Thunder02 Thunder02 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Když jsme toto dostali jako povinnou četbu, docela jsem obracel oči v sloup. Nic moc jsem od toho neočekával, ani autora jsem neznal. Kniha mě velmi mile překvapila. Hodně lidí na ní nadává, já tuto knihu žeru, hezky napsané se sice krutým ale spravedlivým koncem. Kniha se četla vážně dobře díky schopnosti autora nutit vás číst dál, to jen tak někdo neumí. Já tuto knihu mohu doporučit

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Udělal jsem chybu že jsem se jako první podíval na ten otřesný film! Pak se mi do knihy moc nechtělo ale jsem rád že jsem si to rozmyslel. Kniha obsahuje plno zvratů, nečekaných momentů a atmosféra? ta by se dala krájet, Jo Nesbo opravdu umí lidi vtáhnout do děje od kterého se nelze odtrhnout. Bylo to čtivé a napínávé až do samotného finále.

01.08.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell byl jedním z těch lidí co se svůj názor nestydí publikovat a stvořil bohužel přesnou zvířecí kopii totalitního režimu. Líbilo se mi že každé zvíře něco představovalo, ovce byli občané země, farmář klasický kapitalista, kůň dělníci. Kniha měla bohužel snadno předvídatelný děj a proto se mi to úplně nečetlo jedním dechem, mám rád hodně zvratů, nečekaných momentů aby mě to nutilo číst dál. To tato kniha bohužel nesplnila a proto jí nemohu dát 5* ale 4* s ,,odřenýma ušima"

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dokonalá kniha plná pravdivých mouder. Taková dokonalé o životě. Fscinující umí být i to že čím jste starší, tím víc vnímáte knihu jinak

01.08.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Je to suprová kniha! Rovnou se skočí do děje ve kterém je stručně vysvětlena 2.sv z pohledu vojáka i po psychické stránce. Po přečtení této knihy si ještě více uvědomuju jaké mám štěstí, že jsem se v té době nenarodil !

02.08.2018 4 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

tato série má své kouzlo. Máme různé příběhy které na sebe v budoucnu navazují. Škoda konce ten byl možná zbytečně krutý ale aspoŇ dal autor jasně najevo že další pokračování nebude. Čtivo je to fajn ale ne tak dobré abych mu dal 5* :-)

01.08.2018 4 z 5

Bylo to divné, takové meh...
už je toho prostě moc a je jen na Rowlingové a spol. jestli si to přiznají

02.08.2018 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Příběh který by v pohodě napsal 13-ti letý kluk či holka. Strašně jednoduchý příběh strašně okecávaný aby to bylo co nejdelší. Líbili se mi autorovo popisy situací a starce toť vše...

02.08.2018 3 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Upřímně jsem se už bál, že to už nebude ono. Že už je toho MP přeci jenom moc a že by se měl Jeff zase soustředit na něco jiného. To naštěstí není pravda, toto je asi jeden z nejlepších MP ze všech což mě velmi mile překvapilo. Jasně, bylo to vlastně to že Hefleyiovi poslal na dovolenou a pak dával prostě faily které se mohou stát ale to je jedno, dokud se to umí pojmout fakt vtipně, to Kinney umí takže za mě 5* bez problému

01.08.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vtipné odstartování série

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tak na tomhle jsem vyrůstal, super vzpomínky!

21.07.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Fascinující a dehberoucí finále film je oproti tomuhle slabé kafe

02.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

více mě určitě oslovil film, kniha mi připadala že postrádá dramatické momenty ale možná to bylo tím že jsem z filmů věděl co bude následovat? Neklamalo, nepřekvapilo ale doporučit mohu

02.08.2018 4 z 5

Prázdniny pod psa Prázdniny pod psa Jeff Kinney (p)

Poseroutka je prostě pro děcka všeho věku a to je super, zasměje se u toho totiž každý. Jen mi přijde že tady Jeff trochu polevil a zpravilo se to až v Ponorkové nemoci

01.08.2018 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Jednoznačně fajn čtení mohu doporučit

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Začátek byl skvělý, autor dokonale zařídil aby jste se dokázali cítit s hlavními postavami a i barvy dávali parádní atmosféru. Po půlce knihy mi ale přišlo že se na vše moc chvátalo, nic se dlouze nerozepisovslo a hlavní prioritou se staly hlášky, což je škoda. Nicméně čtivo dobré a jistě koupím zbylé díly

20.12.2018 3 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Úžasný komiks který ukazuje že i DP je opravdu tragická postava, líbilo se mi i to retro ze sedmdesátek

17.08.2018 5 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Pro fandy HP naprostý ideál

Zlatí hoši - Nagano Zlatí hoši - Nagano Vítězslav Zlatohlavý

Vždy když čtu tuto knihu jsem hrdý že jsem Čech :-)

02.08.2018 5 z 5

Fantom ulice Fantom ulice Ian Livingstone

Vaším cílem je dojet do vzdálené ropné rafinérie San Anglo a vrátit vám ukradený benzín. Když už se zdá že to máte v kapse zjistí že to není tak ůplně pravda takže případná smrt vždy naštve, dobrý Gamebook s dobrou novinkou v listěně ,,velepšení auta"