Znám tvou minulost

Znám tvou minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460216/bmid_znam-tvou-minulost-fQ2-460216.jpg 4 88 21

Eva Dallasová série

Zaměstnanci zavražděného podnikatele McEnroye netuší, že má na svědomí horší zločiny než jen sexuální obtěžování na pracovišti. Paní Spravedlnost v podobě vysoké blondýny to ale ví a během jediné noci ho přinutí za své hříchy zaplatit. Jak počet podobných obětí narůstá – a žádné nejsou nevinné – rozšiřuje se i okruh podezřelých. Totožnost vraha však policii stále uniká.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Vendetta in Death , 2019

miloslav5679
19.04.2023 5 z 5

Táto séria je v podstate určená tým, čo čítajú celú sériu, inak tí čitatelia oveľa prichádzajú. To, či niekto odhalí vraha v polovici neviem aký má súvis, já čítam knihu, nehľadám vraha. V Columbovi poznáme vrahe v piatej minúte a všetky jeho filmy majú vysoké hodnotenie. Aj v tejto sérii sa našli 2-3 slabšie články, ale vždy si prečítam tú ďalšiu. Je to taká oddychovka medzi severskými temnými kriminálkamu či carterovskými brutálnymi knihami. Tentokrát nemám dôvod dať bod dolu

lucie3944
02.10.2022 5 z 5

Nečekaně brzy byl odhalený pachatel. Ale to nevadí, člověk si pak všímá věcí, kterých by si jinak nevšiml.
Budu to psát u každé další knihy: Pokud bude slušný překlad (což už teď je), vždycky budu dávat plný počet, protože jsem nekritický fanoušek.

mariva
27.08.2022 5 z 5

Po dlouhé pauze jsem se dostala k dalšímu dílu série a potěšilo mě setkání se známými postavami. Téma zajímavé a užitečné, jen byl moc brzy známý pachatel. Trochu delší pátrání bych uvítala, i když závěr byl opět napínavý. Těším se na další díl.

Danuše7
07.12.2021 5 z 5

zase nádhera, dobře se četla, všichni musí mít zastání

helenkan
26.10.2021 5 z 5

Zatím předposlední 49.díl a stále mě to baví. Vůbec mi nevadí,že vrah není odhalen až na konci. Stejně je to napínavý. Postup odhalování a vyšetřování má taky něco do sebe. Prostě zase za 5* a jdu na další. :-)

munka
26.09.2021 5 z 5

Téma zneužívania a týrania žien má svoje miesto v detektívkach. Ak je to ešte správne podané , úspech je istý. Oproti predchádzajúcim dielom trochu slabšie, ale nie som sklamaná.

lifeoptimist
15.09.2021 5 z 5

Další díl přečtený a už se těším na další...tenhle jsem si pošetřila, protože se vždycky nemůžu dočkat dalšího. Je vážně neuvěřitelné, že už budeme na jubilejním díle :-) a stále mě příběhy baví

TaLu
12.07.2021 5 z 5

Vzhledem k počtu dílů v sérii už není tolik prostoru věnovat se jednotlivým postavám, vývoji v jejich životech, zvratům v rodinách a vztazích. Přála jsem si už delší čas přečíst si díl, ve kterém by prostor pro postavy byl větší, a tentokráte to tak je. Možná na úkor samotného příběhu, kdy šílený pachatel je znám velmi brzy. Pokud jde o mě, klidně bych uvítala díl, ve kterém by si zločiny "vzaly dovolenou" a celý děj byl věnovaný známým postavám. Zřejmě se mi toto přání nesplní, protože jde o detektivní sérii, ale přát si to mohu. Vždy si ráda přidám další knihu do sbírky. Zajímavý pohled na práci skupiny, ve které se mohou ženy svěřit se svými traumaty.

Jiparis
06.07.2021 4 z 5

Zajímavě zpracované téma zneužívaných a mučených žen. Když nepomáhá spravedlnost ze strany policie a soudů, bere ji do svých rukou jedna z nich. Eva Dallasová je schopná policistka, tentokrát ji hodně pomáhá manžel Roarke. Čte se dobře, ale protože nejsem fanoušek sci-fi, vadili mi androidi a některé technologie.

alzbeta4340
22.06.2021 3 z 5

Začátek mě dost bavil, ale jakmile byl znám vrah - asi v půlce knihy, už to bylo slabší. Možná, kdybych už nepřečetla tolik dílů z této povedené série, tak bych byla docela spokojená. Tentokrát průměr.

biki
23.05.2021 3 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo vysloveně špatné, ale tentokrát děj postrádal větší spád a také podobný motiv zločinu autorka použila relativně nedávno. Knize také moc neprospělo brzké odhalení pachatele, i když vlastní detektivní pátrání probíhalo podle mého názoru docela logicky. Mám takový pocit, že si zde autorka chtěla vyzkoušet trochu jinou stavbu příběhu, ale moc se jí to nepovedlo. Proto tentokrát jen průměrné hodnocení.

mirunda
22.05.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale J.D.Robb to umí líp. Přišlo mi to takové málo napínavé.

Trina1
15.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Já jsem tentokrát zklamaná. Snad poprvé jsem dala knize v této sérii jen dvě hvězdičky. Jednak to bylo zdlouhavé a za druhé - SPOILER!!! - ještě jsem snad nečetla knížku, ve které je vrahem osoba podezřívaná už v půlce. Žádné překvapení nakonec, žádný zvrat v ději, prostě nuda :-/

DvěTéčka
22.04.2021 5 z 5

Nezklamala :3 Tuhle serii miluju!

aralka
21.04.2021 5 z 5

Tento díl se mi zdá vydařený oproti minulému a předminulému. Tam jsem měla pocit, že paní spisovatelce jaksi dochází dech, ovšem tentokrát Eva v plné formě! Velmi osvěžující a zábavné čtení :-)

Evelin2506
16.04.2021

Vydařený díl.

kolacky
01.04.2021 5 z 5

"Das" výborná jako vždycky!!! Miluju tu její policejní partu a civilního poradce. Taky "Somšita" a Mavis a batole a... všechny.

cerna7151
20.03.2021 4 z 5

Určitě kniha zaslouží 4,5 hvězdy. Mám tyhle "setkání s Evou" moc ráda a vždy se moc těším na další knihu.

georginaa
10.03.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení o Evě Dallasové. Fakt mě vždy dostane tím jejím přirovnáním. Místo chodit kolem horké kaše - ona chodí kolem horkého steaku. Fakt má humor, aniž by to věděla. Zatím co se týká pachatelů, má na to vynikající intuici a tím je tak skvělá, tím jejím jiným stylem myšlení. Moc jsem ráda za tuto celou sérii, kterou i pyšně vlastním a ráda bych, kdyby snad nikdy neskončila a stále pokračovala dál a dál.

bekule
06.03.2021 5 z 5

4,5
Nemůžu tomuto dílu naprosto nic vytknout ale zároveň to není taková síla jako mnohé jiné více emoční díly.Zkrátka stará dobrá klasická Dallasová, hlavně díky za to že se konečně již na dlouho ustálil jeden stálý překladatel, protože zrovna čtu celou sérii podruhé a uvědomuji si jak se zkraje překladatelé a jejich úroveň střídali díl od dílu ,což byla kolikrát dost hrůza. " Nášupem " mě Zdík dostal.
...........................................................Výzva 2021/17

J. D. Robb (p)
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Znám tvou minulost je v