Trina1

Ledová princeznaLedová princeznaCamilla Läckberg

Vůbec nevím, jestli mám v sérii pokračovat. Příběh tohoto prvního dílu byl takový poklidný až místy zdlouhavý, ale to by mi ani tak nevadilo, jako spíš to, že jsem se strašně dlouho ztrácela v postavách a celkově to bylo napsáno tak nějak rozházeně, neučesaně.

Temný stín nociTemný stín nociTess Gerritsen

Tak já nevím.... Na jednu stranu se mi to četlo moc dobře (když pominu, že jsem si zpočátku musela zvyknout na vyprávění v přítomném čase) a protože jsem věděla, že se nejedná o sérii s Jane a Maurou a že to je duchařina, zklamaná jsem nebyla. Ale na stranu druhou byl ten příběh tak strašně divný (o konci ani nemluvě) a násoska Ava mi nebyla moc sympatická, tak dávám jen tři hvězdičky.

Znám tvou minulostZnám tvou minulostJ. D. Robb (pseudonym)

(+ SPOILER) Já jsem tentokrát zklamaná. Snad poprvé jsem dala knize v této sérii jen dvě hvězdičky. Jednak to bylo zdlouhavé a za druhé - SPOILER!!! - ještě jsem snad nečetla knížku, ve které je vrahem osoba podezřívaná už v půlce. Žádné překvapení nakonec, žádný zvrat v ději, prostě nuda :-/

Zapomenutý mužZapomenutý mužRobert Crais

Tentokrát jsem zklamaná. Bylo to zdlouhavé, roztahané. Samozřejmě nemůže být každá kniha v sérii dokonalá (kromě knih Dominika Dána :-D), tak snad bude ta další lepší. Jen doufám, že ta série nemá klesající úroveň.

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvíceníMoc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvíceníEckhart Tolle

Překvapuje mě, že má tato kniha tak vysoké hodnocení. Já jsem přečetla asi sedmdesát stran a stačilo. Jedna věc byla omílaná pořád dokola dokola dokola. Jako kolovrátek. A proto, že jsem ji nedočetla, nebudu hodnotit hvězdičkami. Jen k ní napíšu svůj skromný poznatek.
Za velmi geniální považuji autorův nápad rozpliznout na necelých 180 stran myšlenku, kterou naše lektorka jógy shrnula do pár vět, jenž zněly zhruba takto: "Co bylo, bylo. To nezměníme. Co se stane, to neovlivníme. Nemá smysl se tím stresovat. Žijte v přítomnosti a užívejte si ji." Takže o tom je vlastně celá knížka :-/

Komiksová KyticeKomiksová KyticeKarel Jaromír Erben

Já jsem touto knihou úplně okouzlená, nadšená a já nevím, co ještě - ani nejsem schopná to vyjádřit.
Poprvé (vlastně poprvé a naposled) jsem Kytici četla před lety na základní škole jako povinnou četbu. No a co je povinné, to mě neba. Takže jsem ji tehdy přečetla, zavřela, odložila, zapomněla.
A pak přijde tohle....:-D
Moc jsem si čtení užila a teď si vychutnávám to "příjemno", které někdy zůstává po přečtení :-)

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Jake byl někdy na ránu, ale kdo by mu to neodpustil? Bylo to skvělé! Byla to zatím nejlepší kniha tohoto žánru, jakou jsem kdy četla. Pohltilo mě to hned na začátku a než jsem se nadála, byl konec. A hlavně to mělo děj, což se o některých erotických knihách říct nedá.

26.06.2020

Měsíční píseňMěsíční píseňPatricia Briggs

Tak já nevím. První polovina se mi moc líbila, ale v té druhé jsem se dost nudila. A těch postav... Pletla se mi jména a neustále jsem se v nich ztrácela. Pak už jsem ani nevěděla, jestli tenhle je upír a tamten vlkodlak, nebo naopak. No ještě tomu dám šanci a zkusím druhý díl a pak se uvidí, jestli půjde tato série k ledu nebo ne :-)

14.05.2020

Rychlovky a chuťovky Břicháče TomaRychlovky a chuťovky Břicháče TomaTomáš Kosačík

Kniha plná zajímavých receptů, ale i překlepů, divně poskládaných vět a otřesných zdrobnělin. Nicméně některé recepty určitě vyzkouším, jsou jednoduché a rychlé a přesně to mi vyhovuje :-)

23.02.2020

Štíhlost bez diet a šamanský půstŠtíhlost bez diet a šamanský půstLisa Biritz

Malá útlá knížka plná velkých myšlenek. Ale já jsem k ní musela dozrát. Napoprvé jsem ji nedočetla, měla jsem tehdy dojem, že je plná blábolů. Ale teď, po pár letech, to vidím úplně jinak. A hlavně - přerušovaný půst funguje!

10.02.2020

Chyť mě, jestli to dokážešChyť mě, jestli to dokážešFrank W. Abagnale

Vůbec se mi nechce věřit, že toto je skutečný příběh. Frank měl téměř po celou dobu obrovské štěstí. Co štěstí. Z prdele kliku! A k tomu musel mít ještě kouzlo osobnosti a výbornou výřečnost. Nicméně nemůžu říct, že bych mu, jako někteří, fandila. Opravdu ne. Byl to s prominutím sráč a na to, co všechno spáchal, dostal podle mě velmi mírný trest. Každopádně kniha se četla moc dobře, žádná zdlouhavá místa v ní nebyla, bavilo mě to.

05.01.2020

Každé řešení má svůj problémKaždé řešení má svůj problémKerstin Gier

Nikdo se nemůže Gerri divit, že chtěla spáchat sebevraždu - s takovou rodinou, co měla :-/. Její matka manipulátorka mě neskutečně rozčilovala, ke konci mě taky dost štval otravný Ole, ale nejvíc mi vadila sama Gerri, jak si všechno nechala líbit.
Nicméně až na občasné překlepy se kniha se četla pěkně, děj odsýpal, skoro jsem se nemohla odtrhnout.

30.09.2019

Sí, vole!Sí, vole!Pavel Liška

Knihy o cestování nevyhledávám, ale tato se mi líbila moc. Kluky obdivuju, protože já jsem srabík a na takovouhle cestu bych nikdy nevyjela. Knížka je krásná jak obsahově, tak na pohled, jediné, co mi vadilo, bylo drobounké písmo. Podotýkám, že na blízko vidím skvěle, ale tyhle blechy se fakt strašně špatně četly.

23.08.2019

ZátišíZátišíLouise Penny

Knížka mě zpočátku moc nebavila. Ale bylo mi doporučeno vydržet, a tak jsem vydržela. Nicméně děj byl až do konce knihy stále stejně zdlouhavý a rozplizlý. Čekala jsem, že aspoň konec to zachrání, ale žádné překvapivé rozuzlení se nekonalo, bylo to celé strašně nudné. Nejdřív jsem si myslela, že dám šanci druhému dílu, ale asi od tohoto záměru upustím.

10.08.2019

Černé leknínyČerné leknínyMichel Bussi

Věřím tomu, že milovníci malířského umění si tuto knížku užijí. Já milovník malířského umění nejsem ani zdaleka, proto mě většina knihy nebavila. Začátek se mi líbil, konec byl velmi překvapivý, ale bohužel to nezachránilo ten zdlouhavý zbytek příběhu. Ale musím přiznat, že ten konec mě docela rozhodil. Té dotyčné osoby mi bylo strašně líto.

07.08.2019

Pokrevní poutaPokrevní poutaAngela Marsons

Kim Stoneová je mi nesympatická. Ke svému týmu se chová nepříjemně, každému tyká, ale ostatní jí musí vykat, výsadu tykání mají jen mimo pracovní dobu. Divné. Nevím, zda bych hodnotila jinak, kdybych četla i jiné díly, ale rozhodně to nehodlám zjišťovat.

25.07.2019

Moje Pacifická hřebenovkaMoje Pacifická hřebenovkaMonika Benešová

... aneb jak rozmazlená princeznička, rodiči nejspíš chovaná ve vatičce, dospěla a osamostatnila se.
Obdivuji Moniku za to, co dokázala, za to, že šla "s kůží na trh" a že se se svým problémem takto otevřela čtenářům. A myslím, že spolužákům, kteří jí kdysi dělali problémy, důkladně vytřela zrak :-)

25.05.2019

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Tak jsem se opět přesvědčila o tom, že severské detektivky nejsou můj šálek kávy. Navíc jsem se ztrácela v obrovském množství postav, které se tam jen jednou mihly, čili byly zmiňované naprosto zbytečně. Dokonce jich pár mělo stejné příjmení. Docela španělská vesnice.
A ty, s prominutím, dementní dialogy. Hlavní postavy byly zřejmě mdlého rozumu, když se jim všechno muselo dvakrát opakovat.
Nicméně jinak se to četlo dobře, měla jsem přečteno za čtyři dny, ale neláká mě si od autora přečíst něco dalšího.

25.04.2019

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraBecky Albertalli

Jedním slovem - úžasné!
Nemám, co bych k tomu víc dodala. Snad jen ještě doplním, že Bluea jsem si tipla správně, že rodina i Simonovi kamarádi jsou sympatičtí a Simon sám je boží a já ho žeru :-D

23.03.2019

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Nejdřív jsem se nemohla vůbec začíst. Je to takové zdlouhavé vyprávění. Na to, že to má skoro čtyřista stran, se toho tam zas tak moc nestalo. Ilan mi se svými neustálými dotazy strašně lezla na nervy. Na to, že je to sklenař, jak neustále zdůrazňuje, se někdy chová jako rozmazlený spratek a všechno se kolem ní točí. Taky mi tu vůbec neseděl příběh Djatlovovy výpravy. Nějak mi tyto hrozné události, co se skutečně staly, nejdou k fantazy knize.
Nicméně přes všechny tyto mé výtky jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Celkem rychle jsem ji přečetla a těším se na Faju. Snad už tam bude méně vyprávění a o to víc akce.

27.01.2019

Břicháč TomBřicháč TomTomáš Kosačík

Líbí se mi jednoduché a rychlé recepty a taky se mi líbí autorovy rady. Ano, jsou sice všeobecně známé, ale jsou zde hezky a srozumitelně vysvětlené. A taky z toho cítím autorovu upřímnou snahu čtenářům skutečně pomoci zhubnout.

27.01.2019

Knížka o čakráchKnížka o čakráchPatricia Mercier

Tato knížka je dle mého názoru k ničemu. Je plná sice zajímavých, ale neúplných, nejasných a polovičatých informací a rad.

21.01.2019

ObětinaObětinaSharon J. Bolton

Zpočátku jsem z knihy byla nadšená, ale nakonec pro mě byla fuška to dočíst. Zdlouhavé, překombinované, těžko uvěřitelné, pořád dokola omílané.

04.01.2019

Gabrielovo InfernoGabrielovo InfernoSylvain Reynard

První třetina byla pro mě utrpení a málem jsem knížku odložila. Julia mi strašně lezla na nervy. Pořád jen klopila oči, měnila barvy v obličeji, děkovala za každou kravinu, prostě takovéhle pipiny v roli hlavních hrdinek nesnáším.
Pak se trošku vzpamatovala, takže se to už dalo dočíst. Nicméně to bylo dost zdlouhavé a vše se tam dokola opakovalo.
Na druhou stranu se knížka dobře četla, já jsem ji zvládla za tři dny. V tuto chvíli nevím, zda se pustit do dalších dílů, dám si čas na rozmyšlenou a zatím sáhnu po jiném žánru a třeba se potom vrátím k této těžce romantické sérii.

22.10.2018

Milenec z temnotMilenec z temnotJ. R. Ward (pseudonym)

Popravdě řečeno jsem čekala trošku něco jiného. Myslela jsem, že to bude víc děsivé a méně medové. Ale i přesto jsem ten příběh hltala a nemohla se odtrhnout. Každopádně mám v plánu přečíst celou sérii, i další díly mají skvělé hodnocení, tak snad mě nezklamou. Spoiler!!! Překvapilo mě, že Beth vzala proměnu celkem v klidu. Já bych řádila, vyváděla a propadala panice :-D. A to samé Butch, prostě se v klidu rozhodl, že zůstane s upíry. Marissa se před ním rozplyne, on trochu zalapá po dechu a jinak nic, jede se dál... No nevadí, uvidím, co přinesou další díly :-)

11.10.2018

Jarní mrtvíJarní mrtvíMons Kallentoft

Bohužel se mi knížka nelíbila. Nesedl mi styl psaní, postava věčně nadržené a zahořklé Malin mi byla velmi nesympatická, dvě třetiny děje se odehrávaly v Malininých snech a myšlenkách a v promluvách mrtvých dětí. Zdlouhavé, natahované, na samotné vyšetřování by bohatě stačila jedna třetina stránek.

08.08.2018

Při návalech aspoň není zimaPři návalech aspoň není zimaDora Heldt

Tohle nemělo hlavu ani patu. Bylo to o všem a o ničem. Pořád samá sauna, pedikúra, pláč, sauna, kosmetika, nával, pláč, sauna, kadeřnice, pláč, atd atd atd... Plytký děj, nedotažené. Za mě vyloženě ztráta času.

02.08.2018

Blankytné hříchyBlankytné hříchyLaurell K. Hamilton

V první polovině knihy se toho zas tak moc nestalo. Když už tam byl nějaký děj, odehrával se většinou v Anitině hlavě, v jejích představách a myšlenkách a nebo s někým pořád souložila. Druhá půlka už byla trochu lepší, ale strašně ukecaná, pořád se tam přemýšlelo a dedukovalo. Tak málo děje a přitom víc než 400 stran... Zázrak!
Proč nemohla Anita zůstat starou Anitou? Proč nemůže mít jen jednoho chlapa? Už delší dobu se v tom ztrácím, ta upíří a lykantropí hierarchie mi už dávno přestala dávat smysl. Dřív se mi tato série líbila, pak jsem ji četla jen z nostalgie a teď už ani to ne. Teď už ji čtu jen proto, abych zjistila, jakou kravinu zase autorka vymyslí.

29.07.2018

MarťanMarťanAndy Weir

Tuhle knížku hodně dlouho nevyženu z hlavy. Byl to mazec, byl to fakt děsnej mazec. Dala bych deset hvězd, ale dávám jen pět, víc to nejde. Co se dá dělat. Ke konci mi naskakovala husí kůže a draly se mi slzy do očí. Myslím, že u filmu je neudržím :-)

03.07.2018

Půlnoční vrahPůlnoční vrahVeronika Černucká

Nemůžu si pomoct, ale Tara mi je prostě nesympatická. Všichni v jejím okolí jsou blbci (chlapi zejména), jen ona je hvězda.
Přesto čtu knihy Veroniky Černucké ráda. Dobře se čtou, děj se nevleče a má to spád.

21.06.2018