Návrat do Cornwallu

Návrat do Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407944/bmid_navrat-do-cornwallu-b11-407944.jpg 4 83 24

Cornwall série

< 5. díl

Příběh dvou sester – dvojčat Adele a Amelie – začíná ve válečném Cornwallu v roce 1943 a pokračuje zradou, která je navždy rozdělí. Minulost v obou zanechá hluboké rány, jež se nezahojí ani po sedmdesáti letech. Osudy sester se prolínají s příběhem Američanky Lary, rozvedené, nezaměstnané a zdrcené smrtí milovaného pradědečka. Lara se vrací do Cornwallu, aby poodhalila roušku tajemství kolem života svých praprarodičů. Romantický příběh vychází ze skutečných událostí, odehrává se na pozadí úchvatné cornwallské přírody a osciluje mezi válečnými léty a současností. Kniha potěší všechny milovníky silných příběhů s překvapivými zvraty, zaujme hloubkou emocí a přenese nás na nádherné pobřeží Cornwallu, malebné a magické.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

The Returning Tide , 2017

princesse
04.06.2023 3 z 5

Trvalo mi to poměrně dlouho dočíst. Souběžně jsem přečetla několik knih, to je pro mě měřítko, že to žádný zázrak nebyl. Ne že by to bylo vyloženě špatně a nudné čtení, ale něco tomu chybělo. Jestli moc utahané, moc postav, které jsem si nijak zvlášť neoblibila... Nevím. Něco nebylo úplně tak, jak má být.

milena9798
21.11.2022 5 z 5

Pěkné čtení. Ale lásku bych tak jednoduše neobětovala. Ačkoliv... byla jiná doba, společnost.

beluca
14.07.2022 5 z 5

Pro mě byla kniha po dlouhé době velmi milým a příjemným překvapením. Jednak miluji Cornwall, takže díky jeho autentickému a velmi láskyplnému popisu autorce všech 5 hvězd a prolínání historie se současností s lehkou dávkou tajemného napětí, romantiky a popisu skutečných událostí je také můj šálek kávy. Knihu jsem přečetla jedním dechem a už čtu druhou Aféra v Cornwallu. Těším se i na ty další 3. Pohodové čtení na letní dny.

Aiden888
03.03.2022 3 z 5

Nebyl to úplně můj šálek kávy. Asi v knížkách ocením víc napětí a příběhy o lásce mi nejsou zas tak blízké. Zasazení do období druhé světové války cením, ale celé to bylo pro mě takové zdlouhavé a nezáživné, ve výsledku i celkem předvídatelné. Rozhodně je to ale skvělá knížka zejména pro ženy, které se rády dojmou.

MilaJ
25.12.2021 3 z 5

Hodně zajímavý příběh i když podle některých indicií dost odhadnutelný. Kniha se dobře četla, nebylo tam ani moc nějakého balastu na vyplnění. Jen ten konec podle mne byl hodně rychlý.

pavla67
03.12.2021

Tak jsem precetla vsechny dily,vsechny byly pekne takove oddechove.

petronella1
26.10.2021 3 z 5

docela to ušlo, čekala jsem od toho trochu více

Holly.W
11.08.2021 4 z 5

Kniha byla hezká, ale přišlo mi, že hodně smutná a depresivní. Velice brzo jsem tušila jak to dopadne. A kdybych byla Adelle, tak se rozhodnu jinak.

Ruru
12.02.2021 5 z 5

Měla jsem trochu problém se začíst ale ten netrval dlouho.
Moc mě bavily dopisy mezi sestrami a obecně jejich komunikace.
Nikdy jsem knihy s válečnou tematikou nevyhledávala, ale sem mi zapadla a vůbec mi tam nevadila.
Na konci mi bylo strašně líto Adele i Amelie.

raty
19.09.2020 5 z 5

V poslední době autorkami romantických příběhů velmi oblíbené střídání dvou dějových linií, současnost a druhá světová válka. Velká láska, dramatické válečné události, zrada a rodinná tragédie. Čtení mě moc bavilo.

mcabr
25.06.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavý příběh.

Knihomol.ka
21.05.2020 2 z 5

Přijde mi, že se roztrhl pytel s knihami podobného typu - mám na mysli dvě ženy, dvě časové linie, druhá světová válka, nenaplněná láska... Velice předvídatelný příběh.

Neara
29.02.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a dobře se četla,ale někde se dalo ubrat a někde se mohlo přidat.Navíc si myslím,že je v knize hned několik nezodpovězených otázek.Proč po smrti své ženy se tedy nevrátil zpět pro Adele?!A další otazníky tu naskakují.Přiznám se,že pár slz jsem i uronila.

zazvorka
08.12.2019 3 z 5

Příliš předvídatelná a nepřesvědčivá zápletka. Pilcherová tento typ románů zvládá lépe.

Martina023
02.12.2019 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla zorientovat v postavách a myslela jsem, že to nebude nic pro mě.Nakonec jsem vydržela a udělala jsem moc dobře.Kniha nabrala spád a byl to moc krásný, smutný příběh... když si člověk uvědomí,co všechno je člověk schopen udělat a vydržet...klobouk dolů.

Ivana11
09.11.2019 5 z 5

Moc pěkné, smutné, přesto jsem se zase dozvěděla něco nového.

4xbabča
16.10.2019 5 z 5

Krásný příběh dvou sester, kde se prolíná současnost a minulost v rozmezí 70 let. Ale i po tak dlouhé době se nemůže jedna ze sester smířit se zradou své sestry - dvojčete, kterou tenkráte v době na konci II. světové války zažila. Láskyplný příběh se po letech objasní díky nové mladé generaci, která se podílí na objasnění vztahů v rodině.

mekkinka
05.10.2019 5 z 5

Nemohla jsem se zacist .... ale když jsem jsem se do toho dostala , nemohla jsem se odtrhnout . Ke konci jsem i slzu uronila . Opravu zajímavý příběh ! Říkám si, ze bych se zachovala jinak, myslela na sebe a své stesti . Ale kdo vi, jak to v te době bylo těžké ... SPOILER : Na konci mi bylo líto i Amélie , která mi původně vadila, ze i ona trpěla a cítila se sama natolik , ze se rozhodla to vzdát ...

ave55
22.09.2019 1 z 5

Mně kniha vůbec neoslovila, ztrácela jsem se neustále v množství postav, rozjezd byl nezáživný a pomalý.

Toňula
19.09.2019 4 z 5

Na počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupně mě příběh vtáhl díky své členitosti, prolínání přítomnosti s minulostí a několika úhly vyprávění.

romantika

Liz Fenwick