tittanie Online tittanie komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

První kniha od této autorky a úplně mě pohltila až jsem musela přečíst všechny knihy nejen ze série, ale i od autorky. Super prostředí, postavy a příběh. Paráda.

19.07.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další silný příběh, do kterého se člověk začte a čte tak dlouho dokud nedočte. Místy mi přišel neuvěřitelný. Nevím, ale asi bych knihu hodnotila jako nejslabší knihu od této spisovatelky, ale i tak si zaslouží vysoké hodnocení.

19.07.2020

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Jsem nadšená jako z předchozích dílů. Fajn doba a postavy. Trochu neuvěřitelné dobrodružství, ale skvěle se mi kniha četla. Jen tak dál.

17.07.2020 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Skvělý středověký příběh. Báječné čtení. Jsem ráda, že jsem se do toho pusitla.

17.07.2020 5 z 5

My My Elle Kennedy

U prvního dílu jsem si říkala, že tu knížku nebudu číst, že je to téma, které mě nezajímá, ale nakonec mě zlomila autorka, kterou ráda čtu a její knihy se mi líbí. Takže jsem sáhla i po druhém dílu. Možná mi trochu vadila potřeba udělat z jednoho hrdiny dominantního a z druhého submisivního. Ale ano kniha se mi líbila.

17.07.2020

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Ano, tohle bylo super čtení. Nápad, příběh, postavy, prostě super. I ten epilog byl zajímavý.

17.07.2020

Oceňuji, že autorka vychází ze své rodiny, v knize jsou i fotografie, což se mi líbilo. Kniha byla čtivá a nebyl problém přečíst najednou i sto stránek.
Co mi ale vadilo byl přístup k sexu, takový naivní a bylo ho tam na můj vkus hodně. Neříkám, že nepatří k životu, ale tady mi to prostě nesedělo. A ten konec mi přišel takový useknutý.
Možná je to i tím, že se jednalo o autorčinu rodinu, že žádná z hlavních postav nebyla vyloženě špatná. Vždy se jejich jednání nějak omluvilo.
Možná bych od knihy na takové téma očekávala, že ve mě vyvolá emoce, ale to se nestalo, ale nelituji, že jsem si knihu přečetla.

25.01.2024

Mocnější než meč Mocnější než meč Jeffrey Archer

Autor píše opravdu neuvěřitelně poutavě. Jsem ráda, že aspoň knihu skončil celou větou, když už neuzavřel zápletku. Ale to bych asi měla být zvyklá z předchozích dílů.
Není to nějaká světoborná literatura, ale jak jsem již psala, čtení je neuvěřitelně poutavé a musíte číst dál, abyste věděli, jak to skončí.
Aspoň tak to mám já. A hned jsem si půjčila další díl jako eknihu. To že začaly knihy vycházet jako eknihy velice oceňuji

05.01.2024

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

První dva díly se mi moc líbily. Takže jsem se pustila i do čtení tohoto dílu, bohužel jsem si procházela na facebooku nějakou čtenářskou skupinu, ve které nějaká koza prozradila něco důležitého, což mi trochu vzalo chuť.
Kniha se četla velice dobře a docela rychle. Je pravda, že konec mi přišel trochu nedůvěryhodný, ale i tak se mi kniha líbila a těším se na další knihy od této autorky.

17.09.2023

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Na knihu jsem narazila náhodou, když jsem hledala nějakou eknihu ke čtení. Vůbec jsem nevěděla, co si půjčuji a musím říct, že s výběrem jsem docela spokojená.
Kniha se četla velice rychle, až jsem byla překvapená jak rychle jsem ji přečetla.

06.07.2023

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Musím říct, že trochu souhlasím s komentářem ctenar2846, ale když má člověk špatné období, tak je tahle série super. Je to taková pohádka pro dospělé. Víte, že na hlavního hrdinu se valí všechno špatné, ale dopadne to dobře. Občas je tam nějaká vtipná hláška, při které se čtenář zasměje.
Pokud hledáte oddechovou knížku, tak je to správná volba.

05.05.2023

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Koprovka je moje nejoblíbenější jídlo.
Kniha se mi líbila a dobře četla, ale možná jsem čekala trochu více.

10.04.2023

Země Země Marek Epstein

Poslední dobou mě štve, jak moc autorů označují svou knihu jako ságu. Tohle podle mě sága není. Popisuje cca 70 let více lidí, kteří jsou a nejsou rodina. Ze začátku mi přišlo, že jednotlivé příběhy postav se nepropojují. Přišlo mi, že kniha je hodně dlouhá, ale vlastně nic mi neřekla. Moc mě to neoslovilo. A to jsem se tak těšila.

03.03.2023

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Musím říct, že jsem měla se sháněním této knihy stejné problémy jako medlovice. Nakonec jsem sehnala jako audioknihu.
Miluji Kukyho pokusy o pěstování čehokoliv. Opravdu čekám, že jednou to budou i brambory.
Možná bylo v knize trochu více náhod, ale jsem ráda, že se mi podařila sehnat a hlavně, že jsem si ji mohla přečíst.

21.02.2023

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Od autorky jsem četla Odbočku v lesích a ta mě strašně bavila. Horory normálně nečtu, ale u té knihy jsem musela číst dokud nebyl konec.
Jiné místo se četlo velice dobře, rychle, ale přišlo mi, že v tom chybí ten můj strach. No jo, když se teď dívám, tak tahle knížka nemá označení horor, tak to pak ano.
Kniha mi myšlenkou trochu připomínala Trhlinu od Karika, ale to byl horor.
No musím říct, že se asi přikláním k variantě, že Monika nebyla blázen. Asi mě v tom utvrdil ten konec.

14.02.2023

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Na knihu jsem několikrát narazila na databázi a několikrát jsem zamítla, že ji budu číst. Z toho důvodu, že se bojím nemocnic, doktorů... Ale hodila se mi do čtenářské výzvy téma, ve kterém je hlavní postava alkoholik. To je druhá věc, která jsem se bála, protože nemám ráda alkoholiky, alkohol...
Ale musím říct, že ta kniha byla spíš o práci chirurga v nemocnici. Autorka umí psát. Četla jsem od ní Vrány a Zahradu a tyto dvě knížky mi přišly takové useknuté. Tahle mi přišla uzavřená a jsem za to ráda.

07.02.2023

Hacker Hacker M. K. Hardy

K autorce jsem se dostala až letos. První jsem četla Knihomolku a pak Hana za lilii. A teď tohle. Kniha se čte velice dobře, ale musím říct, že mi přijde asi nejslabší z těch, které jsem od autorky četla.
Přišlo mi, že zápletka s hacknutím počítače nebyla využita. Co ale musím ocenit, je to, že autorka se neřídí tím obvyklým klišé, a to je rozchod páru pár stran před koncem knihy, a zbytek knihy oba přemýšlí, jak se milují, ale nemůžou být spolu, protože on neumí vymačkat zubní pastu a ona jí špagety nožem nebo nějakou jinou pitomost, ale všichni víme, že se stejně pár dá dohromady.

01.02.2023

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Trochu jsem čekala, než někdo napíše komentář, nechtěla jsem být první a tak trochu nevím, co napsat.
Musím říct, že jsem si přenesla naštvání na autora z poslední knihy - Anděl smrti, i do této knihy, ale nemohla jsem si pomoct.
Přemyslovská epopej se mi četla lépe. Při čtení mi chybělo nadšení a ta touha číst dál.
Nemyslím si, že je to knihou, ale mým rozpoložením.

30.11.2022

Tento rok čtu HP sérii už po několikáté, ale letos se snažím pro začátek čtení vybrat nějaké zajímavé datum. 27.11 se v HP světě stalo toto:
1991 : První ročníky Nebelvíru mají o půlnoci hodinu astronomie na vrcholu Astronomické věže .
1993 : Koná se famfrpálový zápas: Havraspár porazí Mrzimor .
1998 : Čaroděj Demetrius Prod umírá.
Nic moc zajímavého to není :D Já vím, mohla jsem počkat na narozeniny Billa Weasleyho, ale já jsem měla chuť pustit se do čtení.
Myslím, že nic nového napsat nemůžu jenom to, že tento díl je nejvíce vysvětlující a je v něm nejméně děje. Je to taková příprava půdy pro poslední díl.

27.11.2022

Roky v pekle Roky v pekle Jaroslav Michalka

Super kniha. Tohle téma vyhledávám. Myslím, že je škoda, že knihu má v současnosti v přečtených jenom 6 čtenářů.
V knize je popsán těžký život člověka, který zažil druhou světovou válku, komunisty i jejich koncentrák. Jedná se o člověka, který se narodil do česko-německé rodiny v Sudetech. Musel narukovat do armády a bojovat za Němce ovšem, jakmile se mu namanula příležitost zběhl z armády a bojoval na straně Sovětů. Po válce se stal policistou či jak se to tehdy jmenovalo. Ve vykonstruovaném procesu byl odsouzen na 25 let.
Musím říct, že mě některé pojmy překvapily např. frak. Sice o tomto tématu čtu hodně, ale tohle jsem slyšela prvně. A hodně zajímavé mi přišla část, ve které autor popisoval, jak bourali svůj lágr, protože se rušil.

17.08.2022 5 z 5