tlllk tlllk komentáře u knih

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Obávam sa že história nás zavrhne ako dekadentnú spoločnosť, kde práva jednotlivca boli nad právami väčšiny, kde všetci chceli rovnaké práva ale žiadne povinnosti a kde rodina musela ustúpiť kariérám ... je mi z toho trochu smutno

22.04.2018 5 z 5

Mám rád tohto autora, hlavne formu ktorou vykresluje historické reálie narozdiel od tak predimenzovanej televíznej produkcie. Samotný dej je jednoduchší, dobre čitateľný, no obávam sa, že tak za rok si už na zápletky moc nespomeniem. Ale tá posledná veta ma rozosmiala ...

"Řekněte mi,kolik blbců musí člověk v životě potkat,aby byl spasen?"

18.04.2018

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

ten chlapcov príbeh začínal trochu ako jak Feinmanov životopis. O tejto vojne boli napísané mraky kníh a stovky hodín dokumentov, ale tejto knihe sa žiaden nepodobá. Určite odporúčam.

22.12.2017 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Raz som čítal, že po tom, ako sa Salvador Dalí preslávil, nechal svojich žiakov maľovať obrazy a on ich predával ako vlastné....

Toto predsa nemôže byť May, primitívne dialógy jak z telenoveli, doprevádzajúce nezáživnú vedľajšiu "rodinnú" dejovú líniu a náhoda ako hlavný princíp detektívnej práce.

ešte že som zohnal audioknihu, aj tu som musel miestami pustiť 2x rýchlejšie , aby som sa neukúsal nudou

11.07.2017 3 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Na podobný motív som už čítal more kníh, ale žiadna nemala v sebe takú ľahkosť a eleganciu. Celú noc som musel rozmýšľať aké má byť moje určenie, keďže dokonalý let to nebude ....

25.01.2017 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Na niektoré knihy treba dozrieť, vedieť sa vcítiť do pocitov postáv tejto knihy, treba mať už niečo v živote za sebou. Ja som mal to šťastie že si ma kniha našla v ten správny čas.

18.02.2016 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

beriem že Dán má aj lepšiu zápletku, ale snaha vykričať krivdu tej doby je pochopiteľná....

04.10.2015 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

silný inteligentný príbeh , krásne napísané, dobre nahovorené. myslím že narozdiel on Jonassona, Backman prekročil svoj tieň.

15.08.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

škoda že týmto to končí, pre mňa jednoznačne detektív s najväčším charizma poslednej doby. Aj to audio spracovanie bolo excelentné.

22.06.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Od Stoletého staříka ... ma takto kniha neoslovila, tento príbeh mi prišiel ešte ľudskejší a úprimnejší. V knihe je všetko, smiech, slzy a hlavne posolstvo prečo to nezabaliť aj keď ti zrovna nejde v živote karta .

06.02.2015 5 z 5

Mlčanie Mlčanie Tibor Eliot Rostas

Toto bola silná káva, taký zhluk nenávisti a paranoje sa asi nedá čítať kontinuálne. Ja som knižku odložil na WC a vstrebával ju po malých dávkach. Autor sa snaží za každú cenu šokovať, samozvaný odborník na históriu, ekonómiu, politiku, medicínu a cyber-komunity vo svojich mravokárnych obvineniach používa presne tie demagogické postupy, ktorými tak opovrhuje.

Odvoláva sa na sporné prieskumy a jednostranné názory odborníkov (napr. 780tis amer. zomrie po neodbornom zásahu lekára, haló ľudia to by bol každý druhý Američan ktorému sa dalo pomôcť), používa štatistku, ale neuvedie prvotné zadanie (zvýšenie o 300% je rozdiel či rátam z 3 z 1 000 000, alebo 300 z 10 000), a vhodne cenzurované polopravdy (pri najväčších vegetariánskych mozgoch zabudol uviesť A.Hitlera).

Musím priznať že boli časti s ktorými som sa vedel stotožniť, ale tento pocit zanikol v tej demagogickej forme, ktorú autor použil. Ak by niekto veril iba polovici z toho čo je tu uvedenú, musel by si pustiť žilou a keďže nás autor obdaril aj druhým dielom vydaným opäť na kriedovom papieri, viac ako o pravdu tu pôjde asi o biznis.

17.10.2014 1 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Audiokniha má úžasnú atmosféru, u mňa dvojka hneď za Stieg Larssnom.Len ten dej mi prišiel viac predvídateľný ako pri Skale.

25.09.2014 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Japonsky Matkin, ale dostal ma, audiokniha bola fantastická, idem pohľadať písmenkovú verziu a dám si repette.

škoda len že sa mi nedostalo do rúk pred 20 rokmi,

21.05.2014 5 z 5

V jámě lvové V jámě lvové Jakub Mařík

Konečne padne trochu svetla aj na pozadie celého príbehu a dej tak konečne dostane jasnejšie obrysy. Myslím že celkom obstojné ukončenie jednej dejovej línie. Dúfam že sa čoskoro dočkám podobne dobrej serie, tento autor má k tomu všetky predpoklady.

09.06.2024 4 z 5

Lovec čertov Lovec čertov Juraj Červenák

Najvýraznejší vývoj osobnosti zo známej trojice dostane svoj vlastný príbeh, prečo nie ? Z Jaroša sa postupne stáva taký SM Robin Hood. Trochu ma mrzí, že nateraz som sa dočítal na koniec série a pri všetkých tých projektoch, ktoré v poslednej dobe od pána Červenáka prichádzajú sa trochu obávam nad prísunom ďalších dielov. Ale bola to fajn jazda, ďakujem,

09.05.2024 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Sex , démoni, vtipné hlášky, sex, milí záporáci, hromada krvi, sex, tentokrát iba jedno rypnutie na Slovenskú stranu, zato hromada politicky nekorektného humoru a ozaj spomínal som už sex. Čo viac si želať od oddychovky, ešte keď Vám ju naservírujú ako audio.

14.04.2024 4 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Úprimne po zabijakovi som toho moc nečakal, ale toto celkom milo prekvapilo príbeh bol svieži, moc sa nenimral v trápnych scénach alla mr. Bean a postavy ma bavili. Malo to svoje muchy, ale ako audio to bolo fajn.

25.02.2024 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Je úsmevné ako sa autori nechajú strhnúť trendami, skutočne taký český Robert Langdon. Trochu prekombinovaný scenár, a komparz má silnejší Urbanovský charakter. Príbeh neočarí ani neurazí, kto sa vyžíva v konšpiráciách si príde na svoje.

03.01.2024 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Po obsahovej stránke, po preškrkaní duplicít, by sa to zmestilo na repolero, niektoré časti sa dokonca opakujú viac krát, ale pointa je zaujímavá a dáva mi hlavu a pätu a rozhodol som sa ju vyskúšať na vlastne koži ,

16.12.2023 4 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Keď som bol v polovici knihy, prišlo mi že na obale mal byť vylúhovaný sáčok od čaju. Tento modus operandi už použil, rozdiel badať iba v tom že teraz hrdinovi chýba priebojnosť a zápletka vzniká z vyhýbaniu sa zodpovednosti, čím mi bol spočiatku menej sympatický. No potom som si povedal že meniť niečo čo funguje by pri tomto žánri, keď sa nechcete trápiť a tešíte sa že zloduši dostanú hneď výprask, vlastne ani nevadí.

03.11.2023 4 z 5