Toňula

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Pozoruhodný detektivní román se zajímavým námětem, sympatickou dvojicí vyšetřovatelů a pestrou směsí lidských charakterů a osudů, které se potkávají v malé vesnici v pohraničí. Je zřejmý autorčin cit pro vykreslení lidských slabostí i budování napětí při postupném odhalování skryté pravdy. Bravo!

30.01.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Opět silný, hluboce lidský příběh, po jehož přečtení si člověk uvědomí malichernost některých dnešních problémů a samozřejmost,s jakou přijímáme věci, které kdysi byli vzácností. Co je však trvalé je lidská síla a láska, ale i slabost, zloba a nepochopení..

30.07.2021

Sestra ve stínuSestra ve stínuLucinda Riley

Po každé přečtené knize od Lucindy Riley je mi autorka bližší a smekám před její schopností vyprávět příběhy zasazené do různých prostředí i historických období. Kromě umění vtáhnout čtenáře do děje prokazuje hlubokou znalost prostředí, znalost historie a navíc přidává obrovský lidský rozměr. Každá z jejích knih jsou malým skvostem a už se nemůžu dočkat pokračování příběhů sedmi sester.

23.09.2019

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Opravdu zajímavý, dojemný, lidský příběh z ne tak dávné, přesto pro nás těžko představitelné doby, kdy lidé žili jednoduchým a nelehkým životem ,bojovali o štěstí a často o přežití vůbec, přesto dokázali zůstat v jádru slušní. Obzvlášť ženy tu prokazují nečekanou sílu a schopnost být oporou svým nejbližším. Pro mne i velký přínos v podobě mnoha nových informací o místě děje.

21.03.2021

Sedm sesterSedm sesterLucinda Riley

Další pozoruhodná kniha mé oblíbené autorky, trochu jsem se obávala, co mohu od 1.dílu tak rozsáhlé série čekat, ale Maiin příběh nezklamal, opět prolínání minulosti se současností, odhalování tajemství minulosti, které umí autorka podat s laskavostí a lidskostí, přesto nesklouzává ke sladkobolnosti, jak by se dalo u takového příběhu očekávát. Už se těším na další díl.

19.02.2019

Velká samotaVelká samotaKristin Hannah

Před delší dobou jsem od této autorky přečetla Slavíka a hodně mě zaujal tím, jak autorka dokázala přesvědčivě a přesto jednoduchým stylem vyprávět silný příběh z období války. Velká samota je sice zasazena do jiného období a jiné země, ale stejně jako Slavík jde o silný příběh vyprávěný sice jednoduše, ale velmi poutavě. Je o zásadních věcech lidské existence - lásce, odpuštění, samotě i nenávisti a násilí, kterého se někteří ve jménu lásky dopouští. Ženské hrdinky jsou v popředí pro svoji sílu a houževnatost, muži jsou sice lehce v pozadí,ale v závěru jsou to především oni, kteří drží ženy při životě a kvůli kterým hrdinky nevzdávají své boje. Pozoruhodná kniha.

05.02.2020

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

Skvělé čtení - příběh, jehož hlavním tématem je opravdu těžké dilema, říct pravdu a nenávratně zranit člověka,které ho milujeme,nebo lhát, aby téntýž člověk mohl prožít jedny z nejšťastnějších hodin života? Dvojí dilema,dvojí pohled a snaha vyrovnat se s jeho následky..hluboce lidský příběh lásky a odpuštění, který může prožít každý, ale ne každý z něj může vyjít silnější a obohacený..

06.04.2021

Skryté zloSkryté zloSandra Brown

Čtivý, napínavý příběh, který je ideálním koktejlem napětí, milostného příběhu a detektivky.

05.09.2017

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupně příběh gradoval a vtahoval do děje, takže na konci jsem se nechtěla s hrdiny rozloučit a chtěla znát jejich další osudy..Knihy Hany Mornštajnové dýchají lidskostí i smutkem a nikdy nedokáží zklamat...

05.08.2019

Sedm dopisů z láskySedm dopisů z láskySinéad Moriarty

Moc milá kniha,je to sice takové ženské čtení místy trochu sladkobolné,ale v dnešní těžké době potěší číst o lidech,kteří i přes své chyby dokážou být empatičtí,nevzdávájící boj s osudem a lpí na rodině.

03.10.2020

Hodinářova dceraHodinářova dceraKate Morton

Kniha zajímavá, určitě to není snadné čtení vzhledem k častému střídání vypravěčů a časových období, což mi docela komplikovalo zážitek z četby, ale přesto musím ocenit originalitu a hloubku autorčina vyprávění a schopnost barvitého líčení prostředí děje..

17.12.2020

Kdo jinému jámu kopáKdo jinému jámu kopáMarie Rejfová

Vzhledem k negativním komentářům jsem neměla velké očekávání, ale kniha mě docela příjemně překvapila. Josefína mi byla sympatická, příběh čtivý, i když některá místa byla slabší, celkově pohodová detektivka.

11.06.2021

Zlodějka příběhůZlodějka příběhůMichaela Klevisová

V záplavě severských krimi potěší čtivá česká detektivka, kterou přesně tato kniha je. Promyšlená zápletka, napínavý příběh a překvapivý konec.

17.10.2017

Sestra s perlouSestra s perlouLucinda Riley

Další sestra a další pozoruhodný příběh z pera mé oblíbené autorky propojující minulost s přítomností, opět mistrně vykreslené postavy i prostředí, opět hluboce lidské a přitom ne zbytečne sentimentální vyprávění o hledání nejen pravdy, ale i sebe sama. Úžasná série, která jen dokazuje autorčin široký přehled a znalosti historie a též vnímavost a cit, jakým vše dokáže povýšit.

27.12.2019

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Dnes jsem dočetla tento pozoruhodný a silný příběh lásky, lidské síly a odvahy a taky naděje. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, aby se na konci protl do jednoho. Dvě dvojice hrdinů, z nich každý prožívá svůj nelehký osud, ale přesto neztrácí sílu rvát se s nepřízní osudu a zachovat si vlastní důstojnost. Každá z postav nenechá čtenáře chladným a celkově kniha přináší takové pohlazení na duši, které tam přetrvá ještě dlouho po přečtení poslední strany.

28.03.2020

Někdo blízkýNěkdo blízkýCara Hunter

Knihu jsem přečetla na základě hodnocení zde a mohu říci, že mě opravdu příjemně překvapila. Zase trochu jiný způsob vyprávění - detektivně thrillerový děj pátrání po zmizelé holčičce s postupným odkrýváním hluboce skrýtých rodinných tajemství se jemně prolíná s osobním příběhem hlavního vyšetřovatele. Výborná kniha, už se těším na další případ.

18.05.2020

Sestra LunySestra LunyLucinda Riley

Další pozoruhodný díl ságy o sedmi sestrách, přečteno jedním dechem - poutavé, čtivé, hluboce lidské vyprávění odehrávajíci se v zajímavých prostředích, opět dokazuje autorčinu hlubokou znalost nejen lidské povahy, ale i historie a cizích zemí!

08.03.2021

Hluboká modř mořeHluboká modř mořeM. Lamballe (pseudonym)

Autorčiny knihy mám moc ráda,její příběhy nepostrádají lidskost, lásku, vhled do minulosti, cit pro líčení prostředí a v neposlední řadě sympatické hrdiny..Ani v tomto románu nechybí, proto mohu jen dodat, že stojí za přečtení.

30.03.2021

Břicho nestvůryBřicho nestvůryLouise Penny

Další setkání s Armandem Gamachem bylo návratem mezi staré známé, do jejich domovské vesnice, kde se opět objevilo zlo a narušilo jejich poklidný život Ačkoliv mi námět a postupné odhalování připadalo trochu přitažené za vlasy kvůli celosvětovému ohrožení, nijak to nesnížilo autorčino umění vyprávět nejen napínavý, ale hlavně hluboce lidský příběh.

14.04.2021

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Jsem stejně nadšená jako u předchozího dílu, strhující děj dalšího případu sympatické dvojice detektivů nenechá vydechnout až do konce, kdy mi bylo skoro líto, že je případ vyřešen. Bravo, Roberte!

18.04.2021

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Opět velká spokojenost, autorčin styl psaní mi sedí, příběh zajímavý a hrdinky blízké svým charakterem i způsobem myšlení, bonus bylo místo děje, které mám spojené se svým dětstvím.

21.11.2021

Ve stínu cypřišůVe stínu cypřišůDiane Chamberlain

Každá z knih D.Chamberlainové je originál, který potěší hloubkou příběhu, lidskostí, chápavým přítupem k chybám a omylům v životě. Také tento příběh byl takový a je jen škoda, že už mi zbývá tak málo nepřečtených knih od této autorky.

17.10.2017

Hladový duchHladový duchLouise Penny

Číst knihy L. Pennyové je jako vracet se ke starým přátelům - známé prostředí, stejné postavy, jen jiný, netradiční zločin, který opět bravurně a s rozvahou řeší inspektor Gamache.

02.01.2018

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Rozsáhlý, čtivý román, od kterého se nelze odtrhnout a ve kterém naleznete opravdu vše - lásku,jak mileneckou, tak rodičovskou, smutek, bolest, utrpení i odpuštění, smíření i naděje. Doporučuji.

17.04.2018

Naše paní doktorkaNaše paní doktorkaMeredith Appleyard

Lidský, čtivý příběh o hledání nového smyslu života, o odpuštění i o naději,ale hlavně o právu na lásku a životní štěstí. Hlavní hrdinka Laura je člověk z masa a kostí, nechybí jí odvaha i cit,ale hlavně je vnímavá vůči potřebám ostatních, což z ní dělá nejen dobrou doktorku, ale i hlavně sympatickou bytost, které jsem fandila od počátku do konce.

29.01.2019

Mlčenlivé ženyMlčenlivé ženyKerry Fisher

Souhlasím s ostatními, že nejde o klasický thriller, přesto mě kniha nadchla i oslovila. Jedná se spíše o psychologický román, který vypráví příběh dvou žen, které se vdaly do bohaté italské rodiny, dvojím různým pohledem tak můžeme nahlédnout do zákulisí vztahů v rodině, do jejich snahy být její součástí a zároveň si zachovat svou tvář. To se více daří Maggie, upřímné a obětavé ženě mladšího z bratrů, která se musí vyrovnat nejen s rodinnými předsudky,ale zejména s počáteční averzí manželovy dcery z předchozího vztahu. Lara, manželka druhého z bratrů, se snaží vyhovět manželovi, který za okouzlujícícm zevnějškem skrývá tyrana a sobce. Postupně vyplouvají na povrch tajemství z minulosti, která přinesou nečekané změny ve vztazích a zejména Laře pomohou najít odvahu vzepřít se a znovu nalézt duševní rovnováhu pro sebe a hlavně pro jejich syna.
Rozhodně stojí za přečtení.

29.04.2019

LazarLazarLars Kepler

Už u Lovce králíků jsem si říkala, že je té krve a brutality na mě trochu moc..Lazar byl čtivý, měl spád, napětí, děj gradoval až do úplného konce, ale...Opět spousta zbytečně brutálních scén,příliš mrtvol, navíc mě docela štvalo ono "zmrtvýchvstání"...Škoda, protože jinak mám "keplerovky" ráda a bohužel, teď si říkám, že prozatím si od Joony Linny ráda odpočinu..

26.06.2019

DopisDopisKathryn Hughes

Po delší době dávám plný počet bodů - krásný, hluboce lidský příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, které se postupně propletou a vyústí ve třetí současnou..Láska versus slabost, nepochopení a bezcitnost, ale i důvěra a víra, vše v jednom velmi čtivém vyprávění.

02.09.2019

Nutné lžiNutné lžiDiane Chamberlain

Moc často nedávám plný počet bodů, ale knihy Diany Chamberlainové si je zaslouží. Mají hlubší téma, přesto jsou čtivé a plné lidskosti, nutí k zamyšlení a i po přečtení uvíznou v hlavě, abychom příběh vstřebali postupně. Stejně jako v tomto vyprávění odehrávající se v nedávné minulosti, přesto tak vzdálené dnešku, pohledem dvou hrdinek, jejichž osudy se protnou nejen tehdy,ale i v současnosti. Diane,bravo.

07.09.2019

Ženy z ostrova kaméliíŽeny z ostrova kaméliíTabea Bach

Návrat na ostrov kamélií byl pro mne moc milý, opět čtivý příběh,ale tentokrát o něco propracovanější, postavy stejně blízké jako v předchozím díle, jen Mael ztratil trochu ze své dokonalosti, což bylo jen dobře. Ráda si přečtu i pokračování.

19.11.2019