Temnota

V amsterdamském Vondelparku je nalezeno bezvládné tělo mladé ženy; zahrabané v listí, s ošklivým poraněním hlavy a četnými bodnými ranami. Jako zázrakem žena útok brutálního pachatele přežije a procitne až v místní nemocnici. V důsledku velkého traumatu si však na nic nepamatuje. Případu se ujímá detektiv Jan Hertog, pověstný mimořádným pracovním nasazením. Rozjede rozsáhlou pátrací akci s cílem odhalit ženinu identitu a objevit pachatele. Brzy vyjde najevo, že neznámá je cizinka, a navíc z východní Evropy. V tom okamžiku se stává pro holandské úřady nežádoucí a nemocnice se jí snaží zbavit. Hertogovi nezbývá než vzít zmatenou a vystrašenou ženu k sobě domů; jedině tak ji může ochránit a odhalit pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92694/temnota-92694.jpg 4.156
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Hanilelai

Detektivní zapletka nicmoc....Jde velmi brzy poznat, oc v knize opravdu jde. Plus nepochopitelny fakt,ze najemny zabijak Annu nezabije ani na druhý pokus. Spíše červená knihovna....kniha je psána zdlouhavě, a proto mě překvapilo, ze Afrika je "odflakla" na pár stranách. ...

JIVaJaH

Moc pěkná knížka! Detektivní zápletka na pozadí života mladé ženy, která se znovu seznamuje se svou identitou a vším, co ji obklopuje. Příjemné bylo i díky knize zavítat do černého kontinentu. Zajímavé bylo i připomenutí autorky, že Afrika odkrývá jak krásy přírody, tak zlo lidí. Vlastně ukazuje na čem všem jde vydělat peníze!

Christienne
26.12.2015

Jo, zaujalo mě to. Dobře napsané, zajímavé téma. Moje první kniha pro mě této neznámé autorky a určitě si od ní ještě něco přečtu.

orinka3
13.08.2015

Tak to už je o dost lepší, než Unesená. I když jde o detektivní červenou knihovnu, přesto to není špatně napsané. Pro letní žár, kdy se nechce moc lámat hlavu složitou četbou, je knížka to pravé. Je vidět, že se autorka dostává do lepší kondice:)

Basetka
19.02.2015

Byla to má první kniha od autorky a líbila se mi. Byla dobře čtivá. Ale chybou bylo, že jsem si nejprve přečetla recenze a to možná zbrzdilo mé nadšení.

vikikl
31.10.2013

Společenský román s kriminální zápletkou... ale jo, dalo se to.

Neri
12.06.2013

Příjemná kniha, která se pohybuje na pomezí thrilleru a románu pro ženy. Téma je zajímavé a atmosféra míst, kde se celý příběh odehrává - Amsterdam, Olomouc, Afrika - výborně popsaná. Určitě by se z tématu dalo vytěžit mnohem víc, ale i tak je to velmi čtivý a napínavý příběh.

asterixka
29.10.2012

Pokus o detektivku s náznaky červené knihovny, sice velmi zajímavé téma, ale zpracování se mi prostě nelíbilo.

sabca
07.10.2012

tato kniha má velmi zajímavé téma. Jedním z nich je i obchod s dětmi. Stojí za to si jí přečíst. Doporučuji.

v.e.v.er.ka
09.02.2012

skvělá knížka.... doporucuji přečetla jsem ji na jediný zátah :-)

malen
16.01.2012

Byla jsem příjemně překvapena, knížka nepostrádala napětí, mezilidské vztahy , četla se dobře.