Trina1

ZmizetZmizetPetra Soukupová

Kniha se mi velmi dobře četla. Styl psaní, zde občas kritizovaný, mi nevadil, naopak se mi díky němu příběhy zdály autentičnější. První povídka mě parádně rozhodila, ale přesto jsem knížku nemohla odložit.

10.06.2018

MarťanMarťanAndy Weir

Tuhle knížku hodně dlouho nevyženu z hlavy. Byl to mazec, byl to fakt děsnej mazec. Dala bych deset hvězd, ale dávám jen pět, víc to nejde. Co se dá dělat. Ke konci mi naskakovala husí kůže a draly se mi slzy do očí. Myslím, že u filmu je neudržím :-)

03.07.2018

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Jake byl někdy na ránu, ale kdo by mu to neodpustil? Bylo to skvělé! Byla to zatím nejlepší kniha tohoto žánru, jakou jsem kdy četla. Pohltilo mě to hned na začátku a než jsem se nadála, byl konec. A hlavně to mělo děj, což se o některých erotických knihách říct nedá.

26.06.2020

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

K téhle knížce není co dodat, naprosto mě uchvátila od samého začátku. Hodnocení 5 hvězdiček nestačí...

12.03.2011

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Pan Patrik Hartl má na svědomí to, že jsem během tří dnů doma nehnula malíčkem, neudělala jsem lautr nic a kromě toho, že jsem si občas odskočila do práce, jsem jen četla a četla. Skvělá knížka.

21.04.2017

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvíceníMoc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvíceníEckhart Tolle

Překvapuje mě, že má tato kniha tak vysoké hodnocení. Já jsem přečetla asi sedmdesát stran a stačilo. Jedna věc byla omílaná pořád dokola dokola dokola. Jako kolovrátek. A proto, že jsem ji nedočetla, nebudu hodnotit hvězdičkami. Jen k ní napíšu svůj skromný poznatek.
Za velmi geniální považuji autorův nápad rozpliznout na necelých 180 stran myšlenku, kterou naše lektorka jógy shrnula do pár vět, jenž zněly zhruba takto: "Co bylo, bylo. To nezměníme. Co se stane, to neovlivníme. Nemá smysl se tím stresovat. Žijte v přítomnosti a užívejte si ji." Takže o tom je vlastně celá knížka :-/

NávratNávratLisa Jane Smith

Čím dál tím hůř. Jako by to psal jiný autor než předchozí čtyři díly. Je to knížka plná plácání a blábolů. Asi na dvou místech jsem se trochu začetla a pak zas následovalo plkání o ničem. A přitom příběh samotný by se dal shrnout do deseti stránek.

Dítě zvané „To“Dítě zvané „To“Dave Pelzer

Knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. To je jedna velká hrůza. Moc obdivuji Davida za to, co všechno po svém strašném dětství dokázal.

25.07.2011

Komiksová KyticeKomiksová KyticeKarel Jaromír Erben

Já jsem touto knihou úplně okouzlená, nadšená a já nevím, co ještě - ani nejsem schopná to vyjádřit.
Poprvé (vlastně poprvé a naposled) jsem Kytici četla před lety na základní škole jako povinnou četbu. No a co je povinné, to mě neba. Takže jsem ji tehdy přečetla, zavřela, odložila, zapomněla.
A pak přijde tohle....:-D
Moc jsem si čtení užila a teď si vychutnávám to "příjemno", které někdy zůstává po přečtení :-)

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Super. Skvělá knížka, chvílemi strašidelná atmosféra, prostě jedna z nejlepších Agátek.

PodobaPodobaTana French

Tak trošku jsem doufala, že se v této knize třeba posune dál záhada z první knížky. Zezačátku mi tu chyběl Rob Ryan, ale když jsem se potom začetla, nemohla jsem přestat :). Souhlasím, že Podoba je lepší než V lesích.

12.08.2011

Obsidiánový motýlObsidiánový motýlLaurell K. Hamilton

Už mě nebaví, jak se pořád Anita nemůže rozhodnout mezi Richardem a Jean-Claudem (samozřejmě fandím JC :D). A proto jsem uvítala fakt, že v tomto díle se ani jeden z nich nevyskytuje. Taky zde nebylo žádné vlkodlačí osahávání, oňufávání atd... a vůbec mi to nechybělo. Bylo by to úplně super, kdyby knížka nebyla tak zdlouhavá, myslím, že by poloviční množství stránek stačilo. Nicméně Anitiny hlášky opět neměly chybu.

13.06.2014

Blankytné hříchyBlankytné hříchyLaurell K. Hamilton

V první polovině knihy se toho zas tak moc nestalo. Když už tam byl nějaký děj, odehrával se většinou v Anitině hlavě, v jejích představách a myšlenkách a nebo s někým pořád souložila. Druhá půlka už byla trochu lepší, ale strašně ukecaná, pořád se tam přemýšlelo a dedukovalo. Tak málo děje a přitom víc než 400 stran... Zázrak!
Proč nemohla Anita zůstat starou Anitou? Proč nemůže mít jen jednoho chlapa? Už delší dobu se v tom ztrácím, ta upíří a lykantropí hierarchie mi už dávno přestala dávat smysl. Dřív se mi tato série líbila, pak jsem ji četla jen z nostalgie a teď už ani to ne. Teď už ji čtu jen proto, abych zjistila, jakou kravinu zase autorka vymyslí.

29.07.2018

Chyť mě, jestli to dokážešChyť mě, jestli to dokážešFrank W. Abagnale

Vůbec se mi nechce věřit, že toto je skutečný příběh. Frank měl téměř po celou dobu obrovské štěstí. Co štěstí. Z prdele kliku! A k tomu musel mít ještě kouzlo osobnosti a výbornou výřečnost. Nicméně nemůžu říct, že bych mu, jako někteří, fandila. Opravdu ne. Byl to s prominutím sráč a na to, co všechno spáchal, dostal podle mě velmi mírný trest. Každopádně kniha se četla moc dobře, žádná zdlouhavá místa v ní nebyla, bavilo mě to.

05.01.2020

Srpen s bejbinkouSrpen s bejbinkouFrantišek Nepil

Knížky Františka Nepila mám moc ráda - jsou milé a velmi čtivé...

12.03.2011

Slunění v deštiSlunění v deštiGwyneth Lewis

Tak tahle knížka mě velmi, velmi zklamala. Čekala jsem od ní úplně něco jiného. S depresí jsem se v mém blízkém okolí setkala, takže vím, že to je vážné téma, ale čekala jsem, že v knížce o tom bude psáno s nadhledem a humorem, jak je psáno v názvu, že to bude trochu odlehčené. Veselá knížka o depresi vůbec není veselá. Navíc se mi strašně špatně četla, po padesáti stránkách jsem to vzdala.

24.03.2011

Řekni vlkům, že jsem domaŘekni vlkům, že jsem domaCarol Rifka Brunt

Tato kniha je od samého začátku krásná a smutná. Přesto, že má přes čtyřista stran, přečetla jsem ji za tři dny. Četla jsem do noci, či spíš do rána, protože patří k těm knihám, které se těžko odkládají, na které myslíte každou volnou chvilku a taky pokaždé, když se během noci vzbudíte. Už od začátku se mi dostala do hlavy a já ji teď z té hlavy nebudu moci dlouho dostat.
Jediné, co mi vadilo, byl postoj Juniny matky k celé věci, ale v té době to tak asi bylo.

08.05.2016

Spolčení hlupcůSpolčení hlupcůJohn Kennedy Toole

Ne že by knížka nebyla čtivá, ale postava Ignácia mi byla tak odporná, že jsem to v půlce zabalila.

25.08.2017

Deník fejsbukové matkyDeník fejsbukové matkyLucie Nachtigallová

Něco bylo velmi vtipné, něco míň, ale opravdu nechápu, proč má někdo potřebu dávat do statusu, co se kde ve světě přihodilo atd. Snad bohatě stačí, když toho jsou plné zprávy, není třeba to psát ještě na fb. Nemluvě o příspěvcích komentujících zdravotní stav kamarádky - to se mi zdá skutečně nevhodné.

25.05.2018

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Nejdřív jsem se nemohla vůbec začíst. Je to takové zdlouhavé vyprávění. Na to, že to má skoro čtyřista stran, se toho tam zas tak moc nestalo. Ilan mi se svými neustálými dotazy strašně lezla na nervy. Na to, že je to sklenař, jak neustále zdůrazňuje, se někdy chová jako rozmazlený spratek a všechno se kolem ní točí. Taky mi tu vůbec neseděl příběh Djatlovovy výpravy. Nějak mi tyto hrozné události, co se skutečně staly, nejdou k fantazy knize.
Nicméně přes všechny tyto mé výtky jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Celkem rychle jsem ji přečetla a těším se na Faju. Snad už tam bude méně vyprávění a o to víc akce.

27.01.2019

Moje Pacifická hřebenovkaMoje Pacifická hřebenovkaMonika Benešová

... aneb jak rozmazlená princeznička, rodiči nejspíš chovaná ve vatičce, dospěla a osamostatnila se.
Obdivuji Moniku za to, co dokázala, za to, že šla "s kůží na trh" a že se se svým problémem takto otevřela čtenářům. A myslím, že spolužákům, kteří jí kdysi dělali problémy, důkladně vytřela zrak :-)

25.05.2019

Každé řešení má svůj problémKaždé řešení má svůj problémKerstin Gier

Nikdo se nemůže Gerri divit, že chtěla spáchat sebevraždu - s takovou rodinou, co měla :-/. Její matka manipulátorka mě neskutečně rozčilovala, ke konci mě taky dost štval otravný Ole, ale nejvíc mi vadila sama Gerri, jak si všechno nechala líbit.
Nicméně až na občasné překlepy se kniha se četla pěkně, děj odsýpal, skoro jsem se nemohla odtrhnout.

30.09.2019

ZášťZášťLisa Jane Smith

Tenhle díl mě trochu zklamal - po skvělé jedničce a dvojce nic moc. Sice čtivé, ale děj takový zvláštní. Uvidíme, co přinesou další díly.

Lovec drakůLovec drakůKhaled Hosseini

Velmi krásná a velmi smutná kniha.

12.03.2011

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítPaulo Coelho

Samotnou mě překvapilo, jak mě knížka chytla. Moje první kniha od Coelha byl Alchymista, který mě přes výborné komentáře zklamal a nebavil. Oproti tomu Veroniku jsem přečetla jedním dechem, je tam spousta věcí k zamyšlení.

12.03.2011

Smrtící vizeSmrtící vizeJ. D. Robb (pseudonym)

Další skvělá knížka s velmi překvapivým koncem.

Sophiina volbaSophiina volbaWilliam Styron

Velmi zdlouhavá kniha, alespoň zezačátku, ovšem příběh ve mně zanechal velmi hluboký dojem.

HostitelHostitelStephenie Meyer

Bohužel mě tato knížka zklamala. Sice se čte velmi dobře, ale ten zvláštní příběh mě nijak nechytil, knížku jsem ani nedočetla, což se mi stává málokdy :-(.

Nejtemnější obavyNejtemnější obavyMartina Cole

Knížka se moc dobře četla, ovšem ten závěr byl oproti celkovému ději nějaký rychlý, působilo to na mě, jako by to autorka chtěla rychle ukončit a tak to tam honem všechno naplácala.

12.03.2011

Obsluhoval jsem anglického králeObsluhoval jsem anglického králeBohumil Hrabal

Skvělá knížka, narozdíl od filmu, který se mi moc nelíbil.