tlllk tlllk komentáře u knih

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

Výborne napísaný príbeh, plný zaujímavých myšlienok, a pohľadov z prvej osoby, ale keď sa na tým nakoniec zamyslím, možno bude dôvod prečo to Ross nakoniec neposvätil. Ale zhltol som mu to aj s navijakom, podobne ako Waltarimu. Ako audio to bolo fajn.

20.04.2024 4 z 5

Pretorián Pretorián Simon Scarrow

Dodržujem svoj plán a jednotlivé diely poctivo prekladám inými knihami a všetko je tak ako má byť. Príbeh bol fajn, kľud na duši mi dodáva existencia ďalších desiatich dielov, takže som si v kľude vychutnával riešenie všetkých intríg. Ja som bol s audioknihou určite spokojný.

20.04.2024 4 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Sex , démoni, vtipné hlášky, sex, milí záporáci, hromada krvi, sex, tentokrát iba jedno rypnutie na Slovenskú stranu, zato hromada politicky nekorektného humoru a ozaj spomínal som už sex. Čo viac si želať od oddychovky, ešte keď Vám ju naservírujú ako audio.

14.04.2024 4 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Uveril som mu to tak, že som začal googliť či bol Marcus Manilius skutočne nejaký svätý. Príbeh je napísaný súčasným jazykom a stáva sa tak omnoho zrozumiteľnejší a pritom si ponecháva svoju mystiku a dával mi odpovede na otázky ktoré som si v rôznych podobách sám kládol pri čítaní Biblie. Možno to nie je pre každého, ale ja som si túto knihu užil.

14.04.2024 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Viac ako kedykoľvek predtým som mal pocit že „múza došla“. Pán Niedle patrí k tomu najlepšiemu čo som objavil za posledné dva - tri roky, ale táto séria už bola ako dva krát vylúhovaný čaj. Trochu ako kompilát nápadov pre ktoré nenašiel predtým využitie. Posledný diel sa našťastie vrátil k zrýchlenej karme, keď každý podlí skutok stihol celkom rýchlo spravodlivý trest. Ako audio to stále patrí k tomu lepšiemu čo sa dnes dá zohnať.

01.04.2024 4 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

S priemerom 5 kmih za rok, je pán Vondruška ďaleko najaktívnejší spisovateľ akého poznám, až začínam mať podozrenie, že rovnako ako Salvádor Dálii využil slávne meno a nie je na to sám. Proste mi tá príbehová línia príde síce podobná, ale taká neotesaná, nedotiahnutá, ako scenár k sitkomu .

01.04.2024 3 z 5

Nechal som si mesiac na premyslenie, čo mi tam vlastne nesedelo.

Na to ako hrde sa autor hlásil k americkej škole, ktorá sa vraj zameriava na fakty, a nie na ich interpretovanie, bola kniha plná pachute z poníženia, ústrkov a americkej kinematografii tak vlastným patentom na pravdu (ala Star Trek). A tiež sa stotožním s názorom že k tomu aby si mohol pochopiť ducha národa sa musíš naučiť jeho jazyk, v tomto smere mi prišli reportáže Pavla Dvořáka, ďaleko viac autentické. Bohužiaľ každá väčšia expanzia v histórií ľudstva potrebovala lacnú pracovnú silu, nemusím súhlasiť čo sa v Číne deje, ale netrúfam si tak sebaisto tvrdiť že poznáme liek. Pri súčasnom stave ekonomiky a demografickej krivke by som bol opatrný, koho pravda bude mať navrch za 500 rokov. Za autentické príbehy by som dal štyri * a ale fakt ma štvalo, ako mi neustále autor podsúval to pohŕdanie.

25.03.2024 2 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Osvedčená trojka, dáva záruku pohodovej oddychovej detektívky bez stresu, a prekombinovaného prípadu. Ako audio si to nechávam ako liek na dušu a prečistenie mozgu.

24.03.2024 5 z 5

Gladiátor Gladiátor Simon Scarrow

Vedieť že mám pred sebou ešte minimálne 10 dielov dáva, vypätým scénam určitý nadhľad, ale inak klasika, dobro nakope prdel tým zlým, len škoda že to naťahujú jak gumu z treniek na dva diely. Už viem koho mi to začína pripomínať, Majora Zemena, ktorý trestal nepriateľov štátu, či už boli v práve alebo nie.

24.03.2024 4 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Nebolo to beznádejné, predloha je jasná, s väčším dôrazom na vnútorných démonov či bipolárnu poruchu. K tomu trochu naivná angažovaná policajtka, a nie veľmi známe prostredia afganských hudobníkov klasickej hudby dáva slušný základ na zápletku. Len sa obávam že autor neprekročil Larssonov tieň, taký Antonio Salieri svojej doby

24.03.2024 3 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Moje srdce plesá, konečne niekto čerpá z blízkych koreňov a nie je to bezduchá zlátanina, postavy majú charakter, dej sa pomaly rozlieva, a dáva priestor prepracovanej zápletke. Po dlhšom čase sa neviem dočkať pokračovania, ja veľký fanúšik audia, dokonca zvažujem že siahnem po papieri.

24.03.2024 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Úprimne po zabijakovi som toho moc nečakal, ale toto celkom milo prekvapilo príbeh bol svieži, moc sa nenimral v trápnych scénach alla mr. Bean a postavy ma bavili. Malo to svoje muchy, ale ako audio to bolo fajn.

25.02.2024 4 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Toto ma bavilo, malo to spád a zaujímavo pomiešaný dej. Ako audio to prešlo až moc rýchlo.

16.02.2024 5 z 5

Zeptej se ďábla Zeptej se ďábla Michal Vrba

Toto vôbec nebolo zlé, nič som neočakával ale ako audio to malo svoju dynamiku a postavy charakter.

12.02.2024 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Emily St. John Mandel

Príbeh začal vlažne, celkom trvalo kým som sa dostal do deja, ktorý nebol zlý, ale.... najskôr sa to podobalo trochu na Atlasu mrakov, ale čím viac to malo dávať zmysel tým menej atmosféry v tom bolo, akoby sa autorke nedarilo skĺbiť tie dva svety.

12.02.2024 3 z 5

Návrat do Údolia Muminovcov Návrat do Údolia Muminovcov Tove Jansson

Čítané deťom pred spaním, väčšinou sme rozprávku rozdelili na dva večere, všetko v pohode až na niektoré mená. Povedať Snusmumrik 3x v jednej vete je celkom fuška, hlavne keď sa Vám pletie jazyk a už sa vidíte v posteli.

12.02.2024 5 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Poznáte ten pocit keď odchádzate z dovolenky ako posledný, alebo ešte na pionierskom tábore ste ostali ako posledné dieťa ? Všetko je to dôverné známe, ale predsa máte pocit že tam už nepatríte. Tu som to mal polku knihy, prišlo mi to ako poznámky ktoré vlastne ani nemali byť vydané, ale keď sa to tak dobre predáva...... To vysvetlenie o jeho sledovaní, ktoré spája inak nesúvisiace franforce deja, nedáva veľký zmysle.

05.02.2024 3 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Tento krát sa išlo na istotu, Prepadnutie v Pacifiku , Smrtonosná pasce (má Dabér vlastne vlasy ?) a alfa samec alla James Bond, ale ešte pôvodná verzia pred Craigom, kde sa krásne ženy konzumovali spolu s kaviárom a šampanským. K tomu pár Islamských teroristov a máme tu kokteil po ktorom príde zabudnutie a ráno riadna kocovina. Nič pre romantikov a milovníkov krásnej literatúry. Ako audio to bolo fajn.

05.02.2024 4 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Spočiatku trochu sklamanie, dej zacúva, presunie sa do inej lokácie a trvá celkom dosť kým sa veci zažnú znovu zmysluplne hýbať. V podstate nič zásadne sa tu nedeje, skôr taký vankúš pred posledným dielom. Ako audio to ale celkom ujde.

01.02.2024 4 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Pre mňa najlepší diel série, úprimne som to trochu pokašľal keď som začal posledným dielom a dosť dlho som sa nevedel chytiť ale potom to išlo. Max sa stým nepára, rieši problémy spôsobom príznačným pre tento žáner, po pokračovaní som siahol takmer okamžite. Ako audio te nemá chybu.

01.02.2024 5 z 5