. Znovu už si to nepřečtu, ale jako oddechovka kdy nemám co dělat, to bylo dobré.

20.05.2022 3 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

(SPOILER) Knihe se mi překvapivě hodně líbila. Začala jsem ji číst tak nějak náhodou, když jsem neměla co jiného číst v jeden moment, doslova jsem ji přečetla během pár hodin.

Nejdříve jsem si říkala, že co když má Fiona nějakou poruchu paměti, nepamatuje si, že prodala dom? Pak se to ale začal víc a víc zamotávat, až jsem si říkala, že ten její manžel nejenže nebyl ideální, ale s tím vším co napáchal by si zasloužil shnít za mřížemi. Pak z toho tedy vyvstalo, že veškeré věci, které udělal jsou propojené a všechno začalo dávat větší smysl.

Konec mě hodně překvapil, to jsem nečekala a doufala jsem, že autorka neotočí a nerozhodne se ještě pro nějaký "happy end" pro všechny. Takže z mé strany spokojenost, nebyl to nejlepší thriller co jsem kdy četla, ale jelikož jsem do knihy nešla s vysokými očekávaními, tak mě velice mile překvapila.

17.05.2022 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Kniha se mi líbila, i když to nebylo 100%.

Tak nějak jsem odhadovala, že Pammie stojí za vším, co se v knize dělo, zvlášť když se to pak potvrdilo(asi by se ta kniha jmenovala jinak, kdyby tomu tak nebylo). Emily byla ale hloupá husa, která ji pokaždé a tím myslím orpavdu pokaždé, sedla na lep. Nakonec jediný nešťastný člověk byla opravdu pouze Emily, protože Pammie ji měla vždy přesně tam, kde ji chtěla. Emily neměla žádné strategické myšlení a kdyby byla chytrá, tak by k tomu přistupovala jinak.

Konec knihy mě ale překvapil, nečekala jsem to, co se tam stalo, i když možná jsem měla, to by ta kniha byla očividná. Opět se ale ukázalo, jak je Emily slepá, hloupá a naivní.

Opravdu jediná rušivá věc napříč knihou pro mě byl Adam. Je to trochu problém, jelikož je v podstatě hlavní postavou. Nechápala jsem, jak s ním Emily může být, když ji od počátku nerespektoval, pořádně ho neznala, nechtěl o sobě moc mluvit... a mnoho dalších problematických věcí. Kdyby měla půlku rozumu opustila by ho v půlce knihy. Ale jak jsem už zmiňovala, Emily byla hloupá a naivní.

Jinak ale byla kniha fajn, četla se mi dobře a když jsem se více začetla, tak jsem se nevěděla odtrhnout.

12.05.2022 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(SPOILER) Tato série je upřímně čím dále tím lepší. Třetí kniha se mi líbila hodně, ale tato kniha se mi zase líbila o něco víc.

Kniha je nabitá akci od začátku do konce. Celaena, která už vystupuje jako Aelin se vrací do Zlomuvalu, aby si zde vyřídila účty.

Samozřejmě se vydá za Arobynnem, který by ji mohl poskytnut odpovědi, které hledá a následně se setká s Chaolem, který měl s králem vrahů schůzku. Aelin se tváří, že si ho nevšimla a tváří v tvář se s ním střetne až později.

Od začátku je tedy zřejmé, že Arobynn a jeho plány budou pro celou knihu a možná i zbytek série důležité. Je mi líto, že Jeřáb zůstal ve Wendlynu a Aelinu tak musí všemu čelit sama. Rozhodne se ale také osvobodit Aediona, co jsme také všichni očekávali, že udělá, a tato scéna byla dle mého názoru skvěle popsaná.

Věc, ze které jsem ale nešťastná celou knihu je to, jak se Chaol k Aelin chová. Poslal ji do Wendlynu, aby byla v bezpečí, ale pak je na ní naštvaný, když se vrátí v podstatě s prázdnými rukami. Také je naštvaný kvůli tomu, že vládne silnou mocí, která by se mohla rovnat králově moci, ale Chaol je z toho nešťastný, protože si myslí, že by ji nikdo pak nedokázal kontrolovat. Co se mi také nelíbí je jak ji obviňuje ze všeho, co se událo a nazve ji zrůdou. Sám Chaol sloužil dlouhé roky králi, který si zotročil jiné národy a království a ani mu nenapadlo se proti němu obrátit. Pak opustil Doriana a dosáhl tak toho, že si král Doriana zotročil a že od jeho těla vložil temného prince valgů. Ale má drzost obviňovat Celaenu z věcí, za které ona absolutně nemůže, i když sám Chaol je neuvěřitelný zbabělec.

Další věc, která mě trochu zarazila je to, jak v první nebo druhé knize autorka zmínila, že Celaenu a Chaola pojila jistá "zlatá nit". Takto autorka v jiných knihách opisuje pouto mezi druhy. Je ale zřejmé, že Aelin a Chaol druhy nejsou a nebudou a tak nechápu, proč bylo toto pouto vůbec zmíněno.

Moc se mi ale líbila změna, která v rámci celé knihy nastala u čarodějnic, které se postupně začaly "polidšťovat". Také jsem byla ráda, když se ukázalo, že dcera Marion Elide je stále naživu a doufám, že její postava má v další knize také prostor.

Když se Jeřáb dostal do Zlomuvalu, vůbec mě to nepřekvapilo, protože jsem očekávala, že najde nějakou záminku, aby se vydal za Aelin, aby i jejich příběh mohl pokračovat.

Musím uznat, že plány na zabití Arobynna, svržení krále a osvobození magie byli skvělé, moc se mi líbilo jak to autorka promyslela a také jsem ráda, že Arobynna zabila Lysandra, která také dostála jisté odplaty.

Další z věcí, které ale nerozumím je to, proč se už od počátku nikdo nepokusil přijít s nápadem, aby Dorianův náhrdelník nějakým způsobem zničili nebo mu ho sundali? Nikde v knize nebylo zmíněno, že by se pokoušeli sejmout prsteny strážím a tyto by nešli dat dolů, tak by mě zajímalo, z čeho všechny postavy vyvodili, že náhrdelník je k jeho krku přivařený a prostě sundat nejde? Obzvlášť, když se na konci knihy ukázalo, že náhrdelník bylo možné zničit a sundat.

Musím uznat, že scény s Aelin a Jeřábem byli skvěle napsané a už se těším na další vývoj jejich vztahu, je to asi má oblíbená část série.

V neposlední řadě mě závěr knihy velice překvapil, kdy jsme se dozvěděli, že král vlastně není ta primární zrůda, ale je jí vévoda Perrington, který je vlastně králem valgů. Jsem ale ráda, že se Kaltain osvobodila z nadvlády jeho a valgů, a že se jí zároveň podařilo zničit třetinu táboru v Morathu.

Celkově se mi kniha moc líbila, víckrát jsem byla absolutně šokovaná (jako např. když Arobynn navlékl Aelin prsten, pomocí kterého by jí mohl ovládat) a musela jsem prostě číst dál. Celá série je čím dále tím lepší. Jsem velice zvědavá co se stane v dalších knihách a hned se do té další pustím.

08.05.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Tato část se mi zatím líbila nejvíce ze série.

Potom, co na konci předchozí knihy Chaol odhalí, že Celaena je vlastně Aelin, ztracená princezna Terrassenu, jsem čekala jak se to dále vyvine. Celaena doplouvá do Wendlynu, kde má za úkol zavraždit královskou rodinu a už dopředu ví, že tento úkol nesplní.

Když ji najde nebezpečný a obávaný Jeřáb, dáva nám to příslib nějaké pořádné zápletky. Když týdny putují, aby se setkali s Maeve, očekávala jsem, že Maeve bude "hodná tetička", která bude nadšená z toho, že její neteř je naživu a nezemřela před 10 lety, jak se všichni domnívali. To ale není pravda, Maeve odmítne Celaeně poskytnout jakékoliv odpovědi, dokud Celaena nebude dost cvičená a silná na to, aby mohla vstoupit do Maevinho vílího města. Celaena proto odchází s Jeřábem do jakési "přechodní stanice" pro poloviční víly, kde ji Jeřáb bude cvičit, aby byla hodna vstoupit do Maevinho města a získat odpovědi ohledně toho, jak porazit krále Adarlanu a zničit jeho moc.

Scény, kdy Jeřáb Celaenu trénoval se mi moc líbily a zároveň se mi také líbilo, jak se mezi nimi postupně rozvíjelo pouto. Ze začátku byl ale jejich vztah velice zvláštní a Jeřáb k ní byl podle mého názoru občas celkem krutý, když ní otevřeně pohrdal (i když on sám dělal to co ona, a to podstatně déle a ve větším měřítku). Následně se dozvídáme, že Celaena má o sobě velice nízké mínění, myslí si, že je zbytečná a budižkničemu a souhlasí s Jeřábovým názorem na sebe.

Je pravda, že dosud byla v podstatě zbabělec a snažila se vyhýbat všemu nebezpečnému, ale na druhou stranu, není se čemu divit, když si prošla tím vším. Když pak konečně pochopí, že její magie není něco, čeho by se měla bát, kniha nabere úplné jiný směr. Hrozně se mi líbí, jak se pak s Jeřábem začnou o sebe navzájem starat a jak jim na sobě navzájem začíná záležet. Také se mi líbí, že každým dnem Celaena sílí a že se rozhodne trénovat i sama, aby se zlepšovala co nejrychleji to půjde.

Když konečně ovládne svou magii, na pevnost zaútočí netvory krála Adarlanu, které tam vyslal a Celaena skoro zemře. Zde se konečně dozvídáme celý příběh toho, co se stalo v ten den před 10 lety, kdy zahynuli její rodiče a zjišťujeme, že to nebyla až tak smrt jejích rodičů, která ji zlomila, jako spíše oběť její chůvy. Když Celaena tyto vzpomínky kvůli netvorům přežije a postaví se jim, vrací se zpátky do života silnější než kdy předtím a konečně svou moc uplatní naplno. Zde se také dozvídáme, že ona a Jeřáb jsou pojení magickým poutem, které je (jak jinak) velice vzácné.

Když pak Celaena přijde na to, co je třetím klíčem Sudby je jasné, že se celá série od daného bodu změní a že se knihy stanou ještě akčnější.

Je fajn, že příběh přeskakuje mezi Celaenou, Chaolem a pak čarodějnicí Manon. Dozvídáme se tak všechny souvislosti příběhu.

Když pak ke konci těsně před Chaolovým odjezdem král zadrží jeho, Aediona, Schorschu i prince, tak z toho nemám dobrý pocit. Ten se mi jen potvrdí po tom, co král dá vědět, že ví o nějakém špehovi, který je v řadách krále. Přizná se k tomu Aedion, aby zachránil Chaola a prince, následně ho zajmou a král dá popravit Schorschu, jelikož se ukáže, že pravým špehem je ona. Princ také konečně odhaluje královi svou moc, čímž zajistí Chaolovi příležitost k úniku.

Jelikož Aedion bude teď čekat na popravu a princ je zotročeným otrokem krále s pomocí náhrdelníku s kamenem Sudby, myslím si, že můžeme očekávat kopu akce v další knize.

Zároveň se také Celaena, které přijala svůj osud, povinnosti a začala znovu používat svoje jméno Aelin, vrací do Adarlanu, pořád jako Celaena, kde má v plánu získat veškeré kameny Sudby a opouští Jeřába, který zůstává ve Wendlynu.

Jsem zvědavá na další knihu, ale tato byla skvělá, nastala změna Celaeny, její smýšlení, ovládaní její moci a musím se přiznat, že jsem zvědavá, jak se bude příběh a zároveň také vztah s Jeřábem (toto možná o trochu víc) vyvíjet napříč dalšími knihami. Hned dnes se pustím do dalšího dílu.

05.05.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) Tato část se mi líbila asi o trochu víc jako první část.
Líbil se mi také vztah Chaola se Celaenou, i když se mi nelíbilo, že to skončilo tak náhle. Napříč celou knihou jsou nápovědy na její původ a tak odhalení na konci není moc překvapivé.

Když se objevila baba Žlutohnátka, velice mi připomínala Tkadlenu ze série Dvůr trnů a růží a zároveň jsem měla pocit, že když tam byly popsány magické bytosti, které vládli tomu světu, a které pak vílí národ vyhnal, že se jedná o Asteri ze série Půlměsíčního města (což je dle mého názoru velice pravděpodobné s ohledem na celou druhou knihu dané série).

Hádanka, která sa týkala míst skrytých znaků Sudby byla jasná od začátku, min. Tedy první místo - Elenina koruna v hrobce. Na to, že je Celaena tak chytrá ji to trvalo poměrně dlouho.

Co jsem ale opravdu nečekala bylo to, že je Celaena vlastně víla, a její schopnosti byly pouze potlačeny králem, takže je vlastně "uvězněná" ve své lidské podobě.

Jsem zvědavá na další pokračování a hned se do něj půjdu pustit, myslím, že s tím, jak odplula do Wendlynu začne být příběh o to zajímavější.

01.05.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

(SPOILER) Potom, co jsem přečetla jak sérií Dvůr trnů a růží, tak i sérií Půlměsíčního města, musela jsem si tuto sérii přečíst tak. Je vidno, že autorka byla při tvoření této série trochu někde jinde, než když začala psát další dvě série. Kniha se mi ale moc líbila, těším se, až si přečtu další knihy v sérii. Vzhledem k dalším sériím jsem si jistá, že Celaena a Chaol budou druzi, a to na základě zmíněného "zlatého pouta" mezi nimi, takže jsem zvědavá, jak se to dále vyvine, i když na to, že mají být druzi velice vzácní je jich napříč knihami poměrně hodně.
Zároveň se mi ale líbil koncept toho, že Celaena je v boji velice cvičená a je i poměrně silnou osobností na to, že má 18 let.

25.04.2022 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Velice podprůměrné.
Lucas není ničím zajímavý, a ještě je to typický nice guy - má pocit, že když ženám věnuje nějakou pozornost, tak jsou povinny s ním spát nebo ho milovat a když tomu tak není, tak jim klidně vynadá případně eventuálně i zničí život...
v knize nejsou ani žhavé scény, které by tuto podprůměrnost mohly alespoň částečně zachránit.
Je to prostě nuda, velice nedynamické a prakticky se tam nic neděje. První osobnostní črtu získá Lucas až ke konci knihy. No prostě, neskutečná ztráta času.

18.04.2022 1 z 5

Podrobně popsáno vše, co bylo až do roku 2016 známo o tomto případu. I když už jsem s většinou obsahu byla oboznámena, bylo fajn přečíst si to uceleně, na jednom místě. Co mi ale trochu nevyhovuje je to, že autor používá často na konci věty výkříčník...

13.04.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Bylo to přesně to, co jsem od knížky chtěla a očekávala. Přečetla jsem jí za jediný den, doslova jedním dychem. Prostě jsem musela vědět, kdo to udělal. Začala jsem to tušit asi jenom nějakých 5 stránek před odhalením, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá. Další skvěle napsaná kniha od autora.

11.04.2022 5 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Horor to není ani náhodou... knihu jsem dočetla a ke konci to bylo trochu napínavé(proto ty 2 hvězdičky, jinak by to nedostalo ani jednu), ale ne.
Těšila jsem se na nějaký psychologický horor, který ve mně vzbudí paranoju, ale to se nestalo. Autor měl asi zlé zkušenosti se společenstvím vlastníků a rozhodl se to převést do této knihy, ale tento pokus nevyšel.
Zvlášť, když tam ke konci začal být prvek nadpřirozena, tak jsem jenom převrátila očima, přišlo mi to jako hodně trapná napodobenina stylu Stephena Kinga.
Každopádně jsem četla knihy s romantickou tématikou, u kterých jsem se bála víc než při tomto "hororu". Jediný hororvý aspekt jsou schopnosti autora napsat absolútně nic na 400 stránek. Kniha byla ztráta času a rozhodně ji nedoporučuji.

10.04.2022 2 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Chtěla jsem si přečíst Malé ženy, narazila jsem na tohle a zjistila jsem, že to je tak půlka původní knížky? Prostě ne, ztráta času....

04.04.2022 1 z 5