Toňula Toňula komentáře u knih

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Souhlasím s ostatními, že tento závěrečný díl už byl trochu navíc, ale jinak stejně čtivý jako předchozí, hrdinové sympatičtí.

19.09.2019 3 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Na počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupně mě příběh vtáhl díky své členitosti, prolínání přítomnosti s minulostí a několika úhly vyprávění.

19.09.2019 4 z 5

Kniha jsem četla na doporučení kamarádky a ačkoliv jsem trochu postrádala větší hloubku příběhu, zklamaná jsem úplně nebyla - čtivé vyprávění, místy trochu přitažené za vlasy, ale přesto jsem se dokázala vcítit do pocitů hrdinky, která mi byla sympatická svou přímočarostí. Uvidíme, co druhý díl.

10.09.2019 3 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Málokdy se mi stává, že knihu odložím, ale u této jsem to bohužel udělala. Námět nebyl špatný, ale zpracování nudné, k hrdinům jsem si vzhledem jejich chování a motivům jednání, které mi připadalo těžko uvěřitelné, nenašla cestu, zkrátka v polovině jsem to vzdala..

10.09.2019 2 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Moc často nedávám plný počet bodů, ale knihy Diany Chamberlainové si je zaslouží. Mají hlubší téma, přesto jsou čtivé a plné lidskosti, nutí k zamyšlení a i po přečtení uvíznou v hlavě, abychom příběh vstřebali postupně. Stejně jako v tomto vyprávění odehrávající se v nedávné minulosti, přesto tak vzdálené dnešku, pohledem dvou hrdinek, jejichž osudy se protnou nejen tehdy,ale i v současnosti. Diane,bravo.

07.09.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Po delší době dávám plný počet bodů - krásný, hluboce lidský příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, které se postupně propletou a vyústí ve třetí současnou..Láska versus slabost, nepochopení a bezcitnost, ale i důvěra a víra, vše v jednom velmi čtivém vyprávění.

02.09.2019 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Stejně jako předchozí díl milé, odpočinkové čtení, lidský příběh se sympatickými hrdiny, důstojné pokračování ságy.

02.09.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Na knihu jsem byla valemi zvědavá po kladných ohlasech zde, ale upřímně, docela jsem se s ní natrápila. Příběh nebyl špatný, ale ani k jednomu z vyšetřovatelů jsem nepocítila větší sympatie, závěr už byl poněkud překombinovaný, možná už jsem přesycena vraždami a brutalitou severské krimi, ale tentokrát moc chválit nemůžu, škoda..

02.09.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Stejně jako předchozí autorčiny knihy napínavá, i když v závěru už trochu překombinovaná, styl vyprávění mi sedí a mohu jen doporučit.

14.08.2019 4 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Autorčina prvotina mě zaujala, proto jsem přečetla i její další román, o kterém jsem dlouho neměla tušení. Téma příběhu sice není úplně originální a jak bylo zmíněno v předchozích recenzích, podobně laděných příběhů vyšlo a vychází hodně, ale upřímně - jsem vděčný konzument a každý autor má přece jen odlišný styl vyprávění, proto nelituji. Navíc Paula Daly vyprávět umí a její příběh o několika tvářích pravdy, tajemstvích z minulosti i o důvěře a odpuštění určitě dokáže zaujmout a udržet čtenáře v napětí.

14.08.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupně příběh gradoval a vtahoval do děje, takže na konci jsem se nechtěla s hrdiny rozloučit a chtěla znát jejich další osudy..Knihy Hany Mornštajnové dýchají lidskostí i smutkem a nikdy nedokáží zklamat...

05.08.2019 4 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Pěkné a čtivé zakončení celé série, která lidsky a srozumitelně popisuje nelehkou cestu za cílem stát se dobrou zdravotní sestrou a zároveň překonávat překážky, které jim klade sám život. V neposlední řadě pak hledání lásky, její nálezání i ztrátu, ale bez zbytečné sentimentality, jen s pochopením a vnímavostí.

05.08.2019 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tentokrát docela zklamání, po Není úniku jsem čekala další napínavý příběh v rychlém tempu, který nedá čtenáři vydechnout, ale s tímto příběhem jsem se docela trápila, ačkoliv děj je poměrně dobře gradovaný, místy mi připadal přitažený za vlasy, obzvlášť postava střelce pro mě byla málo uvěřitelná. Také finální scéna by byla možná atraktivní zfilmovaná, ale jako knižní pasáž docela nepřehledná..

24.07.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Erika Fosterová nezklamala, další napínavý a čtivý příběh odehrávající se v době Vánoce, opět kombinující vyšetřování komplikovaného zločinu s osobním životem Eriky, který ani tentokrát není jednoduchý a veselý.

24.07.2019 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Opět zajímavý, čtivý příběh na historickém pozadí z pera oblíbené autorky, která opět prokázala svoje vypravěčské schopnosti i znalost historie. Ačkoliv jsem si příliš nepamatovala předchozí díl, neměla jsem problém navázat a ponořit se do děje. Bude pokračování?

24.07.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Už u Lovce králíků jsem si říkala, že je té krve a brutality na mě trochu moc..Lazar byl čtivý, měl spád, napětí, děj gradoval až do úplného konce, ale...Opět spousta zbytečně brutálních scén,příliš mrtvol, navíc mě docela štvalo ono "zmrtvýchvstání"...Škoda, protože jinak mám "keplerovky" ráda a bohužel, teď si říkám, že prozatím si od Joony Linny ráda odpočinu..

26.06.2019 4 z 5

Krásné lži Krásné lži Lisa Unger

Asi jsem čekala více, kniha byl určitě zajímavá, ale místy už jsem měla pocit překombinovanosti a zbytečných odboček, od poloviny jsem si přála, aby Ridley konečně zjistila pravdu a já tak mohla dočtenou knihu odložit..Prostě mě kniha nijak hlouběji nezasáhla, ani hrdinka mi nebyla nijak zvlášť sympatická - stále tápající a hledající..

26.06.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Na další případ Eriky Fosterové jsem čekala docela dlouho ( vzhledem k počtu rezervací v knihovně přede mnou), ale vyplatilo se to. Opět čtivý, napínavý příběh, který kombinuje více dějových linek a graduje k napínavému konci. Erika je mi stále sympatičtější, jen bych jí přála více radosti v osobním životě, snad se dočká v dalším pokračování, které si určitě nenechám ujít.

17.06.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem si nedávno koupila, protože mám ráda autorčiny knihy, ať historické nebo současné příběhy. Rozhodně nelituji - osudy několika žen jedné rodiny poznamenané nejen dobou, ale i vlastním dětstvím, které ovlivnilo jejich pozdější vztah k mužů i ostatním lidem, ne každá se dokázala se stíny minulosti vyrovnat, ale na příběhu Irmy můžeme vidět, že se lze vnitřně s osudem poprat a vyjít vítězně, s čistým štítem a bohužel i za cenu obětování se vlastního pohodlí, přesto s pocitem zadostiučinění a štěstí.

15.06.2019 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Knihy Louise Pennyové jsou pro detektivkové fajnšmakrekry, kteří upředňostují podpovrchové napětí, důraz na logiku nebo naopak zjevnou nelogičnost, na postupné odkrývání utajených skutečností vedoucích k odhalení pachatele. Sám inspektor Gamache je uhlazený, naoko vyrovnaný muž v letech, který většinou dokáže udržet své emoce na uzdě a svou schopností pozorovat a naslouchat umí v člověku vzbudit důvěru a tím ho přimět k otevření se a často i k přiznání. Navíc jako bonus se vždy čtenář dozví něco z historie .

11.06.2019 4 z 5