Nářek ze tmy

Lákavá dovolená, která se změní v děsivou noční můru… Zita se vydává se svou malou dcerkou Aničkou navštívit kamarádku, která pracuje v Jižním Tyrolsku. Ubytují se u ní doma a za pár hodin přijíždějí i další přátelé, kteří se usadí v horním patře. Všichni si společně užívají teplých podzimních dnů v krásné přírodě. V domě ovšem nejsou sami, ve vedlejším vchodu bydlí majitel s početnou rodinou. A pak – dům není tak tichý a klidný, jak se zdál. Nocí se ozývá hlasitý pláč a Zita má pocit, že ji sledují cizí oči. Kdosi prohlíží a převrací osobní věci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393501/narek-ze-tmy-xST-393501.jpg 468
Detektivky, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Nářek ze tmy

Toňula

Ačkoliv předchozí autorčiny knihy se mi líbily více, i tato stála za přečtení. Příběh sice více řešil vztahy mezi hrdiny, ale v závěru bylo i nějaké napětí a trochu nečekané vyústění.

orinka3

Z počátku jsem ani netušila, že to má být detektivka. Stále se tam probíraly Zitiny problémy s manželem a novou láskou. Taky jsem nechápala, že ti dva zamilovaní bez "toho" nemohli týden vydržet. To mi připadalo trošku moc nadsazené. Záhady v domě domácích - už jsem se obávala, jestli se autorka neinspirovala Neviditelným od Havlíčka. Naštěstí ne. A dost podivný konec - hodně násilně naroubovaný na celý předešlý děj. Ani náhodou by na takový motiv čtenář nepřišel, a to se mi nezdá fér.

petula22

Bílá tma mě nadchla, Nářek do tmy je slabší, ale i tak se kniha dobře četla.

Sallka

Popravdě, od této detektivky jsem čekala trochu více. Autorčiny knihy jsou, zřejmě, celkem oblíbené, ale mně se moc nelíbil styl psaní a příběh mi přišel takový jednoduchý až naivní. Nicméně, nějakou knihu od paní Hamerové ještě zkusím - třeba mě překvapí.

ArwenAragorn
28.09.2018

Dobrá česká detektivka, napínavá, s neočekávaným koncem. Líbila se mi.

Esmeralda168
03.08.2018

Za mě jeden z nejlepších autorčiných thrillerů. Čtivé, napínavé a tajemné až do konce, velmi překvapivé rozuzlení a pachatel. I když s jednáním Zity jsem mnohdy vnitřně nesouhlasila, hrdinka, která není vzorem všech ctností, působí aspoň v reálně. A hlášky její malé dcerky mě někdy vážně pobavily:-)

i.stefany
30.07.2018

Lehce čtivá a přitom napínavá detektivka. Kniha udržuje v napětí a až do konce se mi nepodařilo přijít všemu na kloub.

LeKal
06.07.2018