Toňula Toňula komentáře u knih

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Knihy Louise Pennyové jsou pro detektivkové fajnšmakrekry, kteří upředňostují podpovrchové napětí, důraz na logiku nebo naopak zjevnou nelogičnost, na postupné odkrývání utajených skutečností vedoucích k odhalení pachatele. Sám inspektor Gamache je uhlazený, naoko vyrovnaný muž v letech, který většinou dokáže udržet své emoce na uzdě a svou schopností pozorovat a naslouchat umí v člověku vzbudit důvěru a tím ho přimět k otevření se a často i k přiznání. Navíc jako bonus se vždy čtenář dozví něco z historie .

11.06.2019 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Ačkoliv jsem četla od autorky lepší příběhy, Pán hor nebyl zklamáním - historický čtivý román, ve kterém nechybí romantika ani napětí, z příběhu je zřejmá autorčina znalost historie, díky které nabývá vyprávění na věrohodnosti. Nebudu se bránit pokračování..

04.06.2019 3 z 5

Všechno zlé je k něčemu dobré Všechno zlé je k něčemu dobré Katherine Center

Čtivý příběh o peripetiích novopečené maminky, která kromě vyrovnávání se s novou životní rolí,musí čelit problému nečekané samoty - přítel ji opustil, nejlepší kamarádka dává přednost nové lásce..Přesto se s novou situací pere statečně a přes počáteční nepřízeň osudu nalézá novou lásku a nová či staronová přátelství. Lidský příběh nepostrádající humor i citlivost.

27.05.2019 4 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Ačkoliv předchozí autorčiny knihy se mi líbily více, i tato stála za přečtení. Příběh sice více řešil vztahy mezi hrdiny, ale v závěru bylo i nějaké napětí a trochu nečekané vyústění.

27.05.2019 3 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Milý, čtivý,oddechový romantický příběh propojující dvě dějové linie spějící ke šťastnému konci.

20.05.2019 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Čtivá, napínavá detektivka, ve které děj měl spád i napětí, hrdinka sympatická, vytrvalá a schopná, stejně jako tým jejich kolegů a přátel. Už se těším na další příběh z pera autorky.

09.05.2019 4 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Knihu mi půjčila kamarádka a netušila jsem, co od ní můžu čekat. Docela mě překvapila svižným stylem vyprávění i osobou vypravěče, kterou byla oběť zmizení, což považuji za poměrně originální. Hodnotila bych i lépe, ale závěr byl už trochu přes míru a tlačící na pilu.Přesto sledování vnitřního boje hrdinky se sebou samou, s démony z minulosti a stále selhávající snahou žít alespoň trochu normální život bylo napínavý a stále udržovalo čtenáře v bdělosti.

07.05.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zajímavý příběh s realným základem, ale souhlasím s ostatními, že první část knihy byly poměrně zajímavější než ta druhá, která působí dojmem, jakoby spisovateli došel dech a chtěl překotně dovést příběh až do současnosti. Nicméně stojí zapřečtení, obzvlášť pro mne, která se chtěla především dozvědět něco více o této pozoruhodné brněnské stavbě a docela mne navnadil k tomu, abych vilu v budoucnu navštívila.

06.05.2019 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Souhlasím s ostatními, že nejde o klasický thriller, přesto mě kniha nadchla i oslovila. Jedná se spíše o psychologický román, který vypráví příběh dvou žen, které se vdaly do bohaté italské rodiny, dvojím různým pohledem tak můžeme nahlédnout do zákulisí vztahů v rodině, do jejich snahy být její součástí a zároveň si zachovat svou tvář. To se více daří Maggie, upřímné a obětavé ženě mladšího z bratrů, která se musí vyrovnat nejen s rodinnými předsudky,ale zejména s počáteční averzí manželovy dcery z předchozího vztahu. Lara, manželka druhého z bratrů, se snaží vyhovět manželovi, který za okouzlujícícm zevnějškem skrývá tyrana a sobce. Postupně vyplouvají na povrch tajemství z minulosti, která přinesou nečekané změny ve vztazích a zejména Laře pomohou najít odvahu vzepřít se a znovu nalézt duševní rovnováhu pro sebe a hlavně pro jejich syna.
Rozhodně stojí za přečtení.

29.04.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha není klasickým thrillerem, spíše příběhem o hledání pravdy a především vztahu mezi ženou a mužem, jehož představa o šťastném manželství je pokřivena traumatem z dětství a snahou jedné z jeho"žen" ochránit ty, které přijdou po ní.

24.04.2019 4 z 5

Kousky štěstí Kousky štěstí Anne Christine Østby

Milá knížka o ženském přátelství, o splněných přáních i nenaplněných očekáváních, o smíření a znovunalezené odvaze změnit život. Příběh několika stárnoucích žen a jejich touze po "kouscích štěstí", taky trochu o čokoládě a o Fidži a mentalitě jeho obyvatel, která je možná zvláštní, ale i tito lidé touží po štěstí, které někdy může představovat dobrou práci a hlavně dobrou rodinu.

24.04.2019 4 z 5

Vdova z Wall Street Vdova z Wall Street Randy Susan Meyers

Zajímavá kniha, ačkoliv jsem se místy ztrácela co se týče Jakeových finančních machinací..Přiznávám, že jsem netušila, že jde o příběh na základě skutečné události, každopádně postava Phoebe a její postupné rozkrývání manželova podvodu, její vyrovnávání se s jeho sobectvím a pokrytectvím a v závěru její síla začít po tom vše znovu,mě zaujala.

17.04.2019 3 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Tentokrát jsem nebyla tolik nadšená jako u předchozích knih s Malin - i mně už spíše vadí přeskakování mezi věcností a lyrikou, raději bych byla za klasické vyprávění..Nechybí napětí a zajímavá zápletka, ale ty básnické vsuvky mě rušily a Malinin opětovný boj s akoholismem..Škoda..Asi si dám chvíli pauzu on Kallentofta..

15.04.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Milý, prostý příběh o stáří, vzpomínkách, věčnosti lásky a rodinném poutu dvou žen, tety a neteře, které si v životě byly oporou a které si vzájemně dokázaly dát více než matka s dcerou právě kvůli nepříznivým okolnostem života.

15.04.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Ačkoliv nemám ráda pokračování příběhů, které sami o sobě jsou dobré, u tohoto mi to nevadilo. Hrdinka Louisa je mi blízká svým přístupem k životu a názory a její závěrečné nalezení sama sebe nemá chybu.

02.04.2019 4 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Zdařilá kombinace detektivky a thrilleru, pátrání po tajemství, které skrývá stará vila, proč tak negativně působí na život a především duševní stav hlavní hrdinky a co za vším stojí..Napínavé až do konce.

02.04.2019 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Na prvotinu není špatná, co jsem ocenila je způsob vyprávění pohledem více postav, ale na thriller bych uvítala více napětí a nečekaného odhalení. Ačkoliv skutečného pachatele jsem neodhadla, přece jen mi toto rozuzlení nepřipadalo příliš originální. také žadný z hrdinů u mě nevzbudil hlubší sympatie - zase hrdinka alkoholička, málo průbojný Jacob, Amy v kómatu - tam přece jen oceňuji nádech originality, ale jinak..Takový slušný průměr.

29.03.2019 3 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Knihu jsem začala číst na základě ohlasů zde, ale po třetině jsem musela odložit..Určitě se jedná o netradiční příběh, ale asi jsem čekala něco jiného, ne tolik intelektuálního a vzletného, zkrátka mě příběh nezasáhl ani nezaujal..možná někdy jindy..

25.03.2019

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Docela zdařilý dektektivní příběh, který neurazí, je čtivý a ačkoliv jsem ke konci vytušila důvod, proč se hlavní hrdina stal na čas psancem a co vedlo k několika tragickým událostem, pachatele jsem neodhadla.

22.03.2019 3 z 5

Andělská tvář 1 Andělská tvář 1 Hana Marie Körnerová (p)

Četla jsem i lepší autorčiny knihy, ale přesto jsem nebyla zklamána - docela čtivý historický příběh, ve kterém nechybí láska, napětí i tajemno. Matně si vzpomínám i na film, který sice kritika strhala,přesto nemám pocit,že byl vyloženě špatný.

22.03.2019 3 z 5