Toňula Toňula komentáře u knih

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Protože jsem nadšenou fanynkou tohoto seriálu, zajímalo mě i zákulisí natáčení či další případné souvislosti s dobou, ve které se děj seriálu odehrává. Kniha naplnila má očekávání, dozvěděla jsem se spoustu nových informací nejen o průběhu natáčení, ale i celkovém kontextu doby. Jen škoda, že postihuje pouze první dvě série, to je jediná vada na kráse této obsáhlé a dobře propracované publikace.

07.03.2019 4 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Možná o něco slabší než ostatní autorčiny knihy, ale protože mám její příběhy ráda a protože jsou hodně lidské a uvěřitelné, líbil se mi i tento. Minulost se tu opět prolíná s přítomností, ve které se hrdinové snaží napravit hříchy z doby minulé a jejich potomci se snaží pochopit,jak moc tato doba ovlivnila osudy rodičů.

06.03.2019 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Opět čtivý příběh, docela napínavý děj, jen ten závěr trochu přitažený za vlasy a překombinovaný, ale celkově solidní česká detektivka.

05.03.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Musím přiznat, že na základě ohlasů jsem čekala knihu, která ve mně zanechá hlubší dojem a jejíž čtení vyvolá husí kůži. Nestalo se tak - čtivá-určitě, zajímavá-taky, napínavá- tak do dvou třetin, ale závěr už byl na mě moc paranormální a neuvěřitelný. Z čeho mrazilo, byla autenticita prostředí a líčení atmosféry, ale jinak docela zklamání..

27.02.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po delší době jsem sáhla po další "keplerovce", určitě nezklamala, děj měl spád a napětí, ale protože odhalení pachatele přišlo na mě trochu brzy a taky ta spousta krve..
Každopádně Joona Linna opět ve formě a rozhodně si nenechám ujít Lazara, kterého jsem dostala darem..

25.02.2019 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Další pozoruhodná kniha mé oblíbené autorky, trochu jsem se obávala, co mohu od 1.dílu tak rozsáhlé série čekat, ale Maiin příběh nezklamal, opět prolínání minulosti se současností, odhalování tajemství minulosti, které umí autorka podat s laskavostí a lidskostí, přesto nesklouzává ke sladkobolnosti, jak by se dalo u takového příběhu očekávát. Už se těším na další díl.

19.02.2019 4 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Na českou detektivku to nebylo špatné, čtivé, poměrně napínavé, akorát hlavní postavy mi nebyly příliš sympatické a ačkoliv jsem s nimi soucítila, hlubší vztah jsem k nim nenašla. Po románech M.Klevisové mám asi přece jen náročnější požadavky na českou detektivku. Ale i tak spokojenost a určitě zkusím i další autorčiny knihy.

15.02.2019 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Neměla jsem velká očekávání co se příběhu týče, ale byla jsem překvapena čtivostí a spádem vyprávění, hrdince zpočátku mírně nesympatické jsem od druhé půle začala docela fandit a ani konec mi nepřipadal úplně špatný, i když trošku překombinovaný. Určitě sáhnu i po jiných autorčiných knihách, protože tuto považuji za poměrně slušnou detektivku.

09.02.2019 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi Picoultová píše příběhy nutící k zamyšlení, její postavy řeší morální dilemata a žádná z postav není úplně černobílá. Tentokrát nás zavádí do prostředí Amišů, seznamuje nás s jejich uvažováním a způsobem života,který tvoří pozadí odhalování pravdy o smrti novorozeného dítěte amišské dívky. Nelehké rozhodování o vině či nevině, snaha postavit se čelem důsledkům svého jednání a v neposlední řadě léčivá moc lásky, to vše v jedné velmi zajímavé knize, kterou můžu jen doporučit.

09.02.2019 4 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Kniha nebyla vyložené špatná, příběh měl docela spád, ale nějak hlouběji mě nezasáhl. Tento problém jsem měla i u ostatních knih T. Janečkové, zatím nejvíce mě oslovil Deník Grety K.

06.02.2019 3 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Milé, oddechové čtení o jednom konci vztahu, který se pro hlavní hrdinku stal paradoxně začátkem něčeho nového - nové práce, nových přátel i objevení nových schopností, které daly jejímu životu nový smysl. Fajn knížečka..

01.02.2019 4 z 5

Naše paní doktorka Naše paní doktorka Meredith Appleyard

Lidský, čtivý příběh o hledání nového smyslu života, o odpuštění i o naději,ale hlavně o právu na lásku a životní štěstí. Hlavní hrdinka Laura je člověk z masa a kostí, nechybí jí odvaha i cit,ale hlavně je vnímavá vůči potřebám ostatních, což z ní dělá nejen dobrou doktorku, ale i hlavně sympatickou bytost, které jsem fandila od počátku do konce.

29.01.2019 4 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Díky této knize jsem se stala skalní fanynkou autorky. Opět silný příběh kombinující nejen přítomnost s minulostí, ale různé způsoby vyprávění - pohledem Alexe, mimořádně inteligentního a vnímavého chlapce ,nezaujatého vypravěče, který nám líčí příběh Heleny a její rodiny, nastinuje vztahy mezi hrdiny a na závěr samotné Heleny, který se musí vypořádat se svojí minulostí,aby posléze našla odpuštění a ocenila sílu lásky. Krásný příběh plný hlubokých myšlenek.

28.01.2019 5 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Předchozí knihy K.Ohlssonové jsme přečetla jedním dechem, ale tato byla docela zklamáním. Nechybělo jí napětí, ani spád, ale finální rozuzlení mi připadalo docela přitažené za vlasy a poměrně překombinované. První polovina knihy mě zaujala natolik, že jsem se nemohla odtrhnout, ale ten závěr..Škoda, příběh měl velký potenciál, který ale nenaplnil..

28.01.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Další zajímavá kniha z pera mé oblíbené autorky. Přiznávám, zpočátku jsem měla trochu potíže se orientovat v postavách, byla jsem jakoby vhozena do příběhu a snažila se plavat, naštěstí úspěšně. Po minulosti se ocitáme v přítomnosti a jiném příběhu - čtivějším a přehlednějším, který se díky místu děje prolne s tím minulým a vše uzavře. Za sebe spokojenost i přes trochu rozpačitější začátek, styl vyprávění mi sedl a trocha toho přemýšlení, kdo je vlastně kdo a jak do sebe vše zapadá je spíše bonusem než aby příběhu ubíral na zajímavosti

21.01.2019 4 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Knihy M.Kallentofta nejsou jednoduchým čtením, proto mi zpočátku trvá než se ponořím do příběhu. Ale pak to pokaždé stojí za to. Možná i proto, že už znám hlavní hrdinku a její charakter, který rozhodně není jen černobílý. V každém příběhu Malin řeší kromě komplikovaného případu i vlastní vnitřní dilemata a tím je paradoxně bližší jako člověk, který má své slabiny i silné stránky. Je to žena, která se snaží být dobrou matkou i dobrou policistkou a její práce často ovlivňuje osobní život. Stejně tak osudy jejích kolegů, kteří stejně jako Malin řeší svá osobní dramata i výhry a především se snaží jednat ve jménu spravedlnosti. Tentokrát všechny spojuje touha najít pachatele, schopné páchat zvěrstva na ženách z pocitu nadřazenosti a zahleděnosti do sebe a vědomí moci.

17.01.2019 4 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Podobně jako u knihy Osudová posedlost jsem měla trochu problém s uvěřitelností některých situací i s motivy jednání jednotlivých postav. Námět možná zajímavý, také střídání prostředí - jako obyvatelku Olomouce mě trochu mrzely nepřesnosti v popisu některých částí města, ale celkově na mě příběh působile ploše, postavy mě nijak neoslovily, možná holandský policista Jan, ale hlavní aktérka moje sympatie určitě nezískala.. škoda..

15.01.2019 3 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Čekala jsem možná trochu více, ale přesto nejsem zklamaná, příběh čtivý, ačkoliv hrdinka ztrácela postupně mé sympatie a konec byl poněkud překombinovaný, rozhodně slušný psychothriller.

10.01.2019 3 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Zřejmě nejčtivější díl z celé série a ačkoliv konec příběhu byl až příliš optimistický, nevadilo mi to a hrdinům jsem jej přála.

08.01.2019 4 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Po přečtení této knihy lituji, že toho autorka nenapsala více .Její styl vyprávění - prolínání dvou časových rovin příběhu, které se navzájem doplňují a postupně odkrývají tajemství minulosti, je mi velmi blízké. Navíc autorčin přístup je velmi lidský, citlivý a chápající, tím jsou mi její ženské hrdinky ještě bližší..

08.01.2019 4 z 5