Temnota

V amsterdamském Vondelparku je nalezeno bezvládné tělo mladé ženy; zahrabané v listí, s ošklivým poraněním hlavy a četnými bodnými ranami. Jako zázrakem žena útok brutálního pachatele přežije a procitne až v místní nemocnici. V důsledku velkého traumatu si však na nic nepamatuje. Případu se ujímá detektiv Jan Hertog, pověstný mimořádným pracovním nasazením. Rozjede rozsáhlou pátrací akci s cílem odhalit ženinu identitu a objevit pachatele. Brzy vyjde najevo, že neznámá je cizinka, a navíc z východní Evropy. V tom okamžiku se stává pro holandské úřady nežádoucí a nemocnice se jí snaží zbavit. Hertogovi nezbývá než vzít zmatenou a vystrašenou ženu k sobě domů; jedině tak ji může ochránit a odhalit pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92694/temnota-92694.jpg 486
Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Temnota

i.stefany

Temnota je jednoduchý kriminální román s nevšední zápletkou, postavený především na osobních vztazích. Zajímavé byly kapitoly spojené s Afrikou, ale celkově je bohužel příběh napsán povrchně, je nedotažený, nereálný a naivní. I přesto jsem ho ráda dočetla a snad se zase po dlouhé době trefím do nějaké pětihvězdy. :-)

adrianna0305
08.11.2019

Za mě tedy bída s hrůzou dohromady. Námět dobrý, ale nějak primitivně napsané i celkově zpracované. Podrobný popis věcí, které neměly na děj žádný vliv a samotný děj velmi plytce popsaný. Postavy toporné a nesympatické.

janina66
10.04.2019

Tak ze začátku to vypadalo na super napínavou detektivku. Ale už po 1/4 knihy se jednalo spíše o román. Dobře se četla.

medlovice
04.02.2019

Jsem zvyklá při čtení přemýšlet, tvořit si vlastní představy a plout ve vlastním světe fantazie. A když jsou mi hrdinové sympatičtí, je čtení radost. Tady v této knize jsem žel, nenašla sympatického ani toho nejmenšího človíčka. Anna byla totální antihrdinka, nespolehlivá, nedospělá , sebestředná , ale každý chlap ji chce, ihned po ní každý touží a má štěstí najít práci i v cizí zemi. A nakonec nemá žádného a utíká - před kým vlastně ? Vůbec neodrazuju od čtení této knihy. Má krásný , výstižný obal, mnohaslibný název a není zbytečně tlustá.
O kočičím kabinetu jsem našla na netu jen minimální info .

Toňula
15.01.2019

Podobně jako u knihy Osudová posedlost jsem měla trochu problém s uvěřitelností některých situací i s motivy jednání jednotlivých postav. Námět možná zajímavý, také střídání prostředí - jako obyvatelku Olomouce mě trochu mrzely nepřesnosti v popisu některých částí města, ale celkově na mě příběh působile ploše, postavy mě nijak neoslovily, možná holandský policista Jan, ale hlavní aktérka moje sympatie určitě nezískala.. škoda..

alexis818
16.09.2018

Moc hezký příběh.Janečková píše velmi dobře,přečetla jsem od ní vše ,co dosud napsala a mohu doporučit.

Pet007
08.04.2018

Něco mezi románem a detektivkou.

lenkavildomcova
06.03.2018

Čtivá, napínavá. Janečková se čte dobře.

Zmizela v mlze
Zmizela v mlze