Temný stín noci

Úspěšná autorka Tess Gerritsenová ve strhujícím příběhu plném napětí líčí příběh ženy, která ve snaze uniknout hříchům minulosti hledá útočiště ve starém odlehlém domě u moře. Klid, po kterém touží, však naruší setkání s přízrakem původního majitele domu a také rostoucí pocit ohrožení. V okolí totiž za posledních pár let zmizelo či zemřelo několik mladých žen. Že by měl vrah už vyhlédnutou další oběť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451307/temny-stin-noci-aYg-451307.jpg 3.446
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Kalibr

The Shape of Night, 2019

Kniha Temný stín noci

Lucie311

Celkem spokojenost. Kniha překvapila.

ennlady

V poslední době se setkávám s tím, že někteří autoři, tedy spíš autorky detektivek jakoby chtěly zkusit nějaký trochu jiný žánr, což bohužel většinou nebývá k dobru věci. Detektivky Tess Gerritsen vynikají skvělými příběhy plnými napětí, brilantně propracovanými postavami a uvěřitelným dějem, ovšem tahleta knížka mě bavila jen tím, že se dobře četla. Jinak úplně nevím... možná objasnění vražd několika žen nebylo zas tak špatné, třebaže celkem jasné asi od poloviny. V podstatě souhlasím s tou skupinou čtenářů, kteří nebyli knížkou nadšeni a čekali víc. Hlavní postava tzv. "na přesdržku" a o většině událostí nevím, co si myslet. A to včetně závěru. Snad že ten, kdo v sobě nese nějaké temné tajemství, je v domě stíhán nadobyčej šílenými nočními můrami (ovšem až takovými můrami?) a ten, kdo je v pohodě, se má dobře i tam? Každý, co si zaslouží? Nevím.

Evkae36

Kdo bude i v této knize hledat Mauru a Jane, bude zklamán. Námět je dobrý, kniha chytne hned od začátku, ale později mi děj přijde takový utahaný, nudný, nepřinášející nic nového. Cekem dlouho čtenář neví, co se v knize vlastně doopravdy odehrává a kdo to má na svědomí. Závěr mi přijde takový laciný a - vzhledem k tomu, že tento styl příběhu je autorčin první, po sérii detektivních příběhů, chybí mi tam vysvětlení, jestli ten duch byl "skutečný" nebo jen výplod fantazie..

SilvieSisinka

Úžasné čtení,úplně něco jiného než ostatní knihy od autorky.Duchove, nadpřirozeno.Napinave až až.

gordon13

Překvapivě skvělá kniha! Je úplně jiná než ostatní knihy autorky, které jsou mimochodem všechny perfektní! Tohle je ale úplně jiný žánr, chápu tedy zklamání čtenářů-očekávali zkrátka klasický standard...Mě osobně se příběh hrozně líbil, byl strašně netypický a naprosto úžasně napsaný. Opravdu jsem si příjemně početla. Čistých pět hvězd :-)

HanulkaK.

Dobrá, nenáročná, odpočinková, hodně mě bavila, až na ten konec...

sadlo

Asi v první třetině jsem chtěla knihu odložit. Avu v domě, který si pronajala, svádí duch zemřelého majitele. Udivilo mne, že spisovatelka výborných detektivek se "snížila" k tomuto námětu. Tak jsem zkusila číst dál, přeskočila jsem určitá místa. A fakt je, že jsem knihu s napětím dočetla do konce.

alexis818

Tak tentokrát jsem byla zklamaná.Moje oblíbená autorka mě v téhle knize zklamamala.Knika se četla dobře,o tom žádná,ale téma nebylo to,co se k autorce hodí.Asi chtěla zkusit něco jiného,než obvykle píše,ale moc se nepovedlo.Budu se těšit na další knihu a taky na to,abych mohla dát pět hvězdiček.