Závan smrti

Závan smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476673/bmid_zavan-smrti-IBP-476673.jpg 4 91 20

Eva Dallasová série

Pediatr Kent Abner obdrží jednoho dne nezvyklý dárek  – zlaté vejce. Poté, co ho plný očekávání otevře, uvolní se do vzduchu prudký jed, který ho okamžitě zabije. Případ dostane na starost Eva Dallasová, ale za žádnou cenu nemůže přijít na to, kdo by chtěl doktorovi ublížit. Zanedlouho zemře další člověk a Eva začíná tušit, že jde o  něco mnohem horšího než obyčejnou vraždu.... celý text

Inka8
10.07.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem. Opět Eva Dallas exceluje a příběh má spád. Za moji osobu vřele doporučuji k přečtení

lucie3944
14.06.2022 5 z 5

Vím, že v případě těchto knih jsem nekritická, ale J.D.Robb ode mně vždycky dostane plný počet. V každé knize si najdu něco, k čemu se můžu vrátit, pasáž, která mě bavila víc nebo byla zajímavější.... Prostě jedu dál a těším se na nový díl.

Han-nah
01.06.2022 4 z 5

Tak, jako komentář PetraCy, pro mne druhá kniha série, ale to nesnižuje její hodnotu, protože hlavní postavy Eva a Rourk jsou asi ve všech, ale námět k vyšetřování je jiný. Tento se zlatým vejcem mě zaujal i svou hloubkou a to je hnusná lidská vlastnost a to ponížené ego a následná msta.
Těším se na další knihy.

PetraCy
02.05.2022 4 z 5

Začala jsem touto knihou a celkem mě zaujala, vrátím se určitě k dalším knihám...

TaLu
09.04.2022 5 z 5

Padesátý díl série a ani jeden výrazně slabší díl. Všechny se drží v červených polích.
To je opravdu obdivuhodný talent paní spisovatelky, která spolu s Evou a Roarkem své čtenáře drží u stránek knih. Tentokráte jeden z těch poklidnějších příběhů, i když originální způsob provedení vražd a následné vyšetřování je zajímavé. Motiv mi přišel trochu nepravděpodobný, ale vzhledem k tomu, že lidé jsou prazvláštní, tak proč ne ?
To, že se o sebe strachují Eva s Roarkem, i když se to snaží maskovat, je krásné, bonusem pro mě byla starost Evy o Summerseta. A té kávy, co proteče stranami textu :O)) !!
Letos se to hodí do Výzvy.

alzbeta4340
09.04.2022 4 z 5

Nepřekvapující, ale pořád dost dobré čtení, když víte, co máte čekat. A to většina čtenářek u padesátého dílu série už dokonale ví. Přesto si myslím, že by to chtělo nějakou výraznější změnu - ať už ve vyšetřovacím týmu nebo osobním životě všech hrdinů.

Vlaďkaa4
13.03.2022 2 z 5

Nevím, ale já se docela nudila. Manžel poručíka Dallasové, vždy někdy vytáhne z rukávu trumf, je tak dokonalý až to leze na nervy. Nevím, ale detektivka, kde se zápletka popíše 100 stran před koncem mě moc neoslovila.

munka
22.02.2022 4 z 5

Zaujímavá zápletka so smrtiacim vajcom, ktorá vraždy spája, ale nemá pre vyšetrovateľku inú spojitosť. Postupné odhaľovanie súvislosti vedie k zdarnému koncu.

mirunda
16.01.2022 5 z 5

Jako vždy měla kniha spád. Snad nikdy jsem se u knihy s Evou nenudila.

čef
12.01.2022 3 z 5

V roce 2016 jsem se zařekl, že tato série nikdy více, ale ten Alzheimer je svinstvo a tak jsem se omylem pustil do dalšího již 50. díla této smrtící komedie. Zase jsem se musel zasmát, jak si totálně technicky nevzdělaná autorka představuje buducnost, a jak se jí dále rozmnožily homosexuální páry. Nekonečné dialogy jsou asi jejím poznávacím znamením a skutečně dovedou unudit k smrti. Postavy jsou až příliš jednobarevné a neumožňují svou průhledností ani zábavné hledání viníků. Takže trága, která se mnohým čtenářkám určitě líbí!

Danuše7
27.12.2021 5 z 5

Všechny jsou dobré, jen trochu stejné

MirrorIsis
09.12.2021 5 z 5

Doufám jen, že brzy bude nová kniha...Vždy zhltnu...

Ulala
21.11.2021 5 z 5

Neumím si představit, že ta jízda skončí. Pro mně je každá kniha super, přečtu ji většinou na jeden zátah (abych nelhala tak na dva). Je to jízda, která se neomrzí. I když postup je stejný, vždy se tam objeví něco nového. A kdo ví, možná to za 40 let bude vypadat podobně jak v knihách autorky. Tím nemyslím to zlé, ale všechno to kolem, co si autorka vybájila.

kolacky
31.10.2021 4 z 5

Nějak mi chyběla Mavis... ale Somerset nezklamal.
A konečně jeden ze sebestředných bohatých hajzl..ů dostal, co si zasloužil - aspoň dvakrát doživotí mimo planetu!

helenkan
29.10.2021 5 z 5

Zase pěkná pecka a to už dokonce 50.díl. Celá série je suprová. Zatím je to díl poslední. Jen doufám, že jen zatím a autorka nám ještě napíše další. Já si prostě Evu, Rourka a jejich přátelé hodně oblíbila.

lifeoptimist
24.10.2021 5 z 5

Jubilejní díl a zase to byla jízda, škoda, že to má člověk vždy tak rychle přečtené :-), a taky se mi líbí obálka.
Akorát marně čekám na díl, kdy se zase zapojí více našich známých... ale třeba se dočkám

Teď ještě jedna moje úvaha, nevím čím to je, ale v e-knihách mám poslední dobou stále stejný problém s hromadou šílených překlepů a často nesmyslných slov, kdy si musím domýšlet, co v té větě vůbec mělo být, tak nevím zda je to teď všude, nebo jen mám vyměnit knihkupectví :-(

georginaa
19.10.2021 5 z 5

Opravdu nechápu, jak Eva může po 8 letech přijít na souvislosti, ona je výjimečná a moc mě baví s tím svým myšlením co se týče přísloví. Jako že "Jablko nepadá daleko od stromu" a ona tomu dodá já si jablko radši utrhnu ze stromu, na zemi je červivé....co tomu dodat, ona je fakt boží. A Roarke ji stále obdivuje a vždy ho dostane do kolen. Je to ta nejlepší dvojice jakou znám. Jen škoda, že na další díl čekáme skoro rok. Nejradši bych aby byla nová kniha čtvrtletně, co říkáte?

biki
18.10.2021 4 z 5

Oproti předchozímu dílu je tento zřetelně lepší. Snad proto, že je zde zachováno schéma klasické detektivky - nejprve zdánlivě nesouvisející vraždy, postupné odhalování vodítek, souvislostí, důkazů, až k podezřelým osobám. Také tentokrát je sled událostí i řetězec důkazů logický, vesměs velmi uvěřitelný. K úplné spokojenosti mi ale ještě chybělo trochu akčnější "nakopávání zadků".

hana1039
17.10.2021 5 z 5

Konečně jsem se dočkala jubilejního 50.dílu :-), vím, že je jich ještě hodně napsaných, ale u nás zatím nevyšly :-(,, takže nezbývá, než zase čekat... Eva Dallas a její tým jsou prostě božíííí a Rourke, bez komentáře :-))))

Kešu1981
17.10.2021 5 z 5

Jakože 50 díl...jakože už 21 let (šmarjá) čtu příběhy o Evě a Roarkovi...a stále to má náboj, každý z příběhů je originál, nechybí romantika a napětí... tleskám a už teď se nemůžu dočkat 51 dílu :o)

J. D. Robb (p)
americká, 1950