Toňula Toňula komentáře u knih

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Hodně dobré..autor nám v krátkých kapitolách dávkuje napětí, které se stupňuje až k překvapivému konci. Rozhodně stojí za přečtení.

02.11.2023 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Milá kniha o odhalování rodinných tajemství i odhalování sebe sama odehrávajíci se v nádherném prostředí s "vůní medu"

12.09.2023 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

S každým dalším případem Kate Burholderové se jen ujištuji, jak je spisovatelka dobrá autorka. Dokáže vystavět napínavý příběh, ve kterém obvykle figurují představitelé amišské kultury, nenásilnou formou dokáže zakomponovat rozdíly, které obvykle hrají v případě důležitou roli, přesto nezapomíná, že jako lidé máme všichni stejné slabosti i silné stránky!

09.09.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Hrdinky knih Mirky Skočílkové jsou mi velmi blízké svým přístupem k životu, vnímáním skutečnosti, citlivostí i snahou chápat ostatní ..často za cenu vlastního štěstí..Karin jako by mi mluvila z duše, dokázala jsem se s ní ztotožnit a prožívat její nelehký boj s osudem a s nástrahami života.

03.09.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Opravdu zdařilá česká detektivka, odehrávající se v prostředí Beskyd, které je mi blízké, navíc sympatičtí kriminalisté a jejich osobní příběhy..velká spokojenost!

31.05.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Až na trochu překotný konec jde o další čtivý napínavý příběh z pera oblíbené autorky. Jedna rodina a spoustu motivů k vraždě ..

25.05.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Zatím všechny knihy autorky měly spád i napětí, ani Trosečníci nebyli výjimkou..dvě sestry, jedna tragédie a od ní se odvíjející příběh lásky- sesterské, mateřské i milenecké.. Více se prozrazovat nesluší..

11.05.2023 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Vyjímečná, přesto velmi čtivá kniha o osudech členů jedné rodiny, jejich příběhy jsou zdánlivě obyčejné, přesto silně emotivní, protože v nich nalézáme téměř vše,s čím se v životě můžeme potkat..

14.01.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

I přes pomalejší začátek se jedná o napínavý příběh dvou sester, kdy dlouho nevíme, která je ta "hodná" ..o to zajímavější je rozuzlení a závěr.

27.12.2022 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Spokojenost, zajímavý příběh, díky krátkým kapitolám je čtenář udržován v napětí, Lottie opět bojuje i sama se sebou, ale i přesto je mi sympatická ,protože má své slabosti, konec docela překvapivý..Doporučuji

25.08.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Zajímavý příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách dvěma hrdinkami o lidských chybách a slabostech, ale také o síle a mnoha podobách mateřské lásky a o komplikovanosti rodinných vztahů.

10.04.2022 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Trochu rozpolcenost-na jedné straně čtivý a napínavý příběh, ale na druhé nevyrovnaná hrdinka, slavná spisovatelka stále komunikující s imaginární kamarádkou a hrdinkou svých románů.. Čekala jsem trochu více, předchozí romány byly lepší..

27.01.2022 3 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Stejně skvělý a čtivý román jako všechny ze série, vícevrstevnatý příběh několika hrdinek, historické pozadí, hluboce lidské vyprávění plné překvapení, které musí oslovit každého čtenáře. Opět bravo!

06.01.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Knihu jsem přečetla jedním dechem během vánočních svátků a musím říct, že ač místy příběh zaváněl červenou knihovnou, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak.. Hrdinčino vyprávění je od počátku velmi čtivé a lidské , v podstatě se do něj ponoříme a sledujeme všechny ty životní peripetie a snažení o úplně jednoduché věci v životě, které jsou pro někoho samozřejmé , ale pro mladičkou Mariku těžce vydřené, ale o to cennější...

02.01.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První kniha této autorky a určitě ne poslední, čtivá, napínavá, nenechá vydechnout, navíc sympatická vyšetřovatelka řešící osobní problémy..sice tu vše již bylo, ale autorka vypráví natolik poutavě, že jsem jí to odpustila a ponořila se do příběhu..

27.12.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

O něco slabší než předchozí knihy, ale přesto čtivá, napínavá a přes trochu překombinovaný závěr mě nezklamala. Zkrátka mám ráda knihy Shari Lapeny..

24.09.2021 4 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Ačkoliv je to román mojí oblíbené autorky, nedočetla jsem..hrdinka mě neoslovila ,děj zdlouhavý, vyprávění moc popisné.. Škoda

28.07.2021 2 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Napínavá od začátku do konce, Luc a Ava opět sympatičtí, opět příběh vyprávěn z pohledu více postav a na závěr nečekané odhalení. Snad ještě lepší než první díl série.

22.06.2021 4 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Knihy autora jsou trochu odlišné od klasických detektivek nebo thrillerů, kromě příběhu tu významnou roli hraje prostředí a jeho atmosféra. V tomto docela mrazivém vyprávění o hledání pravdy je prostředí vřesovišt rovnocenným partnerem hrdinů a přidává na napětí. Zajímavý román!

09.05.2021 4 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Stejně jako první díl je kniha pozoruhodným historickým i milostným románem, který přináší spoustu informací z irských dějin a současně líčí poutavým způsobem další osudy mimořádně statečné hrdinky Grace.

09.04.2021 4 z 5